Uždavinys menininkei – pavaizduoti maldą

Parašė:  2017-12-22

Gruodžio 17 d. Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Mažojoje) bažnyčioje atidaryta menininkės Živilės Bikinaitės-Mimgaudienės religinių tapybos darbų paroda.
Vakaras prasidėjo šv. Mišiomis, kuriose dalyvavo vyskupai Linas Vodopjanovas ir Kęstutis Kėvalas, būrys kunigų.
Prelatas Juozas Šiurys pažymėjo, jog pirmasis Živilės darbas religine tematika yra labai sėkmingas – ji Regioninės Telšių ligoninės koplyčioje nutapė Marijos atvaizdą. Koplyčioje nuolat galima sutikti besimeldžiančiųjų. J. Šiurys teigė, jog koplyčioje jau yra penki votai, t. y. padėkos Dievo Motinai už suteiktas Dievo malones.
Prelatas pasakojo, kaip užgimė idėja nutapyti daugiau paveikslų religine tema: jis kartu su Ž. Mimgaudiene grįžo iš Teofilio Matulionio šventės Vilniuje, įsikalbėjo, jog Mažajai bažnyčiai reikėtų Palaimintojo paveikslo. Mat prieš remontą buvęs tik labai paprastas popierinis. Živilė iškart sutikusi: „Reikia padaryti.“ Ir štai: Mažąją bažnyčią puošia palaimintųjų T. Matulionio ir J. Matulaičio portretai, kurie ir po parodos liks bažnyčioje.
Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas susirinkusiesiems trumpai pristatė T. Matulionio ir J. Matulaičio biografijas, džiaugėsi, kad puikiai nutapyti jų portretai papuoš Mažąją bažnyčią.
Monsinjoras Rimantas Gudlinkis atskleidė, kaip gimė kiti Ž. Bikinaitės-Mimgaudienės darbai. Monsinjoras, studijuodamas užsienyje, buvo matęs piešiniais iliustruotą maldą „Tėve mūsų“, o grįžęs į Telšius, šią mintį vis susigrąžindavo – piešiniai padėtų lengviau išmokti maldą patiems mažiausiems! Susipažinęs su Živile, įvertinęs jos darbą ligoninės koplyčioje, jai papasakojo savo sumanymą, suprasdamas, kad pavaizduoti maldos žodžius piešinyje yra sudėtingas uždavinys. Dailininkė nusprendė pabandyti ir vietoje vieno paveikslo nutapė… dešimt puikių maldos vaizdinių.
„Menininkui viskas įmanoma: mes turime šį unikalų ir prasmingą kūrinį – dešimt atskirų paveikslų ir vieną didelį. Toks buvo menininkės matymas. Tai – labai prasmingas darbas, kurį galime dalinti mūsų vaikams“, – rezultatu džiaugėsi monsinjoras. Šalia piešinių yra lapeliai su maldos žodžiais – juos reikia teisingai sudėti prie paveikslėlių ir taip išmokti maldą, kuri, pasak R. Gudlinkio, veda į džiaugsmą.
Antras dailininkės darbas – Jėzaus veidas. Esą daug kam jis atrodantis jaunas, tačiau monsinjoras tam turi paaiškinimą: toks Jėzus buvo vestuvėse Kanoje. Veidas, nešantis ramybę ir džiaugsmą.
Menininkė R. Gudlinkį pradžiugino ir trečiu savo darbu – iliustravo Krikšto knygelę.
Kanauninko Andriejaus Sabaliausko padrąsinta Živilė sukūrė didžiulį Marijos Sopulingosios paveikslą. Jį nuspręsta padovanoti senelių namams.
Parodos atidaryme dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto, kur studijavo Ž. Bikinaitė-Mimgaudienė, dėstytojai profesoriai Zita ir Romualdas Inčirauskai. Dėstytoja džiaugėsi Živilės kruopštumu, religinės tematikos pasirinkimu. Prieš porą metų Z. Inčirauskienė Plungės M. Oginskio rūmuose pristatė pirmąją dailininkės parodą, kurioje vyravo artimųjų portretai, bet buvo ir religinio turinio darbų. Jie, pasak profesorės, yra labai nuoširdūs, moteriški, sentimentalūs. Pati Živilė teigė esanti senovinė romantikė – dėstytojos nuomone, tai taikliausias profesionalios dailininkės stiliaus apibūdinimas.
Telšių vyskupo K. Kėvalo nuomone, labai simboliška, kad paroda atidaryta prieš šv. Kalėdas, kai Dievas tapo žmogumi. Jo atvaizdus matome bažnyčiose, bazilikose ir tai žmonėms teikia džiaugsmą. „Paveikslai – durys į dangų. Menininkė ėmėsi drąsaus žingsnio – pavaizduoti maldą. Žiūriu į paveikslus ir sakau: tai – didelė sėkmė. Dėkoju už meilės ir širdies dovaną“, – kalbėjo Vyskupas.
Sesers sėkme džiaugėsi Jolanta Rupeikienė. Ji įsitikinusi, jog išbandymai ateina nelauktai, bet tai ir yra gyvenimo paslaptis. Didžiavosi Živilės gerumu ir drąsa, nes šios savybės ir leidžiančios jai daryti gerus darbus. Dailininkei dovanojo teptukų, kadangi sesuo bet kokiomis progomis niekada neprašanti kitokių dovanų.
Architektas profesorius Algirdas Žebrauskas sakė, jog kiekvienas nešame savo kryžių ir vienas turime tai, ko neturime kitas. A. Žebrausko nuomone, menininkas yra žmogus, kuris neužsidaro savyje: piešia tautai, žmonėms, savo piešiniais kalba tai, ką jaučia, ką žino.
Parodos autorės pasveikinti atvyko kraštietis Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, Telšių moterų LIONS klubo kolegės, gausus būrys draugų ir artimųjų.
Ž. Bikinaitė-Mimgaudienė už galimybę kurti dėkojo mamai, vaikams, sesei – visiems, iš kurių jaučianti palaikymą. O už nuolatinę nuoširdžią globą prelatui J. Šiuriui padovanojo jo portretą.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt