Žaliojoje gatvėje – vėl bėdos

Parašė:  2019-04-30

Nors rekonstrukcija Telšiuose esančioje Žaliojoje gatvėje jau senokai baigta, tačiau žmonių skundų dėl atliktų darbų redakcija nesiliauja gavusi. Pasak telšiškių, gatvė sutvarkyta ją susiaurinant ir iki šiol neišspręstas transporto priemonių stovėjimas joje.
Žmonės dėl siauros važiuojamosios dalies negali palikti savo transporto priemonių gatvėje, nes taip trukdytų pravažiuojantiems automobiliams. Negali palikti mašinų ir iš dalies užvažiavę ant šaligatvio, nes gali būti nubausti policijos pareigūnų.
Aurelija SERVIENĖ
Bijo būti nubausti
Į redakciją paskambinęs vyriškis pasakojo pakliuvęs į labai nemalonią situaciją dėl stovėjimo Žaliojoje gatvėje: „Po atnaujinimo Žaliojoje gatvėje nebėra galimybės saugiai palikti transporto priemonės neužvažiavus ant šaligatvio. Taip padarius, policija skiria baudas, nes šitaip stovėti nėra pastatyti kelio ženklai. Pasiteiravus Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo, jis patikino, kad šitokiam transporto priemonių stovėjimui nėra numatyta ribojimų.“
Žaliosios gatvės gyventojai sunerimę, kad gali būti nubausti už netinkamą transporto priemonių statymą – iš dalies užvažiuojant ant šaligatvio. Esant dabartinei situacijai, mašiną saugiai galima palikti tik savo kieme. Gatvė sutvarkyta taip, kad joje transporto priemonės stovėti nebegali, tik ja važiuoti.
Statyti automobilius draudžiama
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė informavo, kad Kelių eismo taisyklės (KET) nurodo, kad „šaligatvis – tai kelio dalis pėstiesiems prie važiuojamosios kelio dalies, atskirta arba neatskirta nuo jos“, o KET 150.5 punktas nurodo, kad sustoti ir stovėti draudžiama „ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose“.
Telšių Žaliojoje gatvėje įrengti šaligatviai yra su nuleistais borteliais, tačiau minėtoje kelio vietoje nėra kelio ženklų su KET VIII skyriaus 831, 832 punktuose paminėtomis papildomomis lentelėmis, kurios nurodo lengvųjų automobilių stovėjimo būdą ir suteikia galimybę transporto priemonėms stovėti iš dalies ar visiškai užvažiavus ant šaligatvio, todėl statyti minėtojoje vietoje transporto priemones yra draudžiama.
Ženklus įrengs gavę pritarimą
Žaliosios gatvės gyventojai mano, jog šią problemą lengvai būtų galima išspręsti įrengiant kelio ženklus, leidžiančius statyti transporto priemones iš dalies užvažiuojant ant sutvirtinto ir pažeminto šaligatvio.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, jog šis klausimas bus teikiamas Saugaus eismo komisijai ir gavus pritarimą bus pastatyti ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt