V. Jocienė apdovanota už darbą „Kaunatavos apylinkių vardai“

Parašė:  2018-05-29

Gegužės 18 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Nacionalinio konkurso „Mano žodynas“ geriausių darbų autorių apdovanojimai.
Nacionaliniame konkurse sulaukta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto žodyno ir itin originalių bei kūrybiškų darbų. Džiugu, jog aukštas prizines vietas konkurse pelnė ir mūsų rajono atstovai.
Aurelija SERVIENĖ
Konkursas
Lietuvių kalbos instituto leksikografai ir Lituanistikos židinys nuo 2012 metų kas dvejus metus organizuoja nacionalinį konkursą „Mano žodynas“, kurio metu visos Lietuvos gyventojai, tiek moksleiviai, tiek garbaus amžiaus išminčiai, yra kviečiami pabūti tikrais žodynininkais ir parengti savo žodyną. Konkursu siekiama skatinti visuomenės domėjimąsi lietuvių kalba, jos leksika, tarmėmis, stiprinti tautinį identitetą ir sąmoningumą, lavinti kūrybingumą, plėtoti mokinių analitinius ir raiškos gebėjimus.
Šiais metais konkursas ragino prisiminti iš Žemaitijos kilusius žodynininkus ir kalbininkus, minėti Simono Daukanto 225-tąsias gimimo metines, Vydūno metus ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
Per porą mėnesių į Lituanistikos židinį suplaukė įvairiausių žodynų ir žodynėlių iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai, kitaip nei anksčiau, atsiuntė daug daugiau vietovardžių, asmenvardžių žodynų, sudarinėjo įvairius grožinės literatūros kūrinių žodynus.
Apdovanojimai
Šventiniame nugalėtojų apdovanojimų renginyje visus pasveikino Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė.
Konkursui pateiktus unikalius darbus gyrė Lietuvių kalbos instituto direktorė prof. daktarė Elena Jolanta Zabarskaitė. Žodį tarė konkurso mecenatas Antanas Šakinis.
Apdovanojimus įteikė daktarė E. J. Zabarskaitė kartu su Lietuvių kalbos instituto leksikografe dr. Aurelija Genelytė-Gritėnienė ir dr. Danute Liutkevičiene.
Kaip teigia konkurso vertinimo komisija, visi pateikti darbai yra unikalūs ir įdomūs, atskleidžiantys mūsų kalbos įvairovę, turtingumą ir gyvumą.
Kaip ir kiekvienais metais, visi dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Džiugu, jog suaugusiųjų kategorijoje pirmoji vieta atiteko Vilijai Jocienei, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialo vyr. bibliotekininkei. Ji konkursui atsiuntė darbą „Kaunatavos apylinkių vardai“. Žodyne pateikiama apie 100 įvairių vietų pavadinimų.
Po apdovanojimų konkurso dalyviai pakviesti į ekskursiją po Telšių miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt