V. Stulpinas: „Kūryba yra svarbi, nes ji pasilieka“

Parašė:  2017-05-05

Balandžio 29 dieną Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko telšiškio poeto Vytauto Stulpino kūrybos popietė su nauja knyga „Vakarijos“.
Aurelija SERVIENĖ
Knygos pristatymo renginyje susirinko nemažas būrys poeto kūrybos gerbėjų, šeimos narių, draugų, literatų, bibliotekininkų ir kt.
Susirinkusiuosius pasveikino ir renginį pradėjo K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė. Biblioteka jau daug metų bendradarbiauja su rašytoju, kartu įgyvendino daug gražios literatūrinės veiklos. V. Stulpinas – konkurso „7 kalvos“ komisijos narys – jaunimo kūrybos vertintojas, „Poezijos pavasario“ dalyvis, aktyviai bendradarbiaujantis su Lietuvos rašytojų sąjunga. Pasak V. Urnikienės, V. Stulpinas – pilietiškumo pavyzdys, jis niekada neliks abejingas tam, kas vyksta Telšiuose, – visada išsakys savo nuomonę. Visiškai neseniai jis gelbėjo Katedros aikštėje augančius Vydūno kaštonus.
Renginyje dalyvavo poeto dukra: „Didžiuojuosi savo tėčiu, skatinu jį rašyti, o ką jis parašo – vertiname mes visi. Nuo jaunystės jis yra su knyga, su gera nuotaika, gražiai besielgiantis žmogus.“ Po muzikinį kūrinį poetui skyrė jo anūkės Goda ir Augustė.
Giliau pažvelgti į V. Stulpino kūrybą susirinkusiuosius ragino literatė Ieva Sigita Naglienė, įžvalgomis dalijosi poetė Adolfina Varnelienė.
Trilogija
Poetas V. Stulpinas yra Telšių rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos narys, įvairių projektų ir literatūrinių renginių partneris. Jo kūryba įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Varpai“, „Atokios stotys“. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2002 m. 2008 m. apdovanotas Salomėjos Nėries literatūrine premija už eilėraščių rinkinį „Pavėsiai“, 2014 m. skirta Dionizo Poškos premija už eilėraščių rinkinį „Tolymės“.
Rašytojas renginio metu apžvelgė visas tris savo knygas, dalijosi prisiminimais.
„Geriausius savo eilėraščius parašiau mažame namelyje prie Tausalo ežero, kur aplink trobelę augo daug medžių, buvo daug pavėsių. Taip gimė mano knyga „Pavėsiai“, kiek vėliau – „Tolymės“. Mano kūryboje labai daug sodų, labai daug laiko – mano knygose… Kiekvienas knygos eilėraštis yra galingas tuo, kuo jis aprėpia, ypač kiek jis aprėpia tam žmogui, kuris jį skaito“, – kalbėjo poetas.
V. Stulpinas džiaugėsi, jog literatai pastebi, kad jo eilėraščiuose itin gausu veiksmažodžių: „Aš stengiuosi, kad eilėraštyje kas nors atsitiktų, o jei neatsitinka, tai jau nėra eilėraštis, o tik paeiliavimas. Veiksmažodžiuose – eilėraščio galia.“
Knyga „Vakarijos“ išleista labai neskubant, poetas, kaip niekada, turėjęs daug laiko redaguoti – net 2 metus.
Rašytojas įsitikinęs, jog kūryba nėra žaidimas: „Imkimės darbo, – kūryba yra svarbi, nes ji pasilieka.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. DANGUOLE parašė:

    PAMENU ,VYTAUTAS MOKESI MANO KLASEJE,NEILGAI TIK METUS TELSIU 4-OJE VID MOKYKLOJE. SEKMES TAU BUVES KLASIOKE

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt