Žemaičių vienybės diena su plazdančiomis vėliavomis ir raginimu didžiuotis savo kilme

Parašė:  2018-07-20

Liepos 13-osios vakare vyko Durbės mūšio minėjimas. Telšiuose Žemaičių vienybės diena buvo švenčiama Durbės skvere. Šventiškai nusiteikusių žmonių būryje gausiai plevėsavo Žemaitijos vėliavos.
Šventėje buvo skatinama atrasti, prisiminti ir didžiuotis savo tautos istorija.
Filosofas, rašytojas, publicistas, sportininkas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir iniciatyvinės grupės narys Arvydas Juozaitis Durbės mūšį pavadino žemaitišku Žalgirio mūšiu – svarbiu įvykiu, nulėmusiu Lietuvos valstybės raidą.
Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius priminė, kad tiek anuomet, tiek dabar Žemaitija stipriausiai išlaiko lietuviškumą, tokiu būdu tapdama pamatu visai Lietuvai.
Profesorius Algirdas Žebrauskas džiaugėsi gausėjančiu būriu žmonių, kuriems yra svarbi Durbės mūšio data. Jis priminė, kad Žemaitija yra didis Europos istorinis regionas, savo istorija nenusileidžiantis Velsui, Škotijai ar Bretanei. Žemaitijos istorijoje yra gausu faktų, kurie svarbūs europiniu ar net pasauliniu lygiu, tik mums, gyvenantiems šiandien, reikia juos atrasti.
Durbės mūšio minėjimo metu tradiciškai buvo įteikti Žemaičių pasai. Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius šiemet jais apdovanojo Amerikos pilietį, besididžiuojantį savo kilme, Faustą Žilinską bei Jūratę, Kęstutį, Kotryną, Dovydą ir Jokūbą Beržinius – žemaičių šeimą, kuriai svarbios jų šaknys ir savo krašto istorija.
Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas švęsti Žemaičių vienybės dieną skatino įteikdami Žemaitijos vėliavas. Jomis apdovanoti buvo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ Ansamblių vakaro mažieji solistai Rusnė Zakaitė ir Jokūbas Beržinis bei jų vadovė Rita Macijauskienė, burianti ir ugdanti tikrus žemaičius Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblyje „Čiučiuruks“. Po Žemaitijos vėliavą atiteko visoms miesto gimnazijoms ir progimnazijoms bei Telšių miestui. Pastarąją atsiėmė Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas.
Į Durbės skverą susirinkusiuosius dainomis ir melodijomis džiugino Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė).
Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vanda parašė:

    Gerb. Andrius Dacys yra visos Žemaitijos pasidižiavimas. Didžiulis jo indis propaguojant Žemaitijos tradicijas ir garsinat Žemaitijos sostinę Telšius.
    Ačiū jam.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt