Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis ,,Aš pasiejau vėina popa“: muzikinės improvizacijos, gyvas ir jaunatviškas folkloras

Parašė:  2018-06-08

Birželio 14–17 d. Telšiuose vėl šurmuliuos XI-asis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis ,,Aš pasiejau vėina popa“. Šis festivalis rengiamas nuo 1986 metų ir yra vienas iš nedaugelio Baltijos šalyse vykstančių autentiškosios etnomuzikos festivalių, skirtų vaikams ir jaunimui.
Festivalis skiriamas įvairių tautų tradicijų įvairovei pažinti ir reprezentuoja autentišką folklorą. Festivalyje dalyvaus folkloro ansambliai iš Čekijos, Senegalo, Slovakijos, Lenkijos, Rusijos, taip pat geriausi Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai. Užsienio svečiai žiūrovams pristatys savo krašto tradicines dainas, muziką, šokius, tautinio kostiumo savitumus.
Šių metų festivalio tema – žmogaus ir medžių darna lietuvių pasaulėjautoje. Toks temos laukas ir jį išreiškiantis nematerialusis kultūros paveldas atliepia pažangias šiuolaikines žmogaus santykio su gamta ir pasauliu darnios plėtros nuostatas. Subtiliais potėpiais koncerte tai atskleis ne tik Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai, bet ir užsienio svečiai. Bus kalbama apie jiems gimtą medžių pasaulį, atkreipiant dėmesį į jų biologines ir mitines, simbolines prasmes, taip pat santykį su žeme, kaip žmogaus gimtine.
Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių – koncertų, naktišokių, tradicinių dainų valandos, edukacinių programų mažiesiems žiūrovams, kūrybinių laboratorijų folkloro ansamblių dalyviams, atsiranda ir naujos tradicijos – ,,Vakaro muzikos“ koncertai. Šiais metais susitiksime su multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, dainininke Rasa Serra ir grupe ,,Saulės muzika“.
Šiame festivalyje netrūks muzikinių improvizacijų, kūrybiškumo, kitų etno įdomybių bei gyvo ir jaunatviško folkloro. Festivalis turi savo ,,veidą“ visoje Lietuvoje, yra tapęs savitu kultūriniu reiškiniu, akivaizdžiai patvirtinančiu, kad etninė kultūra yra aktuali šiandienos žmogui, erdve, kurioje susiburia talentingiausi vaikai ir jaunimas, gimsta naujos etninių ženklų interpretacijos, pamatomas pasaulio etninių kultūrų grožis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Liepos pabaigoje sukanka 100 dienų, kada pareigas pradėjo eiti tiesiogiai išrinktas Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Kaip vertinate naujojo rajono vadovo veiklą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt