Valsas pušų pavėsy

Parašė:  2017-07-06

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“.
Popietės programa simbolizavo gyvenimo kelionę per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir popietės vieta – Palangos kurorto muziejus, kuris saugo miesto praeitį, jaučia kurorto įkūrėjų – grafų Tiškevičių – dvasią, iki šiol čia ataidi Maironio, Kipro Petrausko, prezidento Aleksandro Stulginskio ir kitų garsių Lietuvos žmonių žingsniai. Kiek čia visko būta! Nors praeitis daug ką jau nugramzdino užmarštin, tačiau daugelio įvykių dvasia dar sklando muziejaus salėse. Ir apie visa tai, apie muziejaus įkūrimo istoriją, susirinkusiems maloniai sutiko papasakoti muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė.
Šioje šventėje 2017 m. gegužės 26 d. dalyvavome ir mes, Telšių moterų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šokių pynėje palangiškius keitė telšiškės. Popietę praturtino Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės, kurias skaitė „Jūrės“ šokėja Nijolė Kapčienė.
Pasidžiaugę valsais, kadriliais, lietuvių liaudies bei europinių šokių siuitomis, uždainavę ir kartu pašokę „Žemėj Lietuvos“, nepajutome, kaip prabėgo prasmingas laikas iki šiol vadinamoje „Anapilio“ viloje, o dabar kurorto muziejuje.
Mūsų ir palangiškių šokiams III amžiaus universiteto žiūrovai negailėjo padėkos žodžių ir plojimų.
Atsisveikinę su Palangos III amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjais ir Palangos miestu, vėl sakome: „Iki pasimatymo.“
Po dviejų savaičių, birželio 11d., Telšių moterų šokių kolektyvas „Pinavija“ dalyvavo Latvijoje kasmet Aucės mieste vykstančiame 10-ajame jubiliejiniame senjorų šokių kolektyvų festivalyje.
Renginyje dalyvavo 21 kolektyvas. Svečių teisėmis į festivalį buvo pakviesti vienas kolektyvas iš Vokietijos, vienas kolektyvas iš Estijos ir du kolektyvai iš Lietuvos (šokių kolektyvas „Zunda“ ir „Pinavija“). Iš viso renginyje dalyvavo 300 šokėjų.
Pirma šventės dalis vyko miesto aikštėje, kurioje visi kolektyvai šoko tautinius šokius. Žiūrovai daug plojimų skyrė mūsų šokėjų sušoktai „Kepurinei“. Antroji šventės dalis vyko kultūros vasaros estradoje. Šioje estradoje kolektyvai šoko europinius ir tarptautinius šokius.
Apėmė euforija ir pasididžiavimas šokant kartu su 300 vyrų ir moterų graikų, latvių, estų, lietuvių, ispanų šokius. Nuostabus vaizdas, kai žmonių jūra vienu metu sukasi šokių sūkuryje, užmiršdami savo metus ir galvodami, koks gyvenimas gražus ir nepakartojamas.
Festivalis baigėsi vėlai vakare. Mūsų šokių kolektyvas gavo garbės raštą ir apdovanojimą už tarptautinių šokių siuitą. Šventėje susiradome naujų draugų: buvome pakviestos į Tartu senjorų šventę, kuri vyks liepos mėnesį, su vokiečių šokių kolektyvų nariais pasikeitėme adresais. Jie labai domėjosi mūsų šalimi ir ypač mūsų – Telšių – miestu. Vokiečių kolektyvas pažadėjo atvykti į rudenį vyksiančią pagyvenusių žmonių šventę.
Telšių moterų šokių kolektyvo „Pinavija“ narė G. MARTINAITIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar K. Trečiokas nesupainiojo interesų Tarybos posėdyje proteguodamas radiją, kurioje pats iki tol vedė laidą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt