Tradicijos keičiasi: Teatro dieną Žemaitės dramos teatre telšiškių premjeros nebus

Parašė:  2017-03-24

Kovo 27-ąją minima Tarptautinė teatro diena. Šia proga Žemaitės dramos teatro aktoriai ir darbuotojai savo lankytojus pakviečia į premjerą. Tačiau šiais metais telšiškiai Tarptautinės teatro dienos proga planuotos premjeros „Amerika pirtyje“, kurią su Žemaitijos sostinės aktoriais stato iš Anykščių atvažiuojantis režisierius Jonas Buziliauskas, nepamatys. Vietoje jos Telšių gyventojams planuojama atvežti Anykščių kultūros centro teatro to paties režisieriaus spektaklį „Prieblandoje“.
Aurelija SERVIENĖ
Teatro darbuotojai mėgausis profesine švente
Žemaitės dramos teatro viešųjų ryšių specialistė Donata Kazlauskienė tikino, jog, kaip ir kasmet, telšiškiai bus pasveikinti Tarptautinės teatro dienos proga, tačiau kitaip, nei buvo iki šiol.
„Šį kartą Telšių Žemaitės dramos teatro aktoriai ir darbuotojai ne dirbs minėdami profesinę šventę, bet su visais žiūrovais mėgausis reginiu scenoje“, – pasakojo D. Kazlauskienė.
Vietoje planuotos premjeros „Amerika pirtyje“ kovo 26 dieną į Telšius atvežamas Anykščių kultūros centro teatro spektaklis – A. Vienuolio „Prieblandoje“ (rež. Jonas Buziliauskas).
„Tai – dar viena visiems puikiai žinomos Antano Vienuolio dramos „Prieblandoje“ versija. Spektaklis – apie žmonių tamsumą, susvetimėjimą, godumą ir kartu apie siekimą kitokio gyvenimo, apie ieškojimą išeities. Į šią tarpukaryje parašytą dramą bandoma pažvelgti iš šių dienų pozicijų. Suvokiame paprastą tiesą, kad ne tik vertybės, bet ir žmonių ydos visais laikais yra panašios“, – kalbėjo Žemaitės dramos teatro viešųjų ryšių specialistė.
Ruošta premjera nukeliama
Pasak D. Kazlauskienės, Telšių Žemaitės dramos teatro aktoriai kartu su režisieriumi J. Buziliausku premjerą „Amerika pirtyje“ dar teberuošia. Ji dėl vieno ten vaidinančio aktoriaus ligos bus nukeliama ir telšiškiams parodyta mėnesiu vėliau, nei buvo planuota, – balandžio 21 dieną.
„Šiemet sukanka 110 metų, kai Telšių Žemaitės dramos teatre buvo parodytas pirmasis spektaklis. 1907-aisiais pristatytos dvi lietuviškos komedijos: „Žilė galvon – velnias uodegon“ ir „Velnias spąstuose“ (rež. Pranas Vaseris). Minėdamas svarbią datą, menų miestas – Telšiai – kviečia bendruomenę nauju žvilgsniu pažvelgti į daugiau kaip 100 metų skaičiuojantį spektaklį „Amerika pirtyje“, susipažinti su istorija ir pakeliauti laiku“, – ragino D. Kazlauskienė.
Naujausiame Telšių Žemaitės dramos teatro komedijos „Amerika pirtyje“ pastatyme vaidins teatro veteranai ir pradedantieji aktoriai, ironiškai ir su sarkazmo prieskoniu bus žvelgiama į aktualias gyvenimo temas bei problemas. Spektakliui ruošiamos unikalios dekoracijos, leisiančios aktoriams „keliauti laiku“, kuriami specialūs rūbai, avalynė, muzika, ruošiamasi premjerą filmuoti.
Premjeroje vaidins: Antanas Nekrašius, Albinas Bytautas, Vaclovas Butkus, Vaclovas Bartkus, Rasa Bytautienė, Julius Šakys, Alvydas Jaramavičius, Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulienė, Kristina Sutkienė, Dovilė Petrauskaitė.
Vėliau, po premjeros Telšiuose, spektaklis bus vežamas anykštėnams. Ketinama padaryti mainus tarp miestų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Filmas BURBULAI (0)

Burbuliai. Dežavu (dubliuotas) Žanras: Animacija, animacinėkomedija, šeimos Trukmė: 84 min Pasiruoškite nuotaikingiausiai kelionei laike – „Burbuliai“ atskuba […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt