Vagims nieko nėra švento – nusiaubė Katedros parapijos namus

Parašė:  2017-07-28

Nusikaltėliams nėra nieko švento, – tuo skaudžiai įsitikino Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros bendruomenė. Iš Katedros parapijos remontuojamo pastato Katedros aikštėje naktį išgaravo statybiniai įrankiai.
Giedra AKAVICKIENĖ
Nuo vagių nukentėjo 53 metų telšiškis, gyvenantis Vilniaus gatvėje. Vyriškis remontuoja būsimus Katedros parapijos namus. Meistras policiją tikino parapijos namuose dirbantis savanoriškais pagrindais.
Nukentėjusysis pareiškime rašo, kad liepos 24 d., apie 8.15 val., atvykęs į remontuojamą objektą, pastebėjo, kad iš remontuojamo Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros parapijos namų pastato pagrobti jam priklausantys įrankiai.
Vagys nugvelbė smūginį grąžtą, siaurapjūklį, skirtą medienai pjauti, multifunkcį įrankį, kampinį šlifuoklį, žirkles metalui. Turtinė žala – 275 eurai.
Policijos teigimu, į patalpas buvo įsibrauta iš kiemo pusės, išlaužus medinio lango rėmą.
Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas, nustatinėjami įtariamieji.
Apie piktavalius ir jų padarytą žalą norėjome pakalbėti su Telšių Šv. Antano Paduviečio parapijos administratoriumi kunigu dr. Dariumi Trijoniu, tačiau jis buvo išvykęs atostogų.
Katedros šventoriuje žurnalistus pasitikęs kanauninkas Andriejus Sabaliauskas pripažino, kad nesmagi žinia, jog buvo įsibrauta į parapijos patalpas. „Labiausiai nukentėjo meistras, Katedros parapijai padaryta tokia žala, kad išlaužtas langas“, – apgailestavo A. Sabaliauskas.
Pašnekovas pasakojo, kad apleistas pastatas remontuoti pradėtas maždaug prieš pusmetį ir iki šiol jokių incidentų nepasitaikė. „Suremontavus patalpas, bus įkurta parapijos namų salė, katechezėms klasė, maldos grupėms, susirinkimams. Tikimės, kad rudenį parapijos namai pradės funkcionuoti“, – sakė kanauninkas.
Parapijos reikmėms bažnyčiai grąžintas pastatas – istorinis. Čia veikė pirmoji Telšių miesto mokykla. Istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad mokykla pastatyta 1795–1798 m. prie nedidelės aikštės priešais bažnyčią ir vienuolyną. Mokykloje buvo dėstoma lenkų ir žydų kalbomis. Vėliau mokykla buvo išplėsta iki 6 klasių ir teisiškai prilyginta gimnazijai. Šios mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo 1831 m. sukilime, todėl 1832 m. carinė administracija pasirūpino, kad ji būtų uždaryta. Lietuvos nepriklausomybės metais čia veikė pradinė mokykla. Dabar restauruojamame pastate įvairios mokyklos kūrėsi iki 1944 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt