Tryškių gyventojai ieško atsakymų į jiems kylančius klausimus

Parašė:  2018-11-16

„Telšių ŽINIOS“ neseniai lankėsi Tryškių turguje: vaišinosi kaimiškomis gėrybėmis, linksmai pasisvečiavo, žmonių bėdas ir džiaugsmus išklausė.
Kol vieni džiaugėsi miestelio bendruomenės veikla, gyrė kultūros darbuotojų organizuojamus renginius ir seniūnijos darbą, kiti tuo metu priešingai – negailėjo piktesnio žodžio.
Aurelija SERVIENĖ

Tryškiuose – sporto kaimelis
Žmonėms trūksta informacijos, kas šiuo metu vyksta Tryškių miestelio gale, prie Virvytės, vietinių žvejų vadinamojoje saloje. Jau keletas mėnesių čia dirba technika, vyksta aktyvūs darbai. O vietos gyventojai kraipo galvas ir spėlioja: „Gal sklypas jau privatizuotas? O gal čia bendruomenės veikla? Neaišku!“
Tryškių seniūnas Imantas Motiejūnas tikino, jog jokių paslapčių čia nėra, viskas ruošiama vietiniams gyventojams. Minėtoje vietoje bus įrengta poilsinė-sportinė erdvė.
„Šiuose darbuose seniūnija yra tik stebėtoja, galime teikti pasiūlymus. Projektą vykdo Valstybinės žemės fondas“, – sakė seniūnas. Jis neslėpė nusistebėjimo, kad yra vietinių žmonių, vis dar nežinančių apie šį Tryškius pasiekusį projektą. Esą viskas jau buvo seniai išdiskutuota. Žmonėms tikrai nereikėtų baimintis – čia nėra privačių interesų, viskas ruošiama tryškiškiams. Tai bus erdvė, pritaikyta sportinei ir poilsinei veiklai. Pasak pašnekovo, tokios vietos, kur vietiniai galėtų sportuoti, – miestelyje nėra, na, gal tik mokyklos stadionas, o čia bus visas sportinis kaimelis.
Darbus Tryškiuose atlieka rangovas UAB „Madaris“. Jos vadovas Darijus Džervus informavo, jog dirbama yra 6000–7000 kv. m plote. Darbai čia prasidėjo vasaros pabaigoje – rugpjūčio mėnesį, ir jau eina į pabaigą. Planuojama viską užbaigti lapkričio pabaigoje.
Nemažame žemės plote bus įrengta: pliažas, treniruokliai, penkios pavėsinės, laužavietė, tinklinio aikštelė, pastatyti iškylų stalai ir kt.
Tryškiai – be šimtmečio ženklų?
Tryškių gyventojai norėtų įsijungti į „Telšių ŽINIŲ“ organizuojamą idėjų konkursą „Geriausios IDĖJOS įprasminti Lietuvos šimtmetį rinkimai“, tačiau neturintys kuo pasigirti, esą Tryškiuose ta proga nieko įsimintino lyg ir neįvyko.
Apgailestavo žmonės, kad baigiantis Atkurtos Lietuvos šimtmečio metams, Tryškiai taip ir nesugebėjo įamžinti šios svarbios datos. Širdį gyventojams užgavo, jog buvusio tryškiškio Vytauto Kačerausko pasiūlyta idėja – paminklas „Iškovota laisvė“ – pritarimo nesulaukė ir jos buvo atsisakyta. Bandė Tryškių gyventojai per praėjusias Kalėdas 100 eglučių papuošti. Žmonėms tai patiko, noriai savo kiemuose po žaliaskarę padabino, tačiau ir dabar dar nežino, įgyvendino tą idėją ar ne. Skaičiavo kas tas eglutes ar ne? „Taip turbūt ir baigsime jubiliejinius metus nieko prasmingo nenuveikę ir jokių Lietuvos šimtmečio ženklų nepalikę“, – guodėsi Tryškiuose sutiktas vyriškis.
I. Motiejūnas patvirtino, jog Tryškių miestelio centre planuotos skulptūros idėjos atsisakyta. Seniūną nustebino žmonių pastabos, esą Tryškiuose neminimas Lietuvos šimtmetis: „Tryškiai tikrai nuveikė daug gražių darbų, surengė renginių. Nebūtinai labai didelių darbų reikia. Vien tai, kad Tryškiai gyvuoja, jau yra neblogai.“
Vieną kaip Lietuvos šimtmečio įamžinimo pavyzdžių seniūnas pateikė liepos pradžioje Tryškiuose žydų žudynių vietoje pastatytą paminklą.
Kada išveš akmenį?
Vietiniai stebisi, kodėl išgaravo susidomėjimas dar 2016 m. Tryškiuose vieno žmogaus namo sklype aptiktu didžiuliu akmeniu. Kaip akmuo gulėjo privačiame sklype, taip jis ir tebeguli. „Negi nutiko taip, kad jo niekam nebereikia?“ – kalbėjo tryškiškiai.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojams primename, jog akmens ilgis siekė 6,50 m, plotis – 3,60 m, o aukštis – apie 2,60 m.
Tryškių seniūnas atvirai sakė, jog artimiausiuose planuose dėl lėšų trūkumo akmens išvežimo darbų nėra numatyta. „Akmuo liks žiemoti Tryškiuose“, – sakė I. Motiejūnas.
Gatvės apšviestos
Pyko žmonės ir dėl neapšviestų Tryškių gatvių. Tačiau seniūnas visus gandus paneigė – esą centrinė Tryškių gatvė tamsiuoju paros metu yra apšviesta ir niekada nebuvo tamsi. Teko šiais metais remontuoti apšvietimą atokesnėse gatvelėse. Pašalinus gedimus, šviesa tuoj buvo įjungta. Centrinėse gatvėse šviesa dega ilgiausiai – nuo 18 iki 8 val. Kitose gatvelėse šviesa dega: ryte nuo 6 iki 8 val., vakare nuo 19 iki 21.30 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Zara parašė:

    Reikia kuo daugiau paminklu statyti.Nesvarbu kam.Bet statyti reikia.Kartais kai nera aplink vieso tualeto ir nusislapinti buna gerai ir koki samanes buteli istrenkti.Paminklai reikalingi.Nu aisku ir olimpinems zaidynems ruostis reikia.Kazkuria diena maciau kaip vienas ,,sportininkas“raitesi negaledamas atsistoti ant koju ,matyt imtynininkas ar gimnastas ruosiasi zaidynems.

  2. Žinantis situaciją... parašė:

    O buvo taip… Prieš trejetą metų seniūnijos administracijos darbuotojai su aktyviais gyventojais nebuvo stebėtojais. Inicijavo, darė, ruošė ir su kitomis žinybomis Tryškių žmonėms paruošė nuostabų Sukančių salos poilsinės-sportinės erdvės projektą, kuris dabar vykdomas. Panašiai buvo paruoštas ir netrukus bus įgyvendintas Tryškių miestelio viešųjų erdvių sutvarkymo projektas. Nustebusiam seniūnui belieka toliai stebėti ir neužmiršti prisiimti nuopelnus sau…

  3. suktybės parašė:

    kas pasidarė tas ir turės.kas nežino tam ir nereikia

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt