Vyskupo Dariaus Trijonio šūkis – paprastumas ir nuoširdumas

Parašė:  2017-12-19

Gruodžio 16 d. Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje į vyskupus įšventintas buvęs Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros administratorius kun. Darius Trijonis.
Vysk. D. Trijonio konsekracijos iškilmėse dalyvavo Lietuvos Katalikų Bažnyčios vyskupai, vyskupai svečiai iš Baltarusijos, Lenkijos ir Latvijos, taip pat Evangelikų liuteronų ir Rytų krikščionių Bažnyčių vyskupai ir atstovai, Popiežiaus nuncijus Pedro Lopez Quintana.
Po Evangelijos skaitinio buvo perskaitytas Apaštalų Sosto pavedimas, pasirašytas Popiežiaus Pranciškaus, kuriuo telšiškis skiriamas Vilniaus arkivyskupijos vyskupu augziliaru.
Per visą ceremoniją šalia naujojo vyskupo buvo prelatas Juozas Šiurys.
Jis ir paskatinęs D. Trijonį rinktis kunigystės kelią.
Per konsekracijos iškilmes, atsiklausus vyskupo nominanto laisvos valios, buvo giedama Visų šventųjų litanija, o po jos arkivyskupo G. Grušo rankų uždėjimu D. Trijonis tapo konsekruotu vyskupu. Rankas uždėjo ir visi iškilmėse dalyvavę vyskupai.
Vyskupui įteikti vyskupiški ženklai: žiedas, mitra ir pastoralas. Naująjį vyskupą pasveikino visi vyskupai, tikintieji palydėjo gausiais plojimais.
D. Trijonis padėkojo visiems, lydėjusiems jį iki šio atsakingo momento. Jo tarnystės šūkis: „Paprastumas ir nuoširdumas!“.
Vyskupo Dariaus Trijonio herbe vaizduojamos septynios žalios kalvos simbolizuoja Telšių miestą. Auksinė M raidė – tai Mergelė Marija, o balta lelija simbolizuoja šv. Antaną, taip pat ir šv. Kazimierą. Lotyniškas šūkis „in simplicitate et sinceritate Dei“ yra paimtas iš apaštalo Pauliaus antrojo laiško korintiečiams, kuriame jis mini, jog „mes vadovavomės iš Dievo einančiu paprastumu bei nuoširdumu – ir ne kūniška išmintimi, bet Dievo malone“. (2 Kor 1, 12b)
Ceremonijoje dalyvavo naujojo vyskupo mama ir per 150 piligrimų iš Telšių. Juos ypač globojo kanauninkas Andriejus Sabaliauskas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt