Tryškiuose vaikai bijo eiti į mokyklą

Parašė:  2019-01-29

Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnaziją krečia skandalas. Grupė tėvų teigia, jog jų vaikai bijo eiti į gimnaziją, nes nuolat patiria fizinį smurtą, o direktorius ir pedagogai esą linkę į visai tai užmerkti akis. Pasak tėvų, smurtas liejasi ne tik per pertraukas koridoriuose, gimnazijos prieigose, bet net ir pamokų metu.
Giedra AKAVICKIENĖ
Mušeikos – nepilnamečiai, todėl nebaudžiami
Sausio 22-ąją Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos direktoriaus Juozo Maneikio kabinete sunkiai tilpo lankytojai.
Iš anksto nepranešę tėvai ne tik patys atvyko aiškintis pas direktorių, bet ir pasikvietė gerai jų problemas žinantį visuomenininką, Telšių rajono savivaldybės tarybos narį Algirdą Bacevičių. Taip pat buvo iškviesti vaiko teisių gynėjai, policijos pareigūnai, socialiniai darbuotojai ir kt.
Tėvai skundėsi, jog gimnazijoje susibūrė grupė berniukų, kurie skriaudžia silpnesnius už save, į vyresnius esą nebando kibti. Savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius jiems patarė kiekvieną kartą nukentėjus imtis veiksmų. Tėvai į tai atsakė, kad kiekvieną dieną nerašysi pareiškimų policijai, be to, jau prirašyti kalnai skundų.
Maždaug prieš metus Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje berniukui buvo sulaužyta nosis, prireikė rimto gydymo. Tėvų teigimu, tai taip pat buvo tos pačios grupuotės darbas. Mušeikos yra nepilnamečiai, todėl nebaudžiami.
Per pamoką parkeriu dūrė į nugarą
Pirmokės mama pasakojo, kad mergaitė po pamokų bijo išeiti į lauką laukti atvažiuojančių tėvų, nes sniege išmaudys.
Paskutinis lašas, perpildęs skriaudžiamų vaikų ir tėvų kantrybę, – tai, kad per pamoką su parkeriu penktokas gavo dūrį į nugarą. Namo grįžęs sūnus mamos prašė pažiūrėti, kas jam yra, nes labai skauda. Mama buvo šokiruota pamačiusi ir išgirdusi, ką bendraklasis padarė jos vaikui.
Tėvai piktinosi, kad direktorius su pedagogais tame įvykyje nemato didelės problemos.
„Kitą kartą vaikas gali gauti dūrį iš peilio, ką tada sakysite?“ – ne juokais pyko jie.
Kitam vaikui mušeikos spyrė į veidą, tėvai parašė pareiškimą policijai.
Situacija nesikeičia
„Trejus metus kovojame su smurtu gimnazijoje, kviečiame ir švietimo specialistus iš Savivaldybės, visada esame raminami, kad laikui bėgant situacija pasikeis. Susirenkame, sprendžiame, nieko nenusprendžiame…“ – nuoskaudą išliejo tėvas.
Nukentėjusio moksleivio tėvas nesutiko su teiginiu, kad iš mušeikų kiti tyčiojosi, o jie paskui už tai atsikeršijo kumščiais. „Taip nėra, kas iš jų gali tyčiotis, jeigu visi jų bijo“, – aiškino jis.
Apie patyčias prasitarė ir gimnazijos vadovybė. Gausioje šeimoje, be tėvo augantys broliai neturi to, ką turi jų bendraamžiai. Ne paslaptis, kad atsiranda kas iš to pasijuokia.
Kartą mergaitė išsityčiojo iš moksleivio kelnių, už tai buvo sumušta. Tokių pavyzdžių yra ir daugiau.
Norėtų filmavimo kamerų
Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos direktorius J. Maneikis prakalbo apie tai, kad galbūt kriminogeninė situacija pagerėtų, jei koridoriuose būtų įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.
Savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius informavo susirinkusiuosius, kad vienai gimnazijai Savivaldybė negali daryti išimtinių teisių, ir kitos mokymosi įstaigos pageidauja kamerų. Tad pirkiniui turėtų būti skelbiamas konkursas ir kameros turėtų būti perkamos centralizuotai, neaplenkiant kitų mokyklų bei gimnazijos.
Direktorių pasiuntė „ant trijų raidžių“
Tiek direktorius Juozas Maneikis, tiek jo pavaduotoja ugdymui Kristina Vainauskienė įsitikinę, kad jų gimnazija nėra išskirtinė kalbant apie smurtą, kitose mokyklose taip pat esą neišvengiama muštynių.
Gimnazijos direktorius viešai prisipažino, kad jį patį „ant trijų raidžių“ yra pasiuntęs vienas iš smurtu prieš kitus moksleivius kaltinamas nepilnametis.
Nustebęs Savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius klausė, kokių jis ėmėsi dėl to veiksmų. Į tai direktorius atsakęs, kad chuliganiškai pasielgęs berniukas – nepilnametis, tad jis jokių priemonių nesiėmė.
Naujas smurto atvejis, policija išskubėjo aiškintis
Kol įvairių sričių specialistai posėdžiavo, ką daryti su moksleivius bauginančia grupe mušeikų, suskambo vienos mamos mobiliojo ryšio telefonas.
Atsiliepusi moteris nuščiuvo, apžvelgusi susirinkusiuosius direktoriaus kabinete, ji pasakė: „Vėl nuskriaudė mano vaiką.“ Motina išskubėjo gimnazijos koridoriuose ieškoti savo vaiko, paskui ją – ir policijos pareigūnai.
Aptarę veiksmų planą, kaip smurtauti linkusius moksleivius būtų galima užimti, motyvuoti geriems darbams ir panašiai, visi išsiskirstė.
Buvo matyti, kad labiausiai neramu tėvams. „Kaip reikia vaikui pasakyti, kad jis eitų drąsiai į gimnaziją, nebijotų būti sumuštas, kai pats tuo nebetiki“, – kalbėjo jie tarpusavyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. arunas parašė:

  kas per nesamone greit ir mokytojus ispjaus i vaiku kolonija ir baigsis ju teises. kol mes laukiame, jie musu saskaita linksminasi,trys ispejimai ir vaziuoji i kurortus, tada prades galvoti, o dabar gyvenam baimeje,vaikas isejo i mokykla nezinai koksai jis gris ar visai gris,reikia imtis veiksmu kol dar laikas.

 2. Jurgis parašė:

  Vienas Tarybos narys kažką bando daryti, bet kitų pritarimo nėra, jiems viskas gerai, jų vaikai Tryškių mokyklos nelanko… O kur mūsų rajono meras P. Kuizinas, jo vaikai irgi neina į Tryškių gimnaziją. Gal Kuizinui laikas lipti į traktorių ir arti laukus, nes vadovauti rajonui jam nelabai sekasi

 3. Anonimas parašė:

  Direktorius, pavaduotoja nekreipia demesio ir i patyčias. Esu buvusi mokinė, patyriau tai. Ejau sakyti pavaduotojai o ji sake ,,jei dar kart tai pasikartos, kviesim vel juos“(kas tyčiojosi) tai buvo dar toks insidentas. Pasakiau, ir i tai galim sakyt numojo ranka. Tai beliko pakeisti mokykla.

 4. Nu parašė:

  Tai kuizinai, parodyk ką gali. Gi artėja mero rinkimai. Kaip atrodo, ar turi šansų laimėt juos??

 5. Vilija parašė:

  mokslusDelto,kad auga banditeliu kartos,nekaltinkt mokytoju ir mokyklos,kalti tevai,ju auklejimas,ju pavyzdys,ju kalbejmas…Mokytojasne poicininkas,jei gu tevu neklauso,atidarykit vaiku namus,uzdaryt pusei metu,o gal samdykit policininka kol vyksta pamokos…Reikia galvot yra visokiu tramdymo budu,bet ne kaltint mokykla.Ar ne geda tevams,kad mokykla turi auklet juvaikus…KODEL?

 6. Morta parašė:

  Ką gi,padejuokit,paguoskit mušeikas,pasiūlykit jiems veiklų ir laukit…kol dar ką nors nuskriaus.Gal dar kokią naują instituciją įsteikit,projektėlį parašykit „nusikalstamumui nepilnamečių tarpe mažinti“,šimtus ataskaitų kaip gerai dirbate prirašykit ir situacija bemat „pagerės“…

 7. mokytojas parašė:

  TURI BUTI VISUR TVARKA

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt