Tvirtėja Rūdupių kaimo bendruomenė

Parašė:  2019-06-18

Telšių rajono Rūdupių kaimo bendruomenė dar jauna, gyvuojanti vos penketą metų, tačiau labai darbšti, aktyvi, dalyvaujanti kultūrinėje veikloje.
Bendruomenei pirmininkaujanti Rima Kačinskienė džiaugiasi, kad pagaliau rūdupiškiai tapo draugiškesni, vis aktyviau įsijungia į bendruomenės reikalus.
Aurelija SERVIENĖ
Iš miesto – į kaimą
R. Kačinskienė Rūdupiuose su šeima apsigyveno prieš šešerius metus. Nors ji čia – naujakurė, tačiau greitai pritapo, žmonės ją pamilo ir prieš metus patikėjo bendruomenės vairą.
„Prieš keletą metų iš Telšių atvykome gyventi į Rūdupius. Šį kaimą pasirinkome atsitiktinai, matyt, toks likimas. Savo sprendimo nesigailime. Pamilome Rūdupius ir jo žmones. Vystome ūkį, užauginome vaikus. Sūnus po studijų nepasiliko didmiestyje, o grįžo gyventi čia“, – pasakojo Rima.
Žmonės vienijasi
Pirmininkė atvirauja, jog Rūdupių kaimo bendruomenė buvo prie iširimo ribos: „Jei nebūtų buvę pokyčių, vargu, ar šiandien kaime gyvuotų bendruomenė.“ Aktyvios pirmininkės dėka bendruomenė turi bendrų tikslų, dalyvauja renginiuose ir dirba vis aktyviau, į veiklas įtraukia jaunimą ir vyresniuosius.
„Su kaimo žmonėmis reikia bendrauti, rodyti jiems dėmesį. Pradžioje buvo tikrai sunku, dabar jau įdirbis padarytas, džiugu, kad žmonės vienijasi“, – sakė R. Kačinskienė.
Viską daro patys
Rūdupių kaimo bendruomenė pagal panaudos sutartį naudojasi buvusios mokyklos pastatu. Jo būklė, pasak pirmininkės, yra ne itin gera: pirmasis aukštas sutvarkytas, tačiau rūsiuose ir antrame aukšte situacija kritinė.
„Antrame aukšte esantys mediniai langai vos laikosi, baugu, kad neužkirstų ir nesužeistų. O kas dedasi rūsyje – iš vis langų nėra. Apačioje visi vamzdynai! Žiemą net vanduo užšąla, kiek vargo turime, bandome langų skyles užkišti pripildytais maišais. Taip ir vargstame, tikėdamiesi Savivaldybės pagalbos“, – atviravo pirmininkė.
Kas padaryta bendruomenės namuose – viskas pačių rūdupiškių rankomis. Kadangi projektinėje veikloje bendruomenė nedalyvauja, tenka suktis iš to, ką turi surinkusi iš bendruomenės metinio nario mokesčio.
Pasak pirmininkės, ką nors remontuodami jie perka tik medžiagas, o visus darbus atlieka patys. R. Kačinskienė juokauja, jog kiekvienoje kaimo troboje žinanti, koks meistras gyvena, kieno ir kur pagalbos prašyti.
Pradės projektinę veiklą
Iki šiol jokios projektinės veiklos nevykdžiusi Rūdupių kaimo bendruomenė nesenai parašė pirmąjį projektą. Nors lėšų dar negavo, tačiau žino, kad projektas sėkmingas ir jiems netrukus bus skirta 5000 Eur lauko estradai statyti. Ji bendruomenei labai reikalinga renginiams organizuoti. Ypač rūdupiškių laukiama šventė yra tradicinės Joninės!
„Gautus pinigus naudosime tik medžiagoms įsigyti. Visus darbus atliksime savo jėgomis. Ir jau šią vasarą turėsime lauko estradą, kurioje vyks renginiai“, – džiaugėsi pašnekovė.
Planai
Planų ir svajonių bendruomenės pirmininkė tikina turinti nemažai: „Judame į priekį, tačiau nėra lėšų. Visos mūsų pajamos iš nario mokesčio. Taip ir sukamės, kaip sugalvojame, o projektai galėtų būti mums išsigelbėjimas.“
Nesenai bendruomenė pagal panaudos sutartį išsinuomojo 2 ha žemės aplink bendruomenės namus. Kol kas dar vyksta svarstymai, ką ir kaip daryti. Planuose: įrengti aikštelę, išvalyti seną tvenkinį ir ten įrengti maudyklą.
Bendruomenės namuose galėtų veikti bibliotekėlė, reiktų tik įrengti lentyną knygoms sudėti.
„Kaimas – atsigaunantis, tikrai nenykstantis. Negyvenamų trobelių čia vis mažėja, o gal jau ir visai nebėra. Daug jaunų šeimų čia įsikuria, daugiavaikių šeimų nemažai, kurios augina net devynis, kitos – po tris ar keturis vaikučius. Žmonės labai tvarkosi, gražina savo aplinkas, puošia sodybas“, – pasakojo R. Kačinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšių „Telšiai“ naują NKL sezoną pradėjo pergalėmis (0)

Krepšinio klubas „Telšiai“ naują Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo skindamas pergales. Namuose spalio 3 d. […]

2019-08-27
SUPER FIESTA (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt