„Žemaičiai“ mini kūrybinės veiklos keturiasdešimtmetį

Parašė:  2018-03-23

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Žemaičiai“ mini 40-uosius kūrybinės veiklos metus. Kolektyvui per 15 metų vadovauja Gintaras Vaitkaitis.
Choristai aktyvūs ne tik rajono renginiuose, bet ir respublikinėse šventėse, ne kartą Telšių miesto vardą garsino ir už šalies ribų.
Aurelija SERVIENĖ
Choristai – gabūs žmonės
Telšių kultūros centro choro pradžių pradžia – 1977 m. Tuometiniam vyrų chorui „Žemaičiai“, kuris 1994 m. buvo reorganizuotas į mišrųjį, vadovavo į Amžinybę išėjęs Alfridas Bulkauskas. 1988 m. kolektyvui suteikiamas liaudies kolektyvo vardas, choras pavadinamas „Žemaičiai“.
2002 m. chorvedžio pareigas pradėjo eiti Gintaras Vaitkaitis. Tiek prieš 40 metų, tiek šiandien balsingųjų moterų ir vyrų skaičius chore neviršija 40-ies.
Šiuo metu „Žemaičių“ chore dainuoja 35 žmonės. Tarp jų – įvairių profesijų atstovai: profesionalūs muzikantai, kultūros darbuotojai, žmonės, turintys muzikinį išsilavinimą, ir kiti chorinės muzikos entuziastai. Džiugu, jog kolektyve yra tokių žmonių, kurie su daina – nuo pirmųjų choro įkūrimo dienų.
„Žemaičiai“ pasakojo repetuojantys dukart per savaitę, tačiau kiekvienas didesnis renginys, festivalis ar konkursas reikalauja dažnesnių susitikimų ir ilgesnių repeticijų valandų. Choristai tikino negailintys savo laisvo laiko, sveikatos, asmeninių lėšų ir aukojantys pabuvimus su šeima. O vardan ko? Dėl to, kad juos visus traukia daina, kuri taurina dvasinį pasaulį.
G. Vaitkaitis džiaugiasi, jog jo choristai – gabus žmones, jiems galintis duoti bet kokio sudėtingumo kūrinį ir visada tiki, kad choras jį įveiks. „Nėra choro be vadovo, nėra vadovo be choro“, – tvirtino G. Vaitkaitis.
Ilsėtis nėra kada
Šiandien, pasitikdamas 40 gyvavimo metus, choras gyvena įprastai: nemažai koncertuoja, paskutiniu metu buvo labai įtemptas laikotarpis – ruošėsi Dainų šventei ir prieš porą savaičių sėkmingai įveikė atranką.
„Darbo įdėta labai daug, nes repertuaras šiemet ypatingai sudėtingas ir spalvingas. Ilsėtis nelabai turime laiko – netolimoje ateityje laukia chorinės-sakralinės muzikos festivalis. Esame pakviesti ir į Mažosios Lietuvos dainų šventę, ir, aišku, Dainų šventė Vilniuje“, – sakė chorvedys.
Chorinis dainavimas
„Žemaičių“ choro repertuaras labai įvairus – nuo liaudies dainų iki šiuolaikiškų kūrinių. Su sakraliniu repertuaru dažnai pasirodo bažnyčiose.
G. Vaitkaitis įsitikinęs, jos dainavimas chore – tai pati geriausia socializacija, teikianti bendrystės pojūtį. Paprastai choras tampa gyvenimo būdu ne tik kaip galimybė muzikuoti, koncertuoti, išreikšti save: „Kai tau leista prisiliesti prie muzikos kuriamo stebuklo, negali tuo nesidžiaugti. Choras – tai sudėtingas muzikos instrumentas. Ir nėra taip, kad ateini ir iškart juo groji. Kiekvienas choro dirigentas šį instrumentą turi susikurti pats ir pats jį susiderinti. Kad šis instrumentas suskambėtų, reikia įdėti daug širdies ir darbo.
„Žemaičiai“ visada siekia būti tarp geriausių Lietuvos chorų, nuolat stengiasi tobulėti, pritraukti naujų komandos narių ir klausytojų, chorinės muzikos mylėtojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt