Vitamino D papildai padeda paaugliams pasiekti geresnių rezultatų

Parašė:  2019-01-04


Norvegijos mokslininkų atlikti tyrimai rodo, jog paaugliai, vartodami vitamino D papildus, lengviau susidoroja su sudėtingomis kognityvinėmis užduotimis. Be to, šis vitaminas daro teigiamą poveikį jų psichinei gerovei.
Kai vitamino D kiekis kraujyje yra pakankamai didelis, paaugliai, atlikdami sudėtingas pažintines užduotis, pasiekia geresnių rezultatų, pagerėja jų psichinė savijauta ir kyla mažiau jų pačių deklaruojamų elgesio problemų. Šiuos faktus mokslininkai atskleidė atlikę intervencinį tyrimą. Jame dalyvavo 50 savanorių – 13–14 metų amžiaus vaikinų ir merginų, kurie gavo vitamino D papildą („D-Pearls“ iš „Pharma Nord“) arba placebą.
Tyrimo tikslas buvo ištirti, ar vitamino D papildo vartojimas gali turėti poveikį reguliavimo funkcijoms bei pačių suvokiamai psichinei sveikatai Norvegijos paauglių grupėje. Reguliavimo funkcijos – tai protiniai gebėjimai, apimantys psichinę kontrolę ir savireguliaciją. Atliktas atsitiktinių imčių, placebu kontroliuojamas, dvigubai aklas tyrimas publikuotas moksliniame Skandinavijos psichologijos žurnale (Scandinavian Journal of Psychology).
Sprendžia problemas
Tyrimas buvo atliktas žiemos laikotarpiu, kadangi šiuo metų laiku skandinavų (ir bendrai Šiaurės Europos gyventojų) kraujyje vitamino D kiekis gerokai sumažėja. Prieš vartojant papildą ir po to, vitaminą D ir placebą vartojusių savanorių grupių buvo paprašyta išspręsti skirtingas problemas, kurioms įveikti reikėjo strateginio mąstymo ir planavimo gebėjimų. Be to, dalyviai buvo paprašyti patys informuoti apie tam tikras elgesio formas, tokias kaip irzlumas, agresija ir taisyklių laužymas.
Norvegijos mokslininkai pastebėjo, kad vitamino D kiekis jį vartojusių savanorių grupėje reikšmingai padidėjo (išaugo 40 procentų nuo pradinės ribos). Tai rodo, kad papildas, kurį jie vartojo, buvo gerai įsisavintas. Be to, vitaminą D vartoję vaikinai ir merginos pasiekė geresnių rezultatų nei placebą vartojusių savanorių grupė, ypač spręsdami sudėtingiausias protines užduotis.
Svarbus smegenų veiklai
Jau pateikta svarių įrodymų, kad vitaminas D turi didelę reikšmę smegenų veiklai, kognityvinėms funkcijoms ir psichinei sveikatai. Šias išvadas patvirtina ir naujasis tyrimas. Mokslininkai nustatė konkretų ryšį tarp mažo vitamino D kiekio ir sumažėjusio gebėjimo susikoncentruoti bei prastesnio socialinio elgesio. Šis naujasis tyrimas atkreipia dėmesį į tai, kaip svarbu užtikrinti tinkamą vitamino D kiekį paauglių kraujyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt