Trečiojo amžiaus universitetas mokslo metus pradėjo pažintinėmis kelionėmis

Parašė:  2012-11-05
Auksinis ruduo – gražus, rimstantis metų laikas. Taip ir norisi keliauti, kažką sutikti, pamatyti, pažinti. Spalio 16 d. Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Telšių filialo studentai vyko į sostinę.

Kelionė į Vilnių
Mes kartu su Telšių „Bočių“ sąjungos nariais buvome pakviesti į susitikimą, skirtą Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo 2012 metams.
Renginyje nuveiktus darbus apžvelgė ir susirinkusiuosius sveikino Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis bei Vilniaus TAU direktorė Zita Žebrauskienė. LR socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas įteikė apdovanojimus aktyvią veiklą propagavusiems senjorams.
Po apdovanojimų vyko diskusijos, kurias vedė ir komentavo „Misijos – Sibiras“ už istorinės atminties išsaugojimą vadovas A. Marcinkus. Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, klausėmės nuostabios Vilniaus styginių kvarteto ir solisto Liudo Mikalausko atliekamos muzikos.
Išvyka į Druskininkus
Spalio 23 d. kelionė į Druskininkus padovanojo nuostabius, rudeniškus, nuveiktais darbais papuošto miesto vaizdus. Nepraleidome progos pasinaudoti sveikatingumo komplekso paslaugomis: voniomis, baseinais, pirtimis ir kt. Aplankėme vienintelį, ištisus metus veikiantį žiemos pramogų kompleksą Baltijos šalyse. 8 ha teritorijoje įrengtos trys skirtingos slidinėjimo trasos, veikia keltuvai, barai, kavinės, drabužių nuomos punktai ir kt.
Druskininkų apylinkių apžvalga
Kiek nutolus nuo Druskininkų stūkso Liškiavos bažnyčia – buvęs dominikonų vienuolynas, o šiuo metu – parapijos bažnyčia. Apžiūrėję gerai išsilaikiusį buvusio vienuolyno ansamblį, likome sužavėti ir dvasiškai praturtėję.
Kas gali išmatuoti žmogaus darbštumą, talentą, įkūnytą jo darbuose. Drožėjas Antanas Česnulis gyvena Naujasodės kaime (3 km nuo Druskininkų). Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio, išdėstyta drožinių ekspozicija. Svečius sutinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros. Nuo malūno upelio link išdėstyta unikali rūpintojėlių siena. Jos akmeninėse nišose yra kaupiami visų Lietuvos miestų drožėjų rūpintojėliai, tarp jų – ir Prano Dužinsko iš Tryškių darbai.
Negalėjome neužsukti į garsiąją Merkinės piramidę. Tai – unikali vieta, skleidžianti gerą aurą ir ramybę.
Aplankę ypatingas krašto vietas, dvasiškai ir fiziškai sustiprėję, su daina bei gera nuotaika grįžome į gimtuosius Telšius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt