Telšių VMVT – apie reikalavimus norintiems vietinei rinkai mažais kiekiais gaminti ir tiekti gyvūninio maisto produktus

Parašė:  2018-01-30

Nuolat auga susidomėjimas galimybe steigti mažas maisto įmones, kurti šeimų verslą, gaminti tradicinius maisto produktus. Sausio 24 d. Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Telšių VMVT) specialistai rajono ūkininkams ir gyvūninio maisto gamintojams pristatė supaprastintus reikalavimus vietinei rinkai mažais kiekiais gaminantiems gyvūninį maistą, tuo skatinant plėtoti smulkųjį verslą, ypač kaimo vietovėse.
Mažais kiekiais tvarkantys maistą yra tie asmenys, kurie per savaitę gamina ir tiekia vietinei rinkai ne daugiau kaip 500 kg mėsos gaminių ir 200 kg mėsos pusgaminių, taip pat per vieną kalendorinę dieną išdarinėja, perdirba ne daugiau kaip 150 kg žuvininkystės produktų, žuvų tiekėjai, kurie vienos žvejybos metu ar per vieną kalendorinę dieną sugauna ne daugiau kaip 150 kg žuvų, ar savo ūkyje gamina pieno gaminius ne daugiau kaip iš 1 000 kg žalio pieno per dieną. Smulkūs gamintojai taip pat yra asmenys, auginantys iki 50 vištų dedeklių. Medžiotojai, kurie per vieną medžioklės sezoną sumedžioja iki 50 vnt. laukinių kanopinių bei kitų maistui sumedžiotų gyvūnų, išskyrus kiškinius, ar 250 vnt. laukinių paukščių ir kiškinių žinduolių.
Vietinei rinkai mažais kiekiais gaminamų ir tiekiamų pieno, žuvų, mėsos produktų gamintojams numatyti paprastesni reikalavimai patalpų statybai, suplanavimui ir įrenginiams. Pavyzdžiui, nebereikės atskirų patalpų gyvūniniam maistui saugoti, sūdyti ar prieskoniams, maisto priedams ir kitoms žaliavoms laikyti ir tvarkyti. Žaliavos galės būti saugomos ir sūdomos šaldytuve, o prieskoniai, maisto priedai ir kitos medžiagos galės būti laikomos spintose. Panaikintas reikalavimas įrengti atskirus įėjimus žaliavoms ir gatavai produkcijai priimti ar išvežti. Darbuotojų persirengimo patalpose nereikės įrengti atskiro dušo ir tualeto, jeigu bus sudarytos sąlygos naudotis netoli gamybos patalpų esančiais dušu ir tualetu. Gaminių rūkyklos galės būti įrengtos lauke (nebūtinai gamybos patalpose), jei bus užtikrinta, kad vežimo iš gamybos patalpų į lauko rūkyklas ir rūkymo metu produktai bus apsaugoti nuo taršos ir atmosferos poveikio (pvz., produktai į rūkyklas vežami supakuoti, uždengti ar pan.). Apie konkrečiai taikomus reikalavimus ir būtinus dokumentus registracijai galite daugiau sužinoti atvykę į Telšių VMVT arba internetinėje svetainėje http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/supaprastinti-reikalavimai.
Seminaro metu atkreiptas dėmesys į nuolat šalyje plintantį Afrikinį kiaulių marą (AKM). Tai – ypač pavojinga užkrečiama virusinė naminių kiaulių ir šernų liga. Nors žmogui ši liga nepavojinga, tačiau dėl daromų didelių ekonominių nuostolių būtina saugotis, kad kiaulių maro virusas nepatektų į kiaulių laikymo vietas. Afrikiniu kiaulių maru gyvūnai užsikrečia tiesioginio ir netiesioginio kontakto būdu: per apkrėstą inventorių, rūbus, apavą, transportą, pašarus bei kiaulėms šerti naudojamas viešojo maitinimo atliekas.
Telšių VMVT pateikė AKM išplitimo statistiką: pernai Lietuvoje AKM buvo nustatytas 32 rajonų savivaldybių teritorijose, o 2017 metų pabaigoje AKM nustatytas Mažeikių rajone, Laižuvos seniūnijoje, apie 20 km nuo Telšių r. ribos. AKM toliau plinta laukinėje faunoje, nemažėja rizika užsikrėsti kiaulėms. Ypač budrūs turi būti kiaulių augintojai, kuriems dar kartą privalu peržiūrėti taikomas biologinio saugumo priemones, įsitikinti, kad naudojamos dezinfekcinės medžiagos yra efektyvios prieš AKM virusą. Seminare priminti pagrindiniai biologinio saugumo reikalavimai.
Seminaro dalyviams pristatyta nauja dokumentų pateikimo ir paslaugų užsakymo Integrali maisto ir veterinarijos informacinė sistema (IMVIS), kuria nemokamai gali naudotis visi gyventojai: verslininkai, ūkininkai ir kiti specialistai, dirbantys su maistu ar gyvūnais. Naudojantis IMVIS, neišeinant iš namų bei taupant laiką, galima užsisakyti ir gauti VMVT pasienio veterinarijos postų ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto išduodamus dokumentus bei per IMVIS apmokėti automatiškai sugeneruotas sąskaitas už VMVT suteiktas viešąsias paslaugas. Juridiniai asmenys sistemoje gali peržiūrėti įmonių patikrinimus: prisijungę prie paskyros matyti, kada paskutinį kartą buvo tikrinta įmonė, kokie pažeidimai užfiksuoti, iki kada juos pašalinti. Be to, IMVIS galima užsakyti laboratorinius tyrimus. Per šią sistemą galima užsisakyti pranešimus ir naujienlaiškius apie VMVT priimtus teisės aktus, jų pakeitimus, mokymus ir kitą dominančią informaciją. Prie šios sistemos galite prisijungti https://imvis.vmvt.lt/.
VMVT Telšių VMVT inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt