Žada daugiau skaidrumo skirstant lėšas sportui

Parašė:  2020-01-17

Praėjusių metų pabaigoje Telšių rajono savivaldybės Sporto tarybos pirmininku buvo išrinktas Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius. Jis pakeitė aštuonerius metus Sporto tarybai vadovavusį VšĮ Telšių bokso mokyklos vadovą Valdą Zyką.
„Telšių ŽINIOS“ kalbasi su naujuoju Sporto tarybos pirmininku T. Lekavičiumi.
Aurelija SERVIENĖ
– Priminkite, kas Jus delegavo Sporto tarybos pirmininku, kokius įpareigojimus gavote?
– Į Sporto tarybą mane delegavo Švietimo, sporto ir kultūros komitetas. Pirmininku buvau išrinktas balsavimu, kuris vyko Sporto tarybos susirinkimo metu. Visi įpareigojimai, kuriuos gavau, yra aprašyti Sporto tarybos nuostatuose, bet, žinoma, norėdamas nuveikti reikšmingų darbų, įdedu daugiau darbo ir iniciatyvų, negu numatyta mano pareigose.
– Ar susipažinote su sporto srities situacija Telšių rajone? Ar yra sporto sričių, kurios yra apleistos, kurioms skiriamas didesnis dėmesys?
– Esu gana aktyvus sporto bendruomenės narys ir situaciją, susijusią su sportu Telšių rajone, žinojau jau seniau.
Mano, kaip Tarybos nario, pasirinkimas buvo daugiau dėmesio skirti sportui ir dirbti toje srityje. Žinoma, didesnis dėmesys skiriamas krepšiniui ir futbolui, nes tai Lietuvos prioritetinės sporto šakos, daugiausiai pritraukiančios žmonių ir rodančios gerus rezultatus.
O kitų sporto šakų situacija gan sudėtinga – finansavimas skurdokas, inventorius senas ir atgyvenęs, o treneriai vaikus pritraukia ir juos sudomina tik savo asmenine iniciatyva. Telšiuose turime naują stadioną ir areną, investuotos didžiulės lėšos, todėl būtina šiuos objektus padaryti daugiafunkcius ir panaudoti plačiajai visuomenės daliai.
– Telšių rajono savivaldybė skiria lėšų sporto projektams. Ar teisingai šios lėšos yra paskirstomos?
– Nenoriu komentuoti praeitos kadencijos Sporto tarybos darbo, nes nežinau, kokią jie turėjo viziją, motyvus. O šiems metams jau patvirtinome naujus sporto projektų prioritetus ir bandysime siekti kuo daugiau skaidrumo skirstant lėšas. Žinoma, pinigų neužtenka visiems prašantiems, todėl prioritetai bus skiriami projektams, kurie duos didžiausią naudą rajonui.
Turiu pastebėjimą sporto klubų, organizacijų vadovams. Dauguma jų dalyvauja tik Telšių rajono savivaldybės finansuojamuose projektuose, tačiau sumos, skiriamos projektams, yra nedidelės ir visiems norintiems neužtenka. Siūlyčiau vien savame katile nevirti, o pabandyti dalyvauti valstybiniu mastu. Projektams skiriamos didesnės lėšos ir pritraukiamos papildomos lėšos į rajoną.
– Kokie artimiausi Sporto tarybos pirmininko planai?
– Visame pasaulyje sportas generuoja didžiules pajamas ir paliečia visą visuomenę. Ypač dabar, kai yra didžiulės problemos dėl jaunimo judumo, bet šiuo metu pas mus sportas suvokiamas tik kaip išlaidos. Reikėtų pakeisti požiūrį, nes tai yra ekonomikos šaka, į kurią teisingai suinvestavus gaunama grąža. Pasiekiami varžybose geresni rezultatai, todėl rajonas tampa žinomesnis ir patrauklesnis investicijoms, sveikesnė visuomenė, mažiau išlaidų gydymui.
Kiek įmanoma padidinti sportui skirtą finansavimą, nes šiuo metu jis varganas lyginant su rajone esančių sporto organizacijų skaičiumi. Pritraukti sporto rėmėjų, bet, žinoma, iki to mes turime padaryti patrauklią sporto rinką Telšių rajone. Privilioti naujų sporto šakų į rajoną: gimnastika, kovos menai (graplingas, muai tai, MMA…).
Telšių rajone tinklinis gana populiarus, bet vyksta tik tarp mėgėjų. Turėtų atsirasti tinklinio disciplina su profesionaliais treneriais, kad vaikai galėtų lankyti užsiėmimus, siekti rezultatų. Rajone yra sporto šakų, kurios rodo gerus rezultatus, bet nesulaukia tinkamo dėmesio. Norėčiau joms skirti atitinkamą pagalbą. Daugiau dėmesio norėčiau skirti fizinio aktyvumo užimtumui, kuris įtraukia visuomenę. Visai neblogai šiuo klausimu dirba keletas sporto klubų ir seniūnijos: Upyna, Ryškėnai, Degaičiai. Norėčiau paaktyvinti iniciatyvas plačiau. Padidinti kiekybę, bet neužmirštant kokybės ir profesionalumo.
Telšiuose turime gražių sutvarkytų erdvių, kuriose yra įrengti lauko treniruokliai. Kiek pastebėjau, daugiausiai jais naudojasi vyresnio amžiaus gyventojai. Mane tai labai džiugina, bet turėtų būti ir profesionalesnė lauko sporto aikštelė, kurioje galėtų rimčiau pasportuoti.
Turiu gan utopinę idėją – suorganizuoti ralio varžybas Telšių rajone. Jeigu tai pavyktų įgyvendinti, padidėtų rajono žinomumas, būtų pritraukta papildomų pajamų.
– O Jūs pats sportuojate? Kokiai sporto šakai esate neabejingas?
– Aš, kaip ir daugelis, su draugais žaidžiu tinklinį, krepšinį, futbolą. Nueinu pasportuoti į treniruoklių salę. Bet šiuo metu labiausiai mane „užkabino“ braziliškas džiudžitsu ir krav maga. Tokie užsiėmimai reikalauja ne tik daug ištvermės ir jėgos, bet ir mąstymo.
– Ar tęsite tradiciją – organizuosite Telšių rajono populiariausio ir geriausių sportininkų apdovanojimus?
– 2019 m. geriausių rajono sportininkų apdovanojimai vyks šių metų vasario mėnesį. Kadangi gruodį dar vyksta varžybos ir dar nėra tikslūs galutiniai rezultatai, šį renginį nukėlėme į vasario mėnesį. Aš pats dar turiu pastebėjimų ir pasiūlymų dėl visos apdovanojimų tvarkos. Norisi sportininkams padaryti didelę, iškilmingą šventę, kad nors maža dalele galėtume prisidėti prie jų įvertinimo už sunkų triūsą. Žinoma, šaunu būtų, kad ir šiais metais „Telšių ŽINIOS“ prisidėtų prie šių rinkimų organizavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. VANDA parašė:

  Mano, kaip Tarybos nario, pasirinkimas buvo daugiau dėmesio skirti sportui ir dirbti toje srityje……tai reiškia, Tomai, kad jūs tik sportu užsiimsite. Šiaip, tarybos nario veikla yra platesnė, bet, aišku ramiau, su niekuo nesipykti ir tik sportuoti… O kas užsiims kova su negerovėmis savivaldybėje, korupcija, nepotizmu? Tai paliksime policijai… Na, o Jūs tik sportuosite…

 2. saunu parašė:

  Saunu, kad sporto taryboje nauji asmenys, gal bus daugiau skaidrumo skirstant lesas. To ir palinkesiu. Sekmes!

 3. Smulkus verslininkai parašė:

  Cia tas pats kur už visas ,,makles,, balsuoja? Kur sake pades smulkiem verslininkai, darys rajona lyderiu, o istikruju daro atvirksciai. Nu ir kaip tokiais gali tiketi. Pazadai ir grazus fasadas, daugiau nieka

 4. Pilietė parašė:

  Na taip vien metinę pajamų deklaraciją jūsų pamačius puikiai galime suprasti kaip teisingai lėšas skirstysite. 🙂 Jei pats savo lėšų nesugebate skirstyti tai apie ką mes čia kalbam. 🙂

 5. benas parašė:

  Sako, kas dalina- tam lieka…

 6. Saule parašė:

  Na ir pilnatiniu pasipylė… Sėkmės, Tomai, puikiai susitvarkysi šiose pareigose!

 7. Telšietis Saulei parašė:

  Tiesa akis bado…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt