Tradicinė Oninių šventė Upynoje

Parašė:  2017-08-01

Liepos 22 dieną į Oninių šventę „Šventa Ona – duonos ponia“ Upynoje susirinko gausus būrys ne tik vietinių miestelio gyventojų, bet ir svečių iš aplinkinių miestų ir miestelių.
Tradiciškai šventė prasidėjo bažnyčioje šventinėmis Mišiomis. O po jų vyko orkestro maršas ir eisena link naujojo Upynos miestelio ženklo.
Iškilmingai grojant orkestrui, buvo atidengta medinė Upynos ženklo skulptūra. Simbolines atidengimo juosteles kirpo: Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono meras Petras Kuizinas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Anglickas, idėjos sumanytojas Upynos seniūnijos seniūnas Donatas Želvys, Upynos bendruomenės pirmininkas Andrius Norkūnas. Ženklą pašventino kunigas Virginijus Palionis.
Seniūnas D. Želvys dėkojo už jo sumanymo įgyvendinimą skulptūros autoriui Vygantui Šiušai, už skirtas lėšas – rėmėjams, džiaugėsi seniūnijos darbuotojais, kurie supylė kalnelį ir apsodino gėlėmis – ant jo šiandien stovi naujoji skulptūra.
Renginio dalyvių gausa, ypač susirinkusiu jaunimu džiaugėsi V. Bukauskas. „Kol plazdės vėliava, kol bus herbas, bus ir bendruomenė“, – kalbėjo Seimo narys.
Maršo ritmu visi susirinkusieji žygiavo į miestelio centrą, kur vyko šventės atidarymas. Skambant būgnams, buvo iškelta Upynos miestelio vėliava ir šventė atidaryta.
Kadangi Oninės – duonos šventė, visi svečiai ir gyventojai dalijosi šventinta duona, kuri šią dieną jungė visus esančius kartu.
Vyko karių pasirodymas. Buvo galima ne tik paliesti pačius tikriausius ginklus, pasimatuoti aprangą, bet ir patiems pašaudyti, pamėtyti peilius į taikinį ir pasvaidyti minas. Be viso to, dar buvo galima išgirsti pasakojimų apie karių gyvenimą, pasiruošimą ir apie pilietiškumą.
Svečiuose šventėje buvo garsiausias ir vaikų mėgstamiausias personažas Kakė Makė, kuri linksmino vaikus ir vedė edukacinį užsiėmimą.
Netoliese buvo įsikūrusios meno salelės. Čia lankytojai galėjo ne tik pasigrožėti gražiausiais dirbiniais: puodynėmis, ąsotėliais, papuošalais ir paveikslais, bet patikusį kūrinį ir įsigyti.
Daug suaugusiųjų ir vaikų dėmesio sulaukė Paragių dvaro atstovai su senovinių žaidimų programa.
Vėliau vyko įspūdingas motoakrobatinis pasirodymas, prikaustęs visų dėmesį ir žavėjęs profesionaliai atliekamais triukais.
Mėgstantieji pasipuošti galėjo pasidaryti laikinas chna tatuiruotes. O ekstremalių pojūčių mėgėjai turėjo galimybę paskraidyti motorizuota skraidykle.
Kokia šventė be koncerto ir sveikinimų! Šventines kalbas sakė Upynos seniūnas, Upynos bendruomenės pirmininkas, Telšių rajono meras, kuris apdovanojo visas Onas gėlėmis.
Koncertą pradėjo patys mažiausieji Upynos miestelio gyventojai – darželinukai. Po jų Dienos centro kolektyvas padovanojo muzikinį sveikinimą Onoms ir susirinkusiems žiūrovams. Taip pat nuostabius muzikinius kūrinius žiūrovams įteikė Kaunatavos ir Upynos vokaliniai ansambliai. Po kiekvieno pasirodymo dalyviai buvo apdovanoti šventine simboline duonele ir padėkomis, kurias įteikė Upynos seniūnas. Prasmingomis ir nuoširdžiomis padėkomis buvo apdovanotos rėmėjų šeimos, kurios jau septintus metus remia Upynos metų šventę.
Neapsieita šventėje ir be estrados žvaigždžių. Toliau šventinį koncertą tęsė Radži, „16 Hz“ ir grupė „LitRoll“.
Šventę vainikavo nuostabaus grožio fejerverkai ir diskoteka iki paryčių.
Renginį vedė ir jį organizavo kultūrinės veiklos organizatorė Upynoje Vaida Musteikytė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt