Vaiko ir medžio draugystė

Parašė:  2013-05-20
Natūralios gamtos išsaugojimas ir aplinkos apsauga – viena svarbiausių žmonijos išgyvenimo sąlygų. Gamtos turtai, švari ir sveika aplinka reikalinga ir mums, ir būsimoms kartoms. Dirbdami su vaikais ir jų šeimomis, pastebime, kad vis labiau didėja atotrūkis nuo natūralios aplinkos: vaikams trūksta gamtos pažinimo, saugojimo įgūdžių, tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirties.

Ugdydami mūsų darželio vaikų ekologinį sąmoningumą, sukūrėme trumpalaikį ekologinį projektą „Vaiko ir medžio draugystė“. Juo siekėme supažindinti vaikus su žaliuoju mūsų krašto turtu – medžiais, jų reikalingumu žmogui, gyvūnijai. Juk medžiai – gyvybės šaltinis žemėje. Jie mus maitina, mažina taršą ir eroziją, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį, stebina savo grožiu ir grakštumu. Apie tai įvairios ugdomosios veiklos metu kalbėjome su vaikais, sprendėme įvairias užduotis grupėse ir lauko aikštelėse, netoliese esančiame parke.
Vaikai ir tėvai dalyvavo piešinių konkurse „Medis, kurį aš myliu“. Įvairiomis technikomis atlikti vaikų ir jų tėvelių darbeliai papuošė įstaigos edukacines erdves. Aktyviausi ir kūrybiškiausi buvo „Drambliukų“ ir „Meškiukų“ grupių vaikai ir jų tėveliai.
Projektą vainikavo literatūrinė-muzikinė pramoga „Būkime medelių draugais“. Į salę – mišką – sugužėjo vaikai: skruzdėliukai, paukšteliai, kiškiai ir įvairūs medžiai. Senas, šiukšlėse paskendęs Ąžuolas (aukl. N. Jonuškienė), skundėsi savo likimu ir šaukėsi pagalbos. Atskubėjęs Girinukas (aukl. E. Benetienė), išsprendė miško bėdą – surengė talką ir su vaikais savanoriais surinko bei išrūšiavo šiukšles.
Sutviskus švarai ir tvarkai, prasidėjo miško pasaka. Miško Fėja stebuklingai užaugino Berželį (aukl. S. Jakučiūnaitė), kuris norėjo rasti draugų. Į draugus siūlėsi skruzdėlytės, pasižadėdamos sugraužti piktuosius amarus, paukšteliai, žadėdami gelbėti nuo įvairiausių kenkėjų. Kiškiai prašė, kad medelis juos paslėptų nuo priešų.
Šventės dalyvių laukė įvairiausios užduotys, netikėtumai. Užklupus lietui, reikėjo rasti medį ir po juo pasislėpti. Vyresnieji vaikai sprendė, kokio medžio vaisiai buvo Fėjos kraitelėje. Visiems teko pavirsti medžiais – atlikti jogos pratimus ir dalyvauti „Girios orkestre“. Vaikus papiktino išdykėlio Grigo elgesys. Jis įsikorė į berželį ir laužė šakeles (V. Nemunėlio eilėraščio inscenizacija).
Šventės dalyviai įsitikino, kad medeliai visiems labai reikalingi, kad jie yra gyvi ir juos būtina saugoti bei globoti. Vaikai davė priesaiką senajam Ąžuolui ir Giriniui, kad taps medelių draugais ir tinkamai jais rūpinsis.
Mažieji patyrė ne tik džiugių emocijų, bet ir gavo daug dovanų: medinių žaislų ir medalių, knygų ir kartono, kurį „perdirbo“ Fėja iš surūšiuotų šiukšlių.
Šis projektas – žingsnelis, ugdant vaikų ekologinį sąmoningumą ir aplinkosauginį mąstymą. Manome, kad vienas iš svarbiausių švietimo reformos Lietuvoje uždavinių – ekologinio ugdymo plėtotė – mūsų lopšelyje-darželyje sėkmingai įgyvendinamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt