VIP lėšos: baigus vieną dešimtmečio statybą – klimpstama į kitą

Parašė:  2017-04-07

Pagaliau paaiškėjo dalis lėšų, kurių Telšių rajonas šiemet sulauks iš Valstybės investicijų programos (VIP). Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai 2,346 mln. Eur siekiančiomis VIP lėšomis padidino Telšių rajono savivaldybės 2017 m. biudžeto pajamas ir asignavimus. Apie tai, kokie projektai VIP lėšomis šiais metais bus finansuojami bei kuriems jų pritrūko, kalbėjomės su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu.
Antanas NEKRAŠIUS
„Kol kas ne visos šių metų VIP lėšos yra Vyriausybės išskirstytos, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė meras P. Kuizinas. – Galutines sužinosime gegužės mėnesį. Šiemet Vyriausybė ėmė mažinti VIP lėšas. Negaliu pasakyti tikslių motyvų, bet, pavyzdžiui, su Sveikatos apsaugos ministerija labai sunkiai sekasi susitarti dėl VIP lėšų Regioninės Telšių ligoninės rekonstrukcijai. Šiemet tikimės gauti finansavimą Vidaus ligų skyriuje pradėtiems remonto darbams pabaigti. Bet kiti skyriai…“ Anot P. Kuizino, ligoninės rekonstrukcijai užbaigti dar trūksta 800 tūkst. Eur. 2017 m. siekiama gauti 390 tūkst. Eur, kurie leistų pabaigti Vidaus ligų skyriaus rekonstrukciją. Tačiau skirta tik 125 tūkst. Eur.
Iš VIP lėšų finansuojamo projekto „VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Psichiatrijos, Terapinio, Vaikų skyriaus ir akušeriniam korpusui su maisto bloku Telšiuose, Kalno g. 40, rekonstruoti“ bendra vertė yra 5,118 mln. Eur, iš jų jau yra panaudota 4,112 mln. Eur.
Mero teigimu, šiemet jau yra aiškios iš Švietimo ir mokslo ministerijos gautos VIP lėšos Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos pastato rekonstrukcijai. Šiais metais gimnazijos rekonstrukcijai skirta 350 tūkst. Eur. Bendra projekto vertė – 2,447 mln. Eur, iš jų panaudota 1,294 mln. Eur. „Darbai įsigyti už mažesnę sumą, nei numatyta investiciniame projekte, todėl objektą įgyvendinsime už mažesnę sumą, nei nurodyta bendra vertė“, – patikino meras.
Kita ugdymo įstaiga, šiemet sulauksianti VIP lėšų injekcijos, – tai Telšių „Ateities“ progimnazija. Jos kapitaliniam remontui skirta 300 tūkst. Eur. Bendra projekto vertė – 3,475 mln. Eur, iš jų jau yra panaudota 536 tūkst. Eur. Pasak P. Kuizino, projektas susideda iš 5 etapų. Kai buvo skelbtas darbų pirkimas, pasiūlymai buvo gauti už didesnę sumą, nei nurodyta bendra projekto vertė. Todėl buvo vykdomas pakartotinis pirkimas ir perkami tik 2 etapai, kuriais numatyta pastatą modernizuoti ir kapitaliai sutvarkyti rūsio ir 1 aukšto patalpas.
Savivaldybės vadovo teigimu, vis laukiama lėšų patvirtinimo iš Sporto departamento. Reikia dar 400 tūkst. Eur siekiant pabaigti Telšių sporto ir rekreacijos centro rekonstrukciją.
Greičiausiai trina, oi, kaip trina Telšių kultūros centro darbuotojai rankas, o kiti, sukryžiavę pirštus, laukia, kada bus baigtas projektas „Telšių rajono savivaldybės Žemaitės dramos teatro, kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato Telšiuose, Respublikos g. 18 / Katedros a. 1, avarinės būklės likvidavimas ir rekonstravimas“. Šiemet projektui skirta 1,571 mln. Eur. Anot P. Kuizino, Kultūros ministerija ištesėjo savo pažadą ir šiemet skyrė visą sumą, kurios reikia vienuolika metų trunkančiai kultūros centro rekonstrukcijai pabaigti. Esą įvertinus objekto sudėtingumą ir ilgą statybos laikotarpį (prisiminkime K. Praniauskaitės biblioteką, kada ėmė strigti pati užbaigimo procedūra), tikimasi, jog Kultūros centras duris atvers jau kitais metais.
Tačiau pabaigus vieną daugiau nei dešimtmetį trukusį iš VIP lėšų finansuojamą projektą, Telšiai gali įrūgti su dar vienu – „Pastato Telšiuose, Respublikos g. 28, modernizavimas pritaikant Telšių menų mokyklos reikmėms“. „Menų mokyklą mes įtraukėme į Valstybės investicijų programą. Bet finansavimas prasidės tik nuo kitų metų, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė rajono vadovas. – Iki šiol Menų mokyklai būdavo skiriamos tikslinės lėšos avarinei būklei likviduoti iš Kultūros ministerijos ar Švietimo ir mokslo ministerijos. Bet tai buvo tokios vienkartinės injekcijos. O dabar finansavimą projektas gaus iš VIP. Bet vėl… jei lėšos kiekvienais metais bus trupinamos, kaip buvo su Kultūros centro rekonstrukcija, – mes turėsime dar vieną dešimtmečio statybą Telšiuose…“
Savivaldybės mero teigimu, neliko užmirštas ir pažadas šiais metais sutvarkyti bei pritaikyti sporto ir kultūros renginiams Telšių miesto areną. Esą tai bus padaryta dar šiemet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Filmas BURBULAI (0)

Burbuliai. Dežavu (dubliuotas) Žanras: Animacija, animacinėkomedija, šeimos Trukmė: 84 min Pasiruoškite nuotaikingiausiai kelionei laike – „Burbuliai“ atskuba […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt