Virtinė bėdų neilgoje Padurbinio gatvėje

Parašė:  2017-10-06

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją atskubėjo ryžtingai nusiteikę Telšių miesto Padurbinio gatvės gyventojai. Rodos, tokia neilga žvyruota Padurbinio gatvė, o bėdų visa virtinė: gatvėje – vienos duobės, konteineriai perpildyti atliekų, šalikelėje kaupiasi vanduo…
Aurelija SERVIENĖ
Nori geresnio kelio
Padurbinio gatvės bėdas suskubo vardyti sodininkų bendrijos „Žemaitija 2“ pirmininkė Irena, jai antrino keletas šios teritorijos gyventojų. Žmonės jau kuris laikas kovoja dėl geresnio kelio į namus.
„Mūsų gatvės ilgis – vos 1 kilometras. Negi valdžia negali atrasti lėšų jai sutvarkyti? Tiek to – neasfaltuokite, nors asfalto drožlių atvežkite. Praėjusią savaitę papylė truputį, bet kelio būklės tai nepagerino“, – piktinosi telšiškiai.
Pasak gyventojų, tokiu keliu važinėjant kasdien po keletą kartų, kenčia automobiliai. „Va kaimynas praėjusią savaitę vežė savo mašiną remontuoti – kainavo 200 Eur. Meistras patikino, jog už šiuos gedimus „dėkoti“ reikėtų duobėtam keliui. O kur dingsi – kito kelio namo nėra!“ – pasakojo Padurbinio gatvės gyventojas.
Bendrijos pirmininkė tvirtino, jog kelias yra reikalingas ne tik šios teritorijos gyventojams, bet ir kitiems žmonėms: „O jei įvyktų kokia avarija ar kita nelaimė Plungės gatvėje, iš šios pusės Padurbinio gatvė yra vienintelis įvažiavimas į miestą. Užblokuosime šį kelią ir galės visi važiuoti pro Lieplaukę, jei kitaip neįmanoma pagalbos prisišaukti.“
O kas dedasi kelio šalikelėse gausiai lyjant – čia kaupiasi vanduo ir plūsta ant važiuojamosios dalies. „Gal užsikišo kokios pralaidos? Niekam nerūpi – tik mums!“ – sakė Irena.
Seniūnija kapitalinių remontų neatlieka
Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas apgailestauja, jog sodininkų bendrijų gatvės yra niekieno, todėl ir yra tokia netvarka.
„Gavome dvi mašinas asfalto drožlių. Ta proga vieną jų panaudojome Padurbinio gatvės būklei pagerinti, tačiau žmonių tai nepradžiugino. Būtume ir kokią žvyro mašiną atvežę, bet gamtinės sąlygos to daryti neleidžia. Supraskite, kad seniūnija kapitalinių remontų neatlieka. Tegul gyventojai kreipiasi į Statybos skyrių ar į rajono merą, kad skirtų lėšų kelio remonto darbams“, – kalbėjo seniūnas.
Sprendimai dar nepriimti
Sodininkų bendrijų kelių tvarkymas nėra savivaldybių savarankiškoji funkcija – taip „Telšių ŽINIAS“ informavo ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė.
„Padurbinio gatvė priklauso sodininkų bendrijai. Sodininkų bendrijų gatvės nėra perduotos Savivaldybei (sodininkų bendrijos keliai priklauso sodininkų bendrijai), tad jų remontui nėra skiriamos lėšos. Seniūnijos vis vien pagal išgales žiemą valo sodininkų bendrijų kelius, blogiausios būklės – pagreideriuoja“, – paaiškino specialistė.
Daug kalbama apie būtiną teisinio reglamentavimo tvarką šiuo klausimu, tačiau realių sprendimų dar nepriimama.
Šioje zonoje darbų nevykdo
Situaciją apie Padurbinio gatvės šalikelės grioviuose susikaupusį vandenį komentuoja UAB „Telšių vandenys“ Nuotekų cecho viršininkas Vaidotas Mockevičius: „Sukant iš Plungės g. į Padurbinio g., šalia Padurbinio g. esančiuose grioviuose šiuo metu vandens nėra. Esant didesniam lietui, minėtuose grioviuose vanduo sukyla. To priežastis gali būti netinkamai įrengtas nuvažiavimas iš Plungės gatvės į Padurbinio gatvę. Padurbinio gatvė yra žemiau nei gatvės griovių šlaitai bei pažeista pralaida per šią gatvę. Todėl nuo Plungės gatvės surinktas vanduo negali nutekėti ir kaupiasi griovyje. Paviršinio vandens surinkimo nuo gatvės grioviai yra gatvės dalis. Tai nėra mūsų eksploatuojami lietaus nuotekų tinklai, todėl UAB „Telšių vandenys“ šioje zonoje darbų nevykdo. Siūlome kreiptis į gatvės savininką arba valdytoją.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Lečkauskai, drožles pasipilk kieme. O dar tokį kiekį. Nors 2 kartus per metus žmonėms nugreideriuokite kelią, tai labiau padės nei dvi saujos drožlių. Ničevo niznaju i chata ne moja.

  2. Jurgis parašė:

    reks nusipirkti ta gatve rinkti mokesti uz pravaiavima ir gales papilti kokias 6 masinas drozliu uz pusmecio 🙂

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar K. Trečiokas nesupainiojo interesų Tarybos posėdyje proteguodamas radiją, kurioje pats iki tol vedė laidą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt