Viekšnalių Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčia atgyja

Parašė:  2015-04-17

Mūsų senutė ant kalvelės stovinti bažnyčia pastatyta kunigo M. Šaikūno iniciatyva. Klebonas Mišių metu sakė labai gražius pamokslus, kad „paukšteliai turi savo lizdelius, žvėreliai – urvelius, o mes neturime kur galvelių priglausti“. Taip kvietė visus tikinčiuosius, kas kiek gali, prisidėti prie bažnyčios statybos. Apie tai papasakojo mano a. a. močiutė Petronėlė Berneckienė.
Į klebono kvietimą tuomet atsiliepė mūsų seneliai ir proseneliai: kas parėmė mediena, kas – pinigais. Taip 1912 metais tikintieji jau turėjo naują, dar mediena kvepiančią bažnyčią – Viekšnalių Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčią. Tai – klebono M. Šaikūno ir mūsų visų, čia gyvenančių bei svetur išvykusių senelių ir prosenelių dėka. Todėl galime drąsiai teigti, kad bažnyčia – tai visų viekšnališkių ir atvykstančiųjų, o ne vieno žmogaus, Dievo namai.
Šimtmečio jubiliejaus proga gerb. klebonas V. Palionis susirinkusiems tikintiesiems pažadėjo, kad mūsų nuošalaus kaimelio bažnytėlė bus nudažyta. Klebonas savo pažadą ištesėjo. Šiandien iš „pilkos pelytės“ tampa iš tolo švytinčia, visų mūsų širdis džiuginančia, pakylėjančia visų dvasią Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčia.
Mūsų gerb. klebonas, kuris aptarnauja net tris parapijas, nepamiršo mūsų: buvo parašytas projektas, gauti Europos Sąjungos paramos pinigai.
Trūksta langų, kurie, geram vėjui papūtus, visi net tirta. Pasitarus su bendruomene, buvo nuspręsta, kad visa bendruomenė ir tikintieji, kas kiek gali, prisidės prie langų renovacijos.
Turėsime nuostabius Dievo namus. O jei atsiranda vienas ar kitas asmuo nepatenkintas, nenusiminkime, nors liaudies patarlė sako, kad vienas šaukštas deguto sugadina visą statinę medaus.
Visos bendruomenės ir tikinčiųjų vardu, gerb. Klebone V. PALIONI, Jums dėkojame už rūpestį, už nuoširdumą, už kantrybę ir linkime dvasios stiprybės bei Dievo palaimos. Nuoširdžiai Jums ačiū, gerb. Klebone.
Bendruomenės „Šatrijos vingis“ ir visų tikinčiųjų vardu – Adelė VAITKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt