Telšiuose merai aptarė artėjančius Žemaitijos jubiliejinius metus

Parašė:  2018-05-01

Antradienį Žemaitijos sostinėje lankėsi Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių merai ar jų atstovai. Iš 15 savivaldybių atvykusiems svečiams pristatytas rengiamas Žemaitijos metų paminėjimo programos projektas, pasidalinta idėjomis, kaip būtų galima įprasminti Žemaitijai svarbią sukaktį.
Merai pažintinio-informacinio vizito į Žemaitijos sostinę sukviesti Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo iniciatyva. Į susitikimą taip pat atvyko ir Telšių vyskupijos dekanatų atstovai, kunigai.
Pasak vyskupo K. Kėvalo, 2019 metai – unikali galimybė sutelkti visų žemaičių jėgas ir atkreipti Lietuvos bei užsienio šalių dėmesį į unikalų, istorinį mūsų šalies Žemaitijos regioną. Vyskupas kvietė Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių vadovus, bendruomenes susivienyti ir kartu skleisti žinią apie Žemaitiją bei ieškoti galimybių naujam socialiniam, kultūriniam ir ekonominiam proveržiui.
Vienas iš Žemaitijos jubiliejinių metų paminėjimo programos iniciatorių profesorius Algirdas Žebrauskas pristatė Lietuvos Respublikos Seimo Laikinosios Žemaičių grupės rengiamą Žemaitijos 800 metų paminėjimo programos projektą. Profesoriaus teigimu, Žemaitijos jubiliejaus proga planuojama išleisti pašto ženklą bei knygas apie Žemaitiją, surengti paskaitų ciklą ir senųjų žemėlapių, kuriuose pažymėta Žemaitija, parodas, išleisti žemaičių tarmių žodyną, nukaldinti Žemaitijos ordiną, kuriuo būtų galima pagerbti itin kraštui nusipelniusias asmenybes ir kt. „Žemaitiją kiekvienas jaučiame širdyje, o ką esame pasiruošę dėl jos nuveikti?
Žemaitija – istorinis ir svarbus Europos regionas kaip Bavarija, Škotija ar Velsas! Tad kviečiame savivaldybių merus sutelkti bendruomenes, kad 2019 metus švęstų visas kraštas, ir žemaičiai pagrįstai tuo didžiuotųsi!“ – kalbėjo A. Žebrauskas.
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pristatė dar šiais metais planuojamą pirmąjį renginį, skirtą jubiliejiniams Žemaitijos metams paminėti. Liepos 13-ąją – Durbės mūšio dieną – planuojama Telšių miesto amfiteatre suorganizuoti atvirą konferenciją žemaitiškumo tema. Į ją bus pakviesti žymūs Lietuvos istorikai. Vėliau ant Zakso kalno numatoma iškelti aukščiausią ir didžiausią Lietuvoje Žemaitijos vėliavą. Anot mero, suplevėsuosianti Žemaitijos vėliava bus gerai matoma visiems: tiek atvykstantiems į Telšius, tiek po juos vaikščiojantiems. Ji bylos apie tai, kad žmogus yra ne kur kitur, bet pačioje Žemaitijos sostinėje. „Vėliava dar turės ir kitą paskirtį: kad niekam nekiltų pagunda pretenduoti į mūsų miesto istorinį Žemaitijos sostinės vardą“, – juokavo P. Kuizinas. Rajono vadovas taip pat kvietė ir kitas Žemaitijos savivaldybes kelti Žemaitijos vėliavas miestų viešosiose erdvėse bei prie sodybų, siūlė vietovardžių ribas žymėti žemaitiškai parašytais informaciniais užrašais.
Darbas ruošiantis Žemaitijos metams vyksta ir Seime. Šiuo klausimu Parlamente rūpinasi Laikinoji Žemaičių grupė, kuriai vadovauja R. Šalaševičiūtė. Grupei priklauso ir mūsų Seimo narys Valentinas Bukauskas. Tikimasi, jog 2019 m. valstybės biudžete bus numatyta lėšų Žemaitijos 800 metų paminėjimo programai įgyvendinti.
Telšių vyskupijai priklausančių savivaldybių vadovai kartu su Telšių vyskupu K. Kėvalu nutarė Seimui ir Vyriausybės nariams sukakčiai paminėti teikti vieną bendrą programą. Savo siūlymus programai kiekviena savivaldybė įpareigota pateikti iki rudens.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt