Už nuopelnus Lietuvai apdovanota daugiavaikė mama Ona Aldona Jurgutienė

Parašė:  2017-05-19

Gegužės 5 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas.
Jau tradiciniame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 30 mamų iš visos Lietuvos, išauginusių ir gerai išauklėjusių septynis ir daugiau vaikų.
Tądien Prezidentūroje apdovanota ir Telšių rajono Žarėnų seniūnijos Girkontiškių kaimo gyventoja Ona Aldona Jurgutienė (82 m.).
Aurelija SERVIENĖ
O. A. Jurgutienė išaugino ir į gyvenimą išleido septynis savo vaikus. Būtent jie mamą ir prikalbino vykti į Vilnių atsiimti garbingo apdovanojimo. Daugiavaikė mama prisipažino, jog nelabai norėjusi vykti į Vilnių: „Nemėgstu tokių iškilmių, tolima kelionė, bet vaikai prikalbino, teko važiuoti.“
Šiandien moteris gyvena savo trobelėje Girkontiškių kaime, kur su a. a. vyru užaugino gausų būrį vaikų. Kol kas senolė negalvojanti keltis pas kurį nors iš vaikų. „Valgyti pati išsiverdu, per dieną poteriauju, kryžiažodžius sprendžiu, spalvinu vaikų dovanotas knygas, gėlynais pro langą džiaugiuosi. O visi vaikai turi savo gyvenimus“, – pasakojo pašnekovė.
Gausiai šeimynai nieko netrūko – dėl to O. A. Jurgutienei bei jos vyrui per gyvenimą teko daug dirbti. Moteris yra sukaupusi per 30 metų darbo stažą: 15 iš jų buhalteriavo, 16 metų dirbo fermos vedėja. Sodyboje ūkį turėjo, gyvulius augino.
„Abu su vyru stengėmės užsidirbti. Ne dėl pensijos, kaip dabar žmonės sako, o dėl gausios mūsų šeimynos, kad vaikams nieko netrūktų. Tada apie jokias pensijas aš nė negalvojau“, – tikino daugiavaikė mama. Turint darbus ir būrį vaikų, anot moters, nebuvo lengva, tad į pagalbą ateidavo netoliese gyvenanti senolė, o vėliau, vaikučiams praaugus, jie patys vieni kitus prižiūrėjo.
„Auklėjant vaikus, visada ir vyrui sakydavau: stenkimės auginti teisingai, sveiku protu vadovaukimės“, – prisiminė pašnekovė. Visi O. A. Jurgutienės vaikai sėkmingai baigė mokslus, sukūrė šeimas, o dar didesnis džiaugsmas, kad visi gyvena čia pat, Lietuvoje. Močiutę aplanko ir gausus būrys anūkų bei proanūkių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt