Valdančioji dauguma pasiklydo savo pačių pasodintame sprendimų miške

Parašė:  2019-07-23

Gegužės pradžioje neeiliniame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje balsų dauguma nuspręsta pritarti valdančiosios daugumos siūlymui sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos.
Praėjus daugiau nei dviem mėnesiams Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimas vis dar nepasirašytas, t. y. neįsigaliojęs, ir abu patarėjai – Česlovas Ubartas ir Rugilė Kumžaitė – sėkmingai dirba iki šiol.
„Telšių ŽINIOS“ aiškinosi, kas turėjo pasirašyti minėtą sprendimą ir kodėl delsiama tai padaryti.
Antanas NEKRAŠIUS
Sprendimas priimtas, bet nepasirašytas
Rašėme, jog valdančiąją koaliciją Telšių rajono savivaldybės taryboje suformavę keturiolika narių balandžio mėnesį užregistravo siūlymą sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos (šiuo metu yra dvi). Jį argumentavo tuo, kad gyventojų rajone sumažėjo, Tarybos narių skaičius taip pat sumažėjo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičius sumažėjo, todėl logiška yra mažinti ir mero patarėjų skaičių.
Klausimas buvo svarstomas gegužės pradžioje sušauktame neeiliniame Tarybos posėdyje. Tąsyk nuo sprendimo projekto svarstymo nusišalino ir iš posėdžių salės išėjo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Tarybos narė Jolanta Rupeikienė netruko posėdžio pirmininku pasiūlyti buvusį Telšių rajono savivaldybės merą, Darbo partijos atstovą Petrą Kuiziną. Trumpai aptarus klausimo esmę, paskelbtas balsavimas: Tarybos narių dauguma nusprendė sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos.
Tam, kad sprendimas įsigaliotų, tereikėjo tik posėdžiui pirmininkavusiam asmeniui padėti parašą. Kilo ginčas, kas šį darbą turi atlikti – nuo klausimo svarstymo nusišalinęs ir iš posėdžių salės išėjęs meras K. Gusarovas ar pirmininkauti posėdžiui paskirtas P. Kuizinas? Abu šios atsakomybės kratėsi.
E. Vaitkevičius: „Parašą galima padėti nors ir šiandien“
„Sprendimas negalioja, nes nėra pasirašytas, – „Telšių ŽINIOMS“ praėjus daugiau nei dviem mėnesiams po Tarybos posėdžio, kuriame balsų dauguma politikai nusprendė mažinti patarėjų skaičių, kalbėjo Savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius. – Yra dvi nuomonės: viena – kad pasirašyti turėjo K. Gusarovas, kita – jog tai padaryti turėjo P. Kuizinas.
Vienur LR vietos savivaldos įstatyme rašo, kad pasirašyti turi meras, kitur, kad jeigu meras ir jo pavaduotojas posėdyje nedalyvauja, pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo vienas iš Tarybos narių.“ E. Vaitkevičius nesiėmė vertinti, kas šiuo atveju turėjo po sprendimu dėti parašą, esą tai – ne jo kompetencija. Anot vedėjo, tiek vienam, tiek kitam pasirašius sprendimas įsigaliotų ir jo legitimumą galėtų nuginčyti tik teismo sprendimas.
E. Vaitkevičiaus teigimu, susiklosčius tokiai situacijai nėra pagrindo dar kartą teikti sprendimo projektą Tarybai, nes ji savo žodį jau tarė gegužės mėnesį: balsų dauguma pritarė. „Liko tik padėti parašą. Tai galima padaryti nors ir šiandien“, – tikino vedėjas.
Valdančioji koalicija: patarėjų klausimas lieka aktualus
„Visų pirma merui nereikėjo nusišalinti svarstant sprendimo projektą dėl patarėjų skaičiaus nustatymo, bet atvirkščiai – dalyvauti, įrodinėti, kad jam reikia dviejų, o ne vieno patarėjo, informuoti Tarybos narius, ką jie dirbs, kokios funkcijos bus pavestos ir t. t., – „Telšių ŽINIOMS“ teigė frakcijos „Už Telšius“ Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnas Kęstutis Trečiokas. – Bet jeigu meras išeina iš posėdžio, vadinasi, jam nėra svarbu, kiek patarėjų turės. Merui nusišalinus nuo klausimo svarstymo, Taryba paskyrė P. Kuiziną pirmininkauti posėdžiui. Jis ir turėjo pasirašyti po sprendimu. Kodėl jis taip nepadarė – klauskite jo. Gal pabijojo atsakomybės… Bet jeigu bijai atsakomybės – tada atsisakyk pirmininkauti. Bet ko ten bijoti – juk Taryba priėmė kolegialų sprendimą. Dabar išėjo taip: vienas privalėjo pasirašyti – nepasirašė, kitas neturėjo nusišalinti – nusišalino…“
K. Trečioko tvirtinimu, klausimas dėl patarėjų skaičiaus mažinimo tebėra aktualus ir jį pasiūliusi valdančioji dauguma nepersigalvojo. „Kaip dabar grįžti prie sprendimo svarstymo, jeigu viskas nuspręsta – Tarybos dauguma nubalsavo. Sprendimas nėra vykdomas dėl nepadėto parašo. Negerai… – kalbėjo frakcijos „Už Telšius“ seniūnas. – Dabar kuriamas toks precendentas, kad posėdžiui pirmininkaujančio asmens nuožiūra vieni Tarybos priimti sprendimai, kuriuos jis pasirašys, įsigalios, o kiti – ne…“
P. Kuizinas siekia išvengti spekuliacijų
Valdančiajai daugumai priklausančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnė Vilma Rumšienė „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad klausimas dėl mero patarėjų skaičiaus nustatymo tebėra aktualus: „Nežinau, kodėl P. Kuizinas nepasirašė sprendimo. Gal dėl neapdairumo. Bet suėjo senaties terminas, per kada tai turėjo būti padaryta. Manau, kad mes artimiausiu metu grįšime prie šio sprendimo svarstymo.“
Tačiau, anot Teisės ir administravimo skyriaus vedėjo E. Vaitkevičiaus, parašui padėti po sprendimu nėra senaties termino, P. Kuizinas tai gali padaryti nors ir šiandien? „Įdomi vedėjo interpretacija“, – atsakė V. Rumšienė.
„Parašo po sprendimu šiandien neketinu dėti, – „Telšių ŽINIOMS“ aiškino Tarybos narys P. Kuizinas. – Esminis dalykas – aš abejoju, ar buvo išlaikytos procedūros skiriant mane posėdžio pirmininku. Pasirašius po sprendimu – atsiras įvairiausių spekuliacijų. Aš jų nenoriu.“
Šitoks valdančiosios daugumos neapsisprendimas – patys siūlė mažinti patarėjų skaičių, patys balsavo, patys sprendimą delsia pasirašyti – labiausiai yra parankus Telšių rajono savivaldybės merui K. Gusarovui. Neįsigaliojęs dokumentas leidžia dirbti abiem jo patarėjams. Kita vertus, Savivaldybės vadovui turėtų rūpėti situacijos aiškumas, tačiau penktadienį paskui į Telšius atvykusį ekonomikos ir inovacijų ministrą sekiojęs K. Gusarovas nerado laiko bendrauti su rajono žiniasklaida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt