Tradicinė Tryškių kelionė rudens takais

Parašė:  2012-11-22
Kai vasaros spalvų paletę ir kaitrią saulę pakeitė auksinio rudens darganos ir derliaus nuėmimo bei nešimo į aruodus darbai, Tryškių seniūnija ir kultūros centras miestelėnams padovanojo galimybę sugrįžti į spalvų, žiedų ir formų įvairove džiuginusį šilčiausią metų laiką. Lapkričio 15 d. organizatoriai miestelio gyventojus pakvietė leistis į jau tradicija tapusią rudens kelionę per Tryškius ir pagerbti gražiausių sodybų šeimininkų.

Vasarą įvykusią sodybų apžiūros akciją „Žydintys Tryškiai“ vainikavo ketvirtadienio pavakarę Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos salėje surengtas tradicinis, jau ne vienerius metus savo privačias erdves – namų kiemus, jų aplinką skatinantis puoselėti renginys „Rudens taku per Tryškius“.
Miestelio žaliosios erdvės grožio fiestą vedė viena iš penkių sodybų apžiūros akcijos komisijos narių, Tryškių kultūros centro meno vadovė Sandra Sakalauskienė. Moteris renginyje dalijosi prisiminimais apie aplankytų 34 sodybų šeimininkų santūrią žemaitišką prigimtį tvarkant savo aplinką, kuriant spalvų, žiedų ir išradingumo simfoniją bei neišsenkančius fantazijos klodus, puošiant ne vien savo kiemą, bet ir visą gyvenvietę.
Sodybų apžiūros vertinimo kriterijų įvardinti bei rezultatų apžvelgti buvo pakviesta dar viena komisijos narė, Tryškių kultūros centro dizainerė Rita Balsienė. „Kasmet miestelio sodybos keičiasi, atsiranda mažosios architektūros statinių, vis labiau rūpinamasi veja, žaliuojančiomis ir žydinčiomis gėlėmis. Propaguojamas ansambliškumas – pastatų ir augmenijos harmonija“, – kalbėjo dizainerė. R. Balsienė akį veriančių sodybų savininkams linkėjo neišblėstančios fantazijos, kūrybiškumo ir naujų idėjų.
Viso renginio metu skaidrėse buvo rodomi pretendenčių į gražiausios 2012 m. Tryškių sodybos titulą vaizdai.
Vertinimo komisija, kurią šiemet sudarė minėtosios S. Sakalauskienė, R. Balsienė bei Tryškių bendruomenės pirmininkas Marius Navickas, želdinių ir dizaino technologė, fotografė Brigita Čepulytė ir Tryškių kultūros centro direktorius Arnas Gedminas, buvo iškėlusi sodybų apžiūros akcijos uždavinį – išrinkti žaliąjį kampelį, dar negavusį aukščiausio įvertinimo. Po ilgo, įtempto apžvalgos periodo susumuoti rezultatai, o šventiniame vakare paskelbtos sumaniausiai žaliųjų erdvių grožį puoselėjančiųjų pavardės. Džiaugsmingai sutikti 1–3 vietas užėmę ir praėjusių metų gražiausių miestelio sodybų laimėtojų gretas papildę tryškiškiai. 2012 m. konkurso nugalėtojais, pelniusiais gražiausios Tryškių sodybos titulą, tapo Vytautė ir Benas Nemuniai, prižiūrintys Janinos Rūtos Petkevičienės sodybą. Kaip teigė komisijos atstovai, „šioje sodyboje, kurioje alsuoja kiekvienas kampelis, dera fantazija, kūryba ir gamtos grožis“. Tituluotiesiems V. ir B. Nemuniams buvo įteikta medinė gražiausios sodybos lenta, 2013 m. kalendorius, papuoštas sodybų lyderių nuotraukomis, bei gėlės. Antrąja vieta džiaugėsi Roma ir Vidmantas Lingiai, savoje sodyboje suderinę skonį, tvarkos pojūtį, kūrybą ir puikiai harmonizavę gyvenamąją ir ūkinę erdves. Neliko nepastebėti Zita ir Antanas Puleikiai. Ši pora trečiąją vietą pelnė dėl skoningai tvarkomos, įdirbį ir sumanumą atspindinčios sodybos. Prizininkams įteikti gėlių žiedai, 2013 m. gražiausių sodybų vaizdais išmarginti kalendoriai ir saldžios rėmėjų dovanėlės.
Renginyje pagerbti šventės rėmėjai, komisijos nariai, gražiausių sodybų fiestos pagalbininkai ir pagrindinio vakaro prizo – medinės lentos I vietos laimėtojams kūrėjas Aurimas Sakalauskas.
Muzikinę puokštę miestelio gyventojams dovanojo Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosės“ (vad. L. Petraitytė), vietos akordeonininkų ansamblis (vad. B. Laurinavičienė) bei renginio svečiai – Mažeikių kultūros centro muzikinė šou grupė „Lietutis“ (vad. A. Grinkevičius).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt