Telšiuose pasodinta per septynis šimtus bijūnų

Parašė:  2017-09-22

Rugsėjo 16-ąją telšiškiai dalyvavo visuotinėje talkoje „Bijūnizacija 2017“. Telšiuose įvairiose vietose pasodintas įspūdingas skaičius bijūnų – daugiau kaip 700 sodinukų. Daugumą sodmenų dovanojo gyventojai, įstaigos ir organizacijos, o Telšių rajono savivaldybė pasirūpino, kad miestą papuoštų kolekciniai bijūnai. Norima, kad ateinančią vasarą bijūnų žydėjimas taptų švente visai Žemaitijai ir Lietuvai.
Pirmąjį kartą bijūnas kaip miesto simbolis Telšiuose pasirodė 2009 m. tradicinės miesto šventės metu birželio mėnesį, per Antanines.
Bijūnų sodinimo talka prasidėjo jau penktadienį. Gėles sodino darželiai, Telšių miesto seniūnija ir kt. Šeštadienį talkos pradžia paskelbta Karinio miestelio teritorijoje. Čia sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, kaip sodinti bijūnus, pamokė idėjos autorė floristė Birutė Lekavičiūtė.
Mieste skirtingose viešose erdvėse (Masčio ežero pakrantėje prie Zakso kalno, Karinio miestelio teritorijoje, prie Žemaičių muziejaus „Alka“, Gedimino ir Džiugo gatvių sankryžoje, Žaliojoje gatvėje ir kt.) pasodinta daugiau kaip 700 sodinukų. Daugumą sodmenų dovanojo patys gyventojai, įstaigos ir organizacijos, o Telšių rajono savivaldybė pasirūpino, kad miestą papuoštų ir kolekciniai bijūnai. „Kolekcinius bijūnus įsigijome iš Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo. Dėkoju kiekvienam, prisidėjusiam prie puikios iniciatyvos siekiant išpuoselėti didžiausią šių nuostabių gėlių kolekciją Žemaitijoje, o gal ir Lietuvoje“, – kalbėjo Telšių rajono meras P. Kuizinas.
Telšių miesto seniūnas K. Lečkauskas sveikino ir dėkojo aktyviai dalyvavusiems visuotinėje talkoje bei ragino nepamiršti savo pasodintų gėlių, jomis rūpintis, prižiūrėti ir puoselėti.
Šventės dieną skirtingose miesto erdvėse ne tik pasodinti augalai, bet ir Zakso kalno papėdėje linksmino ir gerą nuotaiką kūrė Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“, svečiai iš Gruzijos, šoko dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ šokėjai, mažiesiems sodintojams vyko Telšių YAMAHA muzikos mokyklos pamokėlės, Telšių mamyčių klubo edukaciniai užsiėmimai. Išalkusius sodintojus organizatoriai vaišino kareiviška grikių koše, kurią paruošė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604 lengvosios pėstininkų kuopos savanoriai.
„Bijūnus pasodinę, drauge auginsime, puoselėsime, mylėsime ir džiaugsimės gražiu savo miestu, bijūnų takais, skverais, gėlių žydėjimas taps tikra miesto šventės puošmena“, – sakė vienas renginio iniciatorių Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Žebrauskas.
Tam, kad Telšiai visuomet skendėtų gėlėse ir viliotų praeivius svaiginančiais žiedų kvapais, ypač stengiasi floristė B. Lekavičiūtė. „Norime gėlynais sukurti kuo daugiau mūsų miestą gražinančių akcentų“, – pažymėjo floristė ir pridūrė, jog telšiškių širdys – kaip bijūnų gėlės: atkaklios, išdidžios, ištvermingos, romios ir atsidavusios, ilgaamžės, tvirtos. Moka mylėti ir būti ištikimos.
Daugiausiai bijūnų miestui skyrusioms organizacijoms ar įstaigoms (Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriui, Socialdemokratų partijos Telšių skyriui, Telšių miesto seniūnijai, Gadūnavo seniūnijai, Telšių socialinių paslaugų centrui, Telšių rajono Upynos pagrindinei mokyklai, Darbo partijos Telšių skyriui, Telšių rajono savivaldybės kultūros centrui, Telšių LIONS klubui, Telšių rajono lopšeliui-darželiui „Eglutė“, Telšių rajono Kaunatavos pagrindinei mokyklai) įteiktos vardinės lentelės, kurios pažymėjo sodinimo vietas. Suvenyrinės dovanos perduotos kredito unijai „Germanto lobis“, Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Telšių apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, Telšių rajono lopšeliams-darželiams „Saulutė“, „Berželis“, Telšių „Germanto“ ir „Ateities“ progimnazijoms, Telšių Janapolės pagrindinei mokyklai. Padėkota Telšių rajono savivaldybės tarybos narei Alfredai Tamoševičienei, telšiškėms Virgenijai Kavaliauskienei ir Orestai Kavaliauskaitei, kavinei „Senamiestis“, Telšių lopšeliui-darželiui „Mastis“ ir visiems visiems, atnešusiems bent po vieną bijūno sodmenį ir tapusiems visuotinės „bijūnizacijos“ dalyviais. Telšių „Germanto“ progimnazijos direktorė Alma Mikienė „bijūnizacijos“ atidarymui paskolino dekoraciją.
Parengta pagal Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt