Žemaitijos kaimo ekspozicija – ir svečiams, ir vietos žmonėms

Parašė:  2019-05-17

Praėjusio šeštadienio popietę vyko Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijos sezono atidarymo šventė. Pratęsta tradicija giedoti Švč. Mergelės Marijos litaniją.
Besirenkančius svečius pasitiko Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja Ingrida Vaitiekienė. Ji džiaugėsi, kad muziejus turi tokią unikalią Žemaitijos kaimo ekspoziciją, kurioje visi pastatai, daiktai yra autentiški, sušildyti protėvių rankų, sugėrę jų džiaugsmus ir rūpesčius.
Sezonas paprastai čia prasideda gegužės pradžioje ir baigiasi spalį – didžiausią įtaką tam turi lietuviškas nenuspėjamas oras.
Žemaitijos kaimo ekspoziciją per sezoną aplanko lankytojų tiek, kiek per visus metus muziejų „Alka“. Ekspoziciją prižiūrintys darbuotojai jaučiasi tikrais šeimininkais – kiekvienas gali daug įdomaus papasakoti apie eksponatus.
Žemaitijos kaimo ekspozicijos vadovė – muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Rimkuvienė. Ji trumpai prisiminė, su kokia meile buvo kurta ekspozicija, kaip gausiai susirinko žmonių į su tuometiniu Žemaitijos buities muziejaus vedėju Gediminu Šatkausku pirmąkart 2006 metais rengtą Švč. Mergelės Marijos litanijos giedojimą ir kaip stengiamasi šią tradiciją išlaikyti.
Šio sezono pradžią žymi ekspozicijos kapinaitėse pastatytas Žemaitijos metams skirtas stogastulpis, kurio autorius – Žemaičių muziejaus „Alka“ restauratorius Ramūnas Balsevičius. Stogastulpis pagamintas pagal Juzefo Perkovskio užfiksuotus žemaičių mažosios architektūros piešinius. Kūrinį pašventino prelatas Juozas Šiurys.
Renginyje dalyvavęs Seimo narys Valentinas Bukauskas įsitikinęs, kad Žemaitijos kaimo ekspozicija yra būtent ta vieta, kur galėtų vykti daug renginių, būtų puoselėjamas žemaitiškumas. Ji turėtų tarnauti visiems – ir svečiams, ir vietos žmonėms. „Tai unikalus kampelis, ir mes visi turėtume jį labiau vertinti“, – sakė Seimo narys.
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pritarė, kad Žemaitijos kaimo ekspozicija turi būti traukos centras, o darbuotojams Žemaitijos metais linkėjo dvigubai daugiau turistų.
Šimtametė Žemaitijos tradicija – Gegužinės pamaldos ir Švč. Mergelės Marijos litanijos giedojimas. Giesmę pradėjo Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros klebonas Vygintas Gudeliūnas. Prieš tai pastebėjęs, kad modernėjančiame pasaulyje labai reikia kažkokios atramos – istorijos, šaknų, o Žemaitijos kaimo ekspozicija yra kaip tik tokia vieta, kur šiandienos išsiblaškęs žmogus gali pailsėti, atsigauti.
Šventinę programą tęsė Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė).
Žemaitijos kaimo ekspozicija lankytojų laukia visą savaitę: pirmadieniais–antradieniais priimamos tik iš anksto registruotos grupės, o trečiadieniais–sekmadieniais laukiami visi lankytojai (tikslus ekspozicijų darbo laikas – interneto svetainėje www.muziejusalka.lt).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt