Valstiečiai įnešė papildomos sumaišties valdžioje

Parašė:  2018-05-01

Valdančiąją Telšių rajono savivaldybės tarybos koaliciją toliau purto neramumai. Negana to, jog Darbo partijos atstovas, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pareiškė nepasitikėjimą koalicijos partnerių – socialdemokratų – deleguotu Savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Urbonu, iš valdančiosios koalicijos pasitraukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Antanas NEKRAŠIUS
Apie pasitraukimą iš valdančiosios daugumos bei bendros Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje informavo Tarybos narys Algirdas Tarvainis. Jo teigimu, toks sprendimas skyriuje buvo priimtas atsižvelgiant į Lietuvos socialdemokratų partijos vykdomą politiką, nukreiptą prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotą ūkio ministrą Bronių Markauską. Anot A. Tarvainio, tai buvęs paskutinis lašas.
Skaitytojams priminsime, jog šios Telšių rajono savivaldybės tarybos kadencijos pradžioje koalicijos sutartį pasirašė keturių politinių partijų atstovai: Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų.
Pirmoji kregždutė – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – valdančiąją daugumą paliko 2017 m. pradžioje. Tuomet apie pasitraukimo priežastis TS-LKD Telšių skyriaus pirmininkas Mantas Serva kalbėjo: „Išsiskyrė mūsų siekiai, vizija ir prioritetai. Koalicijoje vyrauja bendra politinė apatija, neveiksnumas, ryžtingumo stoka, momentais – populizmo apraiškos. Nebematome darnaus ir vieningo koalicijos darbo. Pastebime, jog nėra aiškių sutarimų pagrindiniais ir svarbiausiais rajonui klausimais, vyksta tarpusavio kova dėl įtakos ir populiarumo tarp didžiųjų koalicijoje esančių partijų. Joje pamirštami rajono interesai, kai kada kratomasi atsakomybės ir vadovaujamasi kaltinimais. Matome, kad sprendimai dažnai priimami siekiant asmeninių arba partijos interesų.“
Pabirusioje ir mero pareikšto nepasitikėjimo Savivaldybės administracijos direktoriumi skaldomoje rajono valdančiojoje daugumoje iš buvusių keturių partijų liko tik dvi: Lietuvos socialdemokratų partija ir Darbo partija. Koaliciją palikus konservatoriams ir valstiečiams bei partijos bilietą padėjusiam Adomui Domarkui – šiandien valdančiųjų būrelį sudaro 15-ka narių (8 socialdemokratai, 6 darbiečiai ir prie Darbo partijos frakcijos prisijungęs Vytautas Rakickas). Ir nors socialdemokratai pranašumą koalicijoje vis dar išlaiko, sunku pasakyti, kaip kristų korta, jeigu prie darbiečių frakcijos prisijungtų socialdemokratus palikęs Adomas Domarkas ir iš liberalų išėjęs Artūras Domarkas. Tokiu atveju Darbo partijos frakcija įgytų 9 narius ir galėtų siūlyti peržiūrėti koalicijos sutartį, reikalaudama stipresnių pozicijų valdžioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Julius parašė:

  seniau jau reikėjo,bet geriau dabar nei niekada.

 2. Opą parašė:

  Silpna opozicija Telšiuose. Vieningi kaip kumštis tik komunistai

 3. Mačernis parašė:

  Tarvainis matyt nepritilpo prie dėlioškių,tai sumislijo nulinę priežastį🐷

 4. Tarvainis - veidmainis parašė:

  Stebėkite A. Tarvainį, kad ir išėjo jis vistiek yra pakinkytas S. Urbono kaip šunelis, nes dukra socialdemokratė, be to ir kažkurio skyriaus savivaldybėje vedėja. Akių dūmimas jo išėjimas, jis yra socialdemokratas prisidengęs Valstiečių vėliava.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt