Tomas Gaurylius – puikus sportininkas, geras organizatorius, talentingas dainininkas

Parašė:  2017-07-14

Ar įmanoma suderinti sportą su dainavimu? Pasirodo, įmanoma! Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas Tomas Gaurylius puikiai demonstruoja sportinius sugebėjimus, sėkmė jį lydi muzikinėje karjeroje.
Gausybė medalių, diplomų, nugalėtojo taurių, apdovanojimų – už sportinius pasiekimus, padėkos – už renginių organizavimą, surengtus koncertus.
Aurelija SERVIENĖ
Sportuojanti bendruomenė
Gyventi į Telšius T. Gaurylius su tėvais atvyko 1994 m. iš Viekšnių. Kaip juokauja pašnekovas, tiesiai į „Atžalyno“ vidurinę mokyklą, į šauniausio moksleivio konkursą, kuriame, beje, jam puikiai sekėsi – pelnė publikos simpatijas.
Sportas Tomo gyvenime jį lydi nuo vaikystės. Jo tėvas Jonas Gaurylius – nusipelnęs sporto bendruomenės narys, aktyvus Ryškėnų sporto klubo pirmininkas. Tad ir Tomas, ilgai nedvejojęs, sekė tėvo pėdomis – baigęs vidurinę mokyklą, savo gyvenimą siejo su sportu. Baigė Šiaulių universitetą, dirbo Ryškėnų pagrindinėje mokykloje. Šiandien – Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos kūno kultūros vyr. mokytojas. Mokytojas Tomas Gaurylius giria sportuojantį gimnazijos jaunimą, džiaugiasi, kad įstaigos direktorius ypač geranoriškas sportui, mokykloje veikia popamokiniai sporto būreliai.
„Sudominti mokinius sportu nėra sudėtinga, jaunimas noriai renkasi įvairias sporto šakas. Dažnai dalyvaujame įvairiose varžybose, organizuojame sportinius renginius valstybinių švenčių proga, taip pat ugdome vaikų pilietiškumą. Bendradarbiaujame su Ryškėnų sporto klubu“, – pasakojo pedagogas.
T. Gaurylius save yra išbandęs ne vienoje sporto šakoje, tačiau mieliausia ir sėkmingiausia – šachmatai: „Esu sporte universalus, įvairių šakų išbandęs, tačiau didžiausia sėkmė mane lydi žaidžiant šachmatais, šio žaidimo paslapčių išmokė tėvas.“
Sporto keliu kartu su T. Gauryliumi žengia ir jo sūnūs Rokas ir Tadas.
Aktyvus Ryškėnų sporto klubo narys
Daug jėgų, laiko ir pastangų T. Gaurylius atiduoda Ryškėnų sporto klubo veiklai. Jis yra pirmininko pavaduotojas. Klubas šios vasaros pabaigoje jau minės veiklos dešimtmetį. Jame propaguojamos šios sporto šakos: moterų virvės traukimas, šachmatai, šaškės, rankų lenkimas, smiginis ir kt. Ryškėnų sporto klubas yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą, ne kartą tapo Lietuvos seniūnijų kaimo žaidynių prizininkais. Yra LKSKA „Nemuno“ asociacijos nariai. Klubą vienija 50 narių iš Ryškėnų ir Telšių.
Klubas aktyviai bendradarbiauja su Žemaitijos regiono sporto klubais. Net kelerius metus iš eilės Ryškėnų seniūnija šalies mastu yra pelniusi sportiškiausios seniūnijos vardą.
Gausybę apdovanojimų T. Gaurylius pasiekė asmeninėse rungtyse: krepšinio, šachmatų, rankų lenkimo ir kt.
Kadangi sveikata nebėra jau tokia stipri, T. Gaurylius tikina šiuo metu labiau užsiimantis organizaciniais darbais: buria komandas, rengia sportines varžybas, būna delegacijų vadovu ir kt.
Įdomi patirtis
Didele gyvenimo patirtimi T. Gaurylius laiko 2002–2003 m. atliktą karinę tarnybą Vidaus reikalų ministerijos II pulko specialios policijos paskirties kuopoje.
„Kadangi buvau ten vyriausias, visi mane vadino tėvuku. Tarnyba buvo paskirta atsižvelgiant į amžių. Lakstyti po miškus, kasti duobių nereikėjo. 3 mėnesius patruliavau Palangoje, ilgą laiką bendradarbiavome su policija“, – pasakoja pašnekovas.
Išskirtinis balsas
Dar viena Tomo aistra – dainavimas, tad laisvu nuo sporto metu dalyvauja muzikiniuose renginiuose. Turi gražų, išskirtinį balsą, puikiai geba parodijuoti estrados princą R. Ciciną. Šią programą jau ne kartą matė ne vienas telšiškis ir gyrė T. Gauryliaus talentą. O pats atlikėjas sako: „Yra buvę ir taip: žmonės po koncerto likdavo nesupratę, jog stebėjo ne originalą, o tik parodiją.“ Repetuoja Tomas namuose, pirmoji jį įvertina žmona Daiva.
„Mano išskirtinis balso tembras buvo pastebėtas jau studijų laikais. Vesdavau renginius, netrūko šmaikštumo, mėgau organizacinius reikalus, sekėsi gana neblogai“, – prisiminė pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt