Vienybė Baltijos kelyje dabar ir prieš 30 metų

Parašė:  2019-08-27

Prieš 30 metų trijų Baltijos šalių gyventojai stojo į gyvą grandinę ir susikibo rankomis Baltijos kelyje. Sujungęs Vilnių, Rygą ir Taliną, Baltijos kelias yra išskirtinis įvykis pasaulio istorijoje.
Praėjusį penktadienį, rugpjūčio 23 d., grupė telšiškių vyko prie paminklinio akmens, esančio 17-ajame kilometre greta kelio „Via Baltica“, ten plevėsavo vėliavos, skambėjo dainos – taip pradėtas minėti Baltijos kelio 30-metis. Baltijos kelyje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Seimo narys Valentinas Bukauskas.
Minėjimo dalyvių tarpe buvo ir ypatingas asmuo – Algimantas Lauraitis. Jis ne tik pats dalyvavo Baltijos kelyje, bet ir prie šios paminklinio akmens vietos atvyksta visus 30 metų.
Dėkodamas Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas įteikė Lietuvos Respublikos vėliavą, o A. Lauraitis pažadėjo, jei tik galės, būtinai atvyks čia ir kitąmet.
Kita ypatinga Baltijos kelio jubiliejaus minėjimo dalyvė – Zofija Prišmaitienė. Tai moteris, kuri savo rankomis prisidėjo prie ant paminklinio akmens atgulusių raidžių kalimo. Su plazdančia trispalve rankose Z.Prišmaitienė pakvietė ir toliau telktis bendrystei saugant tą vienybę ir neleidžiant niekam jos sugriauti.
Tarp paminėjimo dalyvių ne vienas nubraukė prisiminimų kupiną ašarą, dalinosi atmintyje išlikusiomis akimirkomis.
„Šį rytą pabudome ankščiau… Su gražia žilagalvių senolių, šaulių, skautų ir maltiečių komanda išjudėjome į vieną iš Lietuvos taškų, kuriame prieš trisdešimt metų stovėjo būtent mūsų kraštiečiai, anuomet su savimi jie tempėsi ir akmenį, kuris, gink Dieve, jiems nebuvo sunkus – tai buvo simbolis, vienybės ženklas, kuris ir šiandien, ir dar daugybę metų primins iškovotą laisvės jausmą… Stovėjome, dainavome…
Buvusieji vienoje galingiausių akcijų už laisvę, dalinosi prisiminimais, pravažiuojančios mašinų kolonos sveikinosi mašinų signalais, mes jiems mojom trispalvėmis! Buvo toks neapsakomai geras jausmas – vienybės ir vilties…
Šitų įvykių negalime pamiršti, apie juos kalbėkime savo vaikams ir kartu su jais mokykimės gyventi laisvėje“, – įspūdžiais iš Baltijos kelio dalijosi Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė.
Vakare Baltijos kelio 30-mečio minėjimas Telšiuose prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Antano Paduviečio katedroje, o vėliau Katedros aikštėje įvyko koncertas „Kelias, pakvietęs laisvei ir vienybei“. Dainavo Telšių kultūros centro kolektyvo „Gramofonas“ vokalinė grupė ir solistai Ernesta Dargužienė, Gintaras Vaitkaitis, Jokūbas Juškevičius, Simona Spudytė.
Susirinkusiuosius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas, prisiminimais apie Baltijos kelią pasidalijo Juozas Butkevičius ir Regina Chmieliauskienė.
Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė A. Jakavičiutė.ar ir prieš 30 metų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Saule parašė:

    Smagu, kad jaunimo daug 🙂 Šaunuoliai ir kai kurie tarybos nariai, kad dalyvauja tokiuose renginiuose ir yra pilietiški.

  2. Elena parašė:

    Jeigu jau rašote straipsnį, gerbdami žmogų, nors pavardę parašykite teisingai. Ne Prišmaitienė, o Prišmantienė. Ir Zofijos atsiprašykite

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt