Treneris B. Šiaudkulis: „Sunkioji atletika – atkaklus darbas“

Parašė:  2016-02-02

Sunkiosios atletikos treneris Bronislovas Šiaudkulis šiais metais mini garbingą 30-ties metų sunkiosios atletikos trenerio darbo stažo jubiliejų.
„Kaip įtūpiau į šitą vagą, taip iš jos ir nebeišlipau. Nors sunkioji atletika nėra vienintelė sporto šaka, su kuria dirbau, tačiau ji mano širdyje užima daugiausiai vietos“, – sakė treneris, šiemet švęsiantis ir 55-ąjį savo gimtadienį.
Aurelija SERVIENĖ
Negalėjo būti be sporto
B. Šiaudkulis augo ir mokėsi Telšiuose. Jo pirmasis treneris buvo Alfredas Damanskis. Kaip tik šiuo metu vyras ir dirba savo pirmojo trenerio darbo vietoje, mat šis išėjo į pensiją.
Telšiškis baigė Šiaulių pedagoginį universitetą. Nors būdamas moksleivis visada svajojo rinktis kūno kultūros studijas, tačiau anuomet sveikatos tikrinimo tvarka buvusi labai griežta, tad vaikinas su akiniais į svajotas studijas taip ir nepateko.
„Kaip tik tuomet buvo prasidėjusi nauja studijų programa – pradinių klasių mokytojas su fizinio lavinimo specializacija. Kadangi sporto negalėjau išsižadėti, tad pasirinkau šiuos mokslus“, – prisiminimais dalijosi treneris.
Daug žadanti pradžia
Pati pradžia B. Šiaudkuliui buvo itin daug žadanti – puikiai sekėsi lengvoji atletika. Mokytojui pasiūlius pradėti rimtai treniruotis šioje sporto šakoje, vaikiną, einantį į pirmąją treniruotę, lyg tyčia užkalbino sunkiosios atletikos treneris A. Damanskis. Pasiūlė save išbandyti sunkiojoje atletikoje. „Ir kaip įtūpiau į šitą vagą, taip iš jos ir nebeišlipau“, – tvirtino pašnekovas.
Dar mokyklos laikais sportininkas ne kartą buvo pelnęs čempiono bei vicečempiono vardus, o pas aukščiausias apdovanojimas – tuometinės Tarybų Sąjungos kaimo sporto mokyklų čempionato nugalėtojas. Tais laikais tai buvo labai aukštas pasiekimas. Su tokiu rezultatu šiandien B. Šiaudkulis galėtų vykti į Europos čempionatą.
Būdamas 16 metų, jis jau pastūmė 135 kg, rovė 107,5 kg. Tačiau vienuoliktoje klasėje sportininko karjerą sugriovė liga. Po jos vėl bandė siekti rezultatų, bet patyrė menisko traumą. „Taip ir sustojau, tačiau sporto niekada neatsisakiau“, – tikino treneris.
Inventorius
Kaip vieną iš sėkmingų sporto dalykų B. Šiaudkulis įvardija atsiradusį neformaliojo ugdymo krepšelį, kuriuo galėjo atnaujinti sporto inventorių.
Pasak pedagogo, geros štangos kaina siekia iki 1 000 Eur. O pigesnės yra kinų gamybos, jų kaina – 100–200 Eur. Tačiau jos greitai nusidėvi – per 2–3 metus deformuojasi ir perlinksta, tad sportuoti su tokiomis yra sudėtinga.
Didžiuojasi savo mokiniais
Telšių sporto ir rekreacijos centro patalpose B. Šiaudkulis treniruoja 12 vaikų, Degaičiuose – apie 12, Eigirdžiuose – iki 6. Jauniausiam sportininkui – 8-eri, o vyriausiam – 26-eri metai.
Treneris džiaugiasi, jog sunkiąja atletika susidomi ne tik vaikinai, bet ir mergaitės. Jų savo komandoje turi gana nemažą būrį, ir visos itin gabios, siekia aukštų rezultatų. Pašnekovo žodžiais, vaikų šioje sporto šakoje tai padaugėja, tai pamažėja. Vieni išeina, kiti ateina, sugrįžta buvę mokiniai, atsiveda draugų, ir vėl šurmulys salėje.
„Dirbant su jaunimu, man niekuomet nekilo bėdų, moku su jais rasti bendrą kalbą. Sėkmingai vykstame į stovyklas, važiuojame prie ežerų, kartu sportuojame, žaidžiame tinklinį, krepšinį ir kt.“, – pasakojo telšiškis.
Ypač aukštais laimėjimais trenerį džiugina Monika Stončiutė. Pernai ji tapo LT moterų sunkiosios atletikos čempionato nugalėtoja (svorio kategorijoje iki 69 kg); LT jaunių žaidynių čempione ir rekordininke; Baltijos jūros šalių jaunių žaidynių čempione. Mergina dalyvavo dviejuose Europos sunkiosios atletikos čempionatuose iki 17 m. ir iki 20 m. Dar vienas auklėtinis – Lukas Tumkus pernai tapo LT jaunučių čempionu, o auklėtiniai Matas Lydis ir Romutis Raudys pelnė trečiąsias vietas. Deimantė Jakovlevaitė taip pat tapo LT sunkiosios atletikos čempione (sv. kat iki 53 kg). Prizininkėmis tapo Monika Žalikauskytė, Eligija Remėzaitė.
„Ši sporto šaka „nedėkinga“ tuo, jog čia – ne koks žaidimas ir ne įvarčiai, bet atkaklus darbas“, – akcentavo pašnekovas, o didžiausią džiaugsmą jam teikia, kai po ilgų darbo metų auklėtiniai sugrįžta jo aplankyti. O būna, kad ir pagalbą pasiūlo, Degaičių sporto klubo veiklą paremia. Tai treneriui ypač glosto širdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt