Žemaičių muziejaus „Alka“ fondas papildytas naujais eksponatais

Parašė:  2017-02-17

Vasario 1 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ atidaryta nauja paroda, kurioje pristatomi per 2016 m. įsigyti eksponatai.
Aurelija SERVIENĖ
Šiemet Žemaičių muziejui „Alka“ sukanka 85-eri metai. Per tiek metų muziejaus fonduose sukaupta 150 tūkstančių eksponatų.
2016 metais muziejaus fondai papildyti 1 946 eksponatais. Daugelį eksponatų padovanojo gyventojai, kiti – archeologinių tyrinėtojų radiniai, dar kitus muziejus įsigijo iš Lietuvos Respublikos kultūros tarybos finansuoto projekto ir muziejaus lėšų.
Parodos kuratorė muziejaus direktorės pavaduotoja, vyriausioji fondų saugotoja Teresė Žulkutė, pristatydama naują parodą, džiaugėsi, jog gyventojų dėka muziejuje eksponatų kasmet vis daugėja: „Džiugu, jog jau tapo tradicija dovanoti eksponatus muziejui. Didžioji dalis eksponatų yra dovanoti gyventojų, įstaigų, organizacijų ir kt. Aišku, daug darbo įdeda ir mūsų muziejaus darbuotojai, ir jei ne jų kruopštus darbas, eksponatų priežiūra, puoselėjimas, jų saugojimas, eksponatų gal ir nebūtų tiek daug. Darbuotojai aktyviai ieško eksponatų.“
Naujoje parodoje, pasak muziejininkų, eksponuojama tik nedidelė dalis įsigytų eksponatų. Tai – Telšių ir Plungės tautodailininkų sukurti darbai: eksponatai iš Auksės ir Vaidoto Žukų sakralinio meno kolekcijos, medalininkų stovykloje sukurti medaliai, taip pat medaliai iš serijos „Lietuvos istorijos įvykiai“, 2015 m. pašto ženklų rinkinys, XX a. II pusės atvirukų kolekcija, Jadvygos Mačiūnienės tapyti paveikslai, skutinėti margučiai.
Parodą puošia garsaus dailininko, stiklininko Vyganto Paulausko darbai: stiklo vazos, išpūstos Ukrainoje 2014 m., ir stiklinis diskas. Tai – vieninteliai kūriniai, kur vyrauja suapvalintos formos, ypatingos reljefo kompozicijos, spalvų kontrastai. Taip pat pristatoma graži Žemaičių kalnų giedotojų kolekcija, keletas nuotraukų iš buvusio Sakelinės dvaro Telšių r. ir kt.
Paroda lankytojų lauks iki kovo 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt