Žemaičių bajorų draugijos tradicijos

Parašė:  2017-03-10

Vasario 11 dieną į tradicinį pokylį Telšiuose susirinko Žemaičių bajorų draugijos (ŽBD) nariai. Renginys prasidėjo iškilminga literatūrine kompozicija pagal Kazio Strazdausko eiles, kurią parengė Raimonda Kasparavičiūtė ir eilėraščių autorius.
ŽBD vadas, garbės bajoras Stanislovas Kasparavičius žemaitiškai pasveikino visus atvykusius, linkėdamas išsaugoti santarvę ir vienybę, perduoti bajoriško paveldo tradicijas ateities kartoms. Džiugu, kad į pokylį atvyko kelios dešimtys bajorų, tarp kurių buvo kelių šeimų trijų kartų atstovai. ŽBD kanclerė Stasė Jokšienė pristatė draugijos naujienas bei ateities planus.
Indrė Chmieliauskaitė-Makarskienė pakvietė visus pajusti artėjančios Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo šventės dvasią, susiburti į bendrą ratą, prisiliesti prie lietuviškos trispalvės ir ją kartu apdainuoti. Savo skambia daina pokylio svečius nudžiugino jaunoji viešnia Ugnė. Bajoriškų giminių atstovai vieni kitiems įteikė trispalvius ženkliukus, primenančius, kad giminių medžių šakos turi vienos kitoms perduoti tikėjimą, meilę ir patriotiškumą.
Garbingo jubiliejaus proga ŽBD vadui Stanislovui Kasparavičiui nuskambėjo muzikinė dovana – vokalinės grupės „Romantika“ dainos. Muzikos garsų pakylėtas jubiliatas kartu su dukra Raimonda sukosi šokio ritmu.
Prieš 53 metus šeimą sukūrę Lukrecija ir Antanas Vaitkevičiai pasidalijo prisiminimais apie kartu nueitą gyvenimo kelią ir sukauptą patirtį. Arnoldas Mažrimas papasakojo romantišką savo piršlybų istoriją Šv. Valentino koplyčioje, esančioje Dubline. Renginio dalyviai vieni kitiems skyrė savo dainas, posmus ir šokius.
Šiuo metu ŽBD vienija 208 narius iš Žemaitijos ir kitų Lietuvos vietovių. Tikimės, kad 2017-aisiais metais mūsų ratas toliau sėkmingai plėsis ir visi kartu pasirengsime paminėti mūsų Valstybės atkūrimo jubiliejų.
Herbo Gulbė bajorė Indrė CHMIELIAUSKAITĖ-MAKARSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vanda parašė:

    Linkiu sėkmės ir geros nuotaikos visiems Žemaitijos bajorams.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt