Van­dens kai­nos di­dė­ji­mą lė­mė trys prie­žas­tys

Parašė:  2018-10-09

Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba pa­tvir­ti­no nau­jas UAB „Tel­šių van­de­nys“ ge­ria­mo­jo van­dens tie­ki­mo ir nuo­te­kų tvar­ky­mo, pa­vir­ši­nių nuo­te­kų tvar­ky­mo pa­slau­gų bei at­si­skai­to­mų­jų ap­skai­tos prie­tai­sų prie­žiū­ros ir var­to­to­jų ap­tar­na­vi­mo pa­slau­gos ba­zi­nes kai­nas. In­di­vi­dua­liuo­se na­muo­se gy­ve­nan­tiems as­me­nims van­duo brangs 0,15 Eur (nuo 1,96 Eur už kub. m (su PVM) iki 2,11 Eur už kub. m (su PVM)), dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jams – 0,12 Eur (nuo 2,03 Eur už kub. m (su PVM) iki 2,15 Eur už kub. m (su PVM)). Kai­nos įsi­ga­lios nuo lapk­ri­čio 1 d.
Pa­sak UAB „Tel­šių van­de­nys“ ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus Al­vy­do Ja­se­vi­čiaus, kai­nų di­dė­ji­mą lė­mė trys prie­žas­tys: vis­kam brangs­tant, išau­go įmo­nės ūkio iš­lai­ky­mo kaš­tai, di­dė­jo mi­ni­ma­li mė­ne­si­nė al­ga bei te­ko pri­si­dė­ti prie vyk­do­mų van­dent­var­kos pro­jek­tų. Jei pir­mo­sios dvi prie­žas­tys reikš­min­gos įta­kos van­dens kai­nos di­dė­ji­mui ne­tu­rė­jo, tai tre­čio­ji – pri­si­dė­ji­mas prie vyk­do­mų ar­ba jau įgy­ven­din­tų pro­jek­tų – bu­vo pa­grin­di­nė, dėl ku­rios van­duo pa­bran­go. „Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba yra priė­mu­si spren­di­mus, pa­gal ku­riuos pa­ti UAB „Tel­šių van­de­nys“ prie vyk­do­mų pro­jek­tų tu­ri pri­si­dė­ti sa­vo lė­šo­mis, – „Tel­šių ŽI­NIOMS“ tei­gė A. Ja­se­vi­čius. – Esa­me paė­mę pa­sko­las ir mū­sų įsi­pa­rei­go­ji­mai sie­kia apie 2 mln. Eur. Ki­taip ta­riant, vi­si įmo­nės vyk­do­mi van­dent­var­kos pro­jek­tai at­si­lie­pia kai­nai – 0,19 Eur su PVM. Jei­gu Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba bū­tų nu­spren­du­si prie pro­jek­tų pri­si­dė­ti Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šo­mis – šian­dien kal­bė­tu­me apie van­dens kai­nos ma­ži­ni­mą, o ne di­di­ni­mą.“
Nors ir pa­di­di­nu­si van­dens kai­nas, UAB „Tel­šių van­de­nys“ šian­dien ne­pra­ran­da po­zi­ci­jų ir yra vie­na iš pi­giau van­de­nį var­to­to­jams tie­kian­čių įmo­nių Lie­tu­vo­je. Tarp 48 bend­ro­vių UAB „Tel­šių van­de­nys“ tie­kia­mo van­dens kai­na in­di­vi­dua­lių na­mų gy­ven­to­jams yra 16-ta pa­gal pi­gu­mą, dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jams – 15-ta.
Dau­giau­siai už van­de­nį mo­ka Mo­lė­tų gy­ven­to­jai: in­di­vi­dua­lių na­mų gy­ven­to­jai mo­ka 3,69 Eur už kub. m (su PVM), dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jai – 3,98 Eur už kub. m (su PVM). Pi­giau­siai už van­de­nį mo­ka pa­sva­lie­čiai: UAB „Pas­va­lio van­de­nys“ tie­kia­mo van­dens kai­na in­di­vi­dua­lių na­mų gy­ven­to­jams sie­kia 1,27 Eur už kub. m (su PVM), dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jams – 1,29 Eur už kub. m (su PVM).
„Tel­šių ŽI­NIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telsietis parašė:

  Turbut Moletuose auksinis vanduo bega

 2. Vytautas parašė:

  Kainų augimą lėmė trys priežastys, bet dvi iš jų įtakos neturėjo. Įdomu, kodėl tebedirba direktorius, nors jau turėjo baigtis kadencija.

 3. Zenonas parašė:

  Algirdas Bacevičius balsavo PRIEŠ vandens kainos padidinimą gyventojams, bet Tarybos dauguma mano kitaip…

 4. Čia tikra betvarkė parašė:

  „Tarp 48 bend­ro­vių UAB „Tel­šių van­de­nys“ tie­kia­mo van­dens kai­na in­di­vi­dua­lių na­mų gy­ven­to­jams yra 16-ta pa­gal pi­gu­mą, dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jams – 15-ta“ Ar dėl tos priežasties keliama kaina??? Kur žiūri Telšių valdžia ? Ar nėr per daug tame „bezdalyne“ reikiamų – nereikiamų etatų. Gal to nemato atitinkamos valdžios institucijos? Tai yra visų mūsų eilinių gyventojų pinigai.

 5. Tep parašė:

  užtat fontaną dėl grožio pasistatė.

 6. kvailys parašė:

  kaip gerai, kad kyla – kol nuolankiai mokesim, tol ir kels

 7. sodininkė parašė:

  Sodų gyventojai vedasi vandenį savo lėšomis, apie jokių projektų vykdymą niekur nesimato, aišku ir trijų tūkstančių direktoriaus atlyginimui pinigų reikia

 8. svarbiausias parašė:

  Tikras socialdemokratas,svarbiausia žmogus,ane puons Jasevičiau.Artėja rinkimai viskas musu rankose mieli svarbiausi žmonės.

 9. Telšietė parašė:

  Prie ko čia direktorius, juk taryba tvirtina vandens ir atliekų kainas. Taryba netvirtintų tai ir mokesčiai nedidėtų. Kokia taryba tokia ir tvarka…

 10. Telšiškis parašė:

  … na šiaip pas mus visur ir visi kelia tas kainas ir kaip atrodo visems gerai, jei būt blogai eitume langų daužyt odabar viskas tvarkoi, tad nėr čia ko bėdavot sumokėsim

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt