Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas – svarbus ir unikalus, keičiantis miesto veidą

Parašė:  2018-07-05

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas kartu su Administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu susitiko su Vilniaus dailės akademijos (VDA) rektoriumi Audriumi Klimu, studijų prorektore prof. Egle Ganda Bogdaniene, Telšių fakulteto dekanu doc. Ramūnu Baniu.
Susitikimo metu aptartos Lietuvos aukštojo mokslo aktualijos, regioniniams universitetams kylantys iššūkiai ir sunkumai, bendros galimybės ir veiksmai, skirti stiprinti VDA Telšių fakultetui.
Aurelija SERVIENĖ
VDA Telšių fakultetas – svarbus ir unikalus
Šiemet minima 20 metų sukaktis, kai Telšių taikomosios dailės technikumas tapo Vilniaus dailės akademijos dalimi. Amatų ugdymo programos Telšiuose turi gilias tradicijas, Telšių amatų mokykla veikė nuo 1926 m.
Vilniaus dailės akademija turi geografinius fakultetus Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose, taip pat praktikų bazes Nidoje, Mizaruose, Panemunės pilyje. Sujungus vizualaus meno ir dizaino programas po vienu stogu, siekiama tapti dailės ir dizaino specialistų rengimo lyderiais Lietuvoje ir konkuruoti su iškiliausiomis pasaulio meno mokyklomis.
Pasak prof. E. G. Bogdanienės, Telšiai – svarbus ir unikalus VDA fakultetas, čia plėtojama unikali, Lietuvoje analogų neturinti Metalo meno ir juvelyrikos bakalauro studijų programa, ugdomi taikomosios skulptūros kūrėjai, dizaineriai, restauratoriai.
„Akivaizdu, kaip gražėja ir keičiasi Telšių miestas dėka VDA Telšių fakulteto Skulptūros studentų kursinių ir diplominių darbų, kurie organiškai integruojami į miesto infrastruktūrą. To dėka Telšiai tapo išskirtiniu, turistams patraukliu miestu, traukiančiu miesto kultūra ir estetika, muziejais, galerijomis“, – kalbėjo profesorė. Ji įsitikinusi, kad šiandieninio demografinio nuopolio kontekste aukštosioms ir profesinėms mokykloms yra nelengva išlikti: „O juk visi sutinkame, kad studentai, aukštosios mokyklos egzistavimas miestui suteikia intelektinę vertę. Todėl atsakingi miestų vadovai yra suinteresuoti, kad Telšiuose išliktų VDA padalinys. Miesto parama siekiant išlaikyti AM padalinius mažuose miestuose yra būtina. Tai turėtų būti abiem pusėms naudingas dialogas.“ Telšių rajono valdžios atstovai pritarė, kad VDA buvimas Telšiuose turi įtakos miesto veido pokyčiams.
Įvykusiu dialogu su rajono valdžia dėl tolesnio bendradarbiavimo galimybės džiaugėsi VDA Telšių fakulteto dekanas doc. R. Banys. „Susitikimo metu aptartos konkrečios galimybės ir bendros pastangos stiprinti VDA Telšių fakultetą. Todėl artimiausiu metu ketinama pasirašyti bendrą susitarimą su konkrečių veiksmų ir įsipareigojimų įgyvendinimo grafiku“, – paaiškino dekanas.
Naujo centro steigimas
Susitikime taip pat buvo aptartas dar vienas klausimas – dėl Telšių apskrities gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos (STEAM) tyrimų atviros prieigos centro steigimo Telšiuose, VDA Telšių fakulteto patalpose – Muziejaus g. 29A.
Numatoma, kad STEAM atviros prieigos centre veiks techninės kūrybos, konstravimo, modeliavimo, tyrinėjimo, programavimo ir kitos gamtos, technologinių ir tiksliųjų mokslų neformaliojo švietimo veiklos. Taip pat jame bus organizuojami profesinio orientavimo renginiai, susitikimai su mokslo, pramonės ir paslaugų sektorių atstovais, pažintiniai mokinių vizitai į mokslo institucijas, pramonės, paslaugų verslo įmones.
STEAM atviros prieigos centrai sudarys galimybes visuomenei susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o mokytojams tobulinti savo kvalifikaciją – organizuoti seminarus, stažuotes, pažintinius vizitus.
VDA Telšių fakultetas kartu su Savivaldybe bei partneriais ir verslo atstovais sieks sukurti unikalų, patrauklų ir vieną iš pavyzdingiausių STEAM atviros prieigos centrų Lietuvoje, kuris trauks ne tik Telšių rajono, bet ir Mažeikių, Plungės bei Rietavo savivaldybių moksleivius bei visuomenę, skatins jų motyvaciją ir tobulėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. VDA parašė:

    Džiugu skaityti apie gerus sumanymus ir didelius nuveiktus darbus.Deja,priešingos nuotaikos ir liūdna tikrovė matant sunykusią Žemaitijos Kolegiją…Kaip svarbu vadovo iniciatyvos ir nesavanaudiškas vadovavimas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt