Vyrui nepatiko vakarienė – metė karštą keptuvę į žmoną

Parašė:  2017-10-10

Telšių rajono apylinkės teismo teisiamajame posėdyje išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje R. P., turintis 6 klasių išsilavinimą, dirbantis bendrovėje mūrininku, kaltinamas sukėlęs fizinį skausmą šeimos nariui – žmonai. Kaltininkui ir nukentėjusiajai susitaikius, teismas nusprendė, kad smurtautoją į gerąją pusę gali pakeisti smurtinį elgesį keičiančios programos.
Giedra AKAVICKIENĖ
Šventė sūnaus vestuves
Bylos duomenimis, 2017 m. rugpjūčio 15 d., apie 17 val. 50 min., R. P., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas vidutinis, 2,26 prom., girtumas), namuose žodinio konflikto su žmona B. P. metu tyčia ranka trenkė B. P. į galvą, ant rankos užpylė karštą aliejų ir taip jai sukėlė fizinį skausmą.
Kaltinamasis R. P. visiškai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir pasakojo, kad rugpjūčio mėnesį buvo sūnaus vestuvės. Šių metų rugpjūčio 15 d. susitiko draugus, kurie paprašė vestuvių pyrago. Jis su draugais tiek prisigėrė, kad ne viską prisimena.
Užrūstino kepamos bulvės
Grįžęs į namus, sudavė žmonai ranka į veidą ir metė keptuvę su bulvėmis, o aliejus kliuvo žmonai ant rankos. Kuo jį taip užrūstino žmona, vyras neprisimena.
„Gal nepatiko, kam žmona paruošė bulves, nes jų nemėgstu“, – bandė kvailai teisintis kaltinamasis. Jis pripažino turintis priklausomybę nuo alkoholio ir sutiko gydytis.
Nukentėjusioji B. P. pasakojo, kad į namus grįžęs neblaivus vyras R. P. buvo agresyvus, virtuvėje grasino, ranka trenkė į veidą, paskui ant rankos užpylė karštą aliejų. Moteris tikino, kad tai ne pirmas kartas, kai sutuoktinis ją skriaudžia.
Atsuko dujinės viryklės čiaupus
Kartu su tėvais gyvenanti dukra D. P. prisiminė, kad 2017 m. rugpjūčio 15 d. tėvas grįžo girtas. Pasak dukros, tėvas be perstojo gėrė nuo rugpjūčio 13-osios.
Išgirdusi, kaip jis virtuvėje keikia mamą, nuėjo pasižiūrėti. Pamačiusi, kad mama susiėmusi už veido verkia, dukra suprato, kad tėvas jai sudavė.
Įsisiautėjęs tėvas atsuko visus dujinės viryklės čiaupus ir šaukė, kad visus sudegins. Tada čiupo nuo viryklės keptuvę, kurioje mama kepė bulves, ir metė į ją. Nepataikė, bet aliejus iš keptuvės pateko moteriai ant rankos ir nudegino.
Dalyvaus smurtinį elgesį keičiančiose programose
Teismas gavo kaltinamojo R. P. ir nukentėjusiosios B. P. susitaikymo protokolą ir prašymą bylą nutraukti. Kaltinamasis R. P. visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailėjosi, su nukentėjusiąja susitaikė, ši jam pretenzijų nebeturi.
R. P. padaryta nusikalstama veika yra priskiriama tyčinių nesunkių nusikaltimų kategorijai, jis neteistas, dirba, todėl yra pagrindas manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų, ir yra visi būtini pagrindai ir sąlygos nutraukti ikiteisminį tyrimą kaltininkui ir nukentėjusiajai susitaikius.
Teismas nusprendė R. P. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamos veikos padarymą, kaltininkui ir nukentėjusiajai susitaikius, ir skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Baudžiamoji byla nutraukta, panaikinta R. P. paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi atskirai nuo nukentėjusiosios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt