Telšių verslininkai kviečiami jungtis prie Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų

Parašė:  2018-11-30

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška bei telšiškis verslininkas Mantas Vaškys kviečia vietos verslininkus prisijungti prie rūmų ir pasakoja apie narystės naudą.
Giedra AKAVICKIENĖ

Prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra vienintelė verslo savivaldos organizacija Lietuvoje, veikianti specialaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymo pagrindu.
„Verslo organizacija – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai – yra vieni iš penkerių rūmų Lietuvoje. Matome galimybę plėstis, kad būtų įkurti filialai, atstovybės regionuose. Siekiame, kad vietinės įmonės suprastų naudą, kodėl reikia būti asocijuotoje verslo struktūroje“, – kalbėjo rūmų generalinis direktorius A. Jonuška.
Jis sakė, kad Telšiuose verslo asociacijos neveikia, ir tai yra blogai. Pašnekovo įsitikinimu, verslas turi apie save pasakyti, išreikšti nuomonę, teikti pasiūlymus, kad jo atžvilgiu būtų priimti teisingi sprendimai.
„Mūsų tikslas – kad verslas susijungtų, susivienytų, būtų struktūra, kuri kviestų į pasitarimus, aiškintųsi, ką reikia keisti, pritarti ar nepritarti, pateiktų gerus pasiūlymus. Pats verslas sau organizuoja konferencijas, mokymus, seminarus, verslininkai susitinka, bendrauja, keičiasi patirtimi. Bendravimas jiems sukuria erdvę, kur gali savo paslaugas, prekes su kitais tobulinti arba realizuoti“, – kalbėjo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas.
Beje, šią savaitę Šiauliuose tris dienas vyksta paroda ir jos metu tarptautinė konferencija. Joje dalyvaus ir atstovai iš Telšių.
Pasak A. Jonuškos, verslui reikia informacijos, finansavimo šaltinių. Jis turi rasti būdą, kaip viską sužinoti, nes viską žinoti yra neįmanoma. Bendraujant, bendradarbiaujant daug lengviau tai pasiekti.
Kadangi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai dirba pagal Lietuvos Respublikos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą, jie turi tam tikras valstybės skirtas funkcijas, iš jų – finansinius išteklius. O, kaip pažymėjo A. Jonuška, rūmų nario mokestis sudaro vos 6,5 proc. visų pajamų.
Visa kita yra uždirbamos lėšos – vykdomi projektai ar teikiamos paslaugos. Iš tų lėšų gauta nauda atgal grąžinama verslui. Mat rūmai – ne pelno siekianti organizacija, uždirbti pinigai atgal atiduodami tam pačiam verslui, kad galėtų tobulėti ir vystytis.
Kaip sakė Telšių verslininkas Mantas Vaškys, šiuo metu apie 19 vietos įmonių pageidauja tapti rūmų narėmis, jų užtektų įkurti atstovybei, tačiau norima pasiekti filialo statusą, t. y. reikia 30 įmonių narių. Tuomet vietoje dirbtų etatinis darbuotojas.
Be to, Telšiuose prie biuro kabėtų iškaba „Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialas“. Tai būtų struktūra – asocijuoto Lietuvos verslo dalis.
Dalyvaujant rūmų veikloje, verslo atstovavimo ir gynimo balsas plačiai girdimas.
A. Jonuška yra atstovas Europos institucijose, Europos ekonomikos, socialinių reikalų komitete, todėl jam svarbu žinoti verslininkų nuomonę apie direktyvas, reglamentus, susijusius su Lietuvos verslu.
„Svarbu suburti verslą, kad būtų išsakyta nuomonė įvairiais rūpimais klausimais tiek regioniniu, tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu“, – pabrėžė A. Jonuška.
Rūmų nariais tapę verslininkai džiaugiasi galimybe bendrauti su įvairiais konsultantais, prisijungti prie komitetų, forumų, darbo grupių.
A. Jonuška ir M. Vaškys sutartinai kalbėjo, kad verslininkai, būdami Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais, taps pasaulyje pripažintos verslo organizacijos dalimi, užsitikrins solidų ir patikimą įvaizdį.
Jus nemokamai pasieks užsienio įmonių verslo pasiūlymai; dokumentų autentiškumo tvirtinimas; konsultacijos pasirengimo eksportuoti, verslo pasiūlymo parengimo, dalyvavimo ir darbo tarptautinėse parodose klausimais; verslo partnerių paieška Europos įmonių tinkle; verslo pasiūlymo platinimas į užsienio rūmus. Tai – tik maža dalis privalumų, apie kuriuos daugiau galite sužinoti tinklalapyje www.rumai.lt.
Susidomėję ir norintieji
prisijungti prie Šiaulių
prekybos, pramonės ir amatų
rūmų gali skambinti
tel. 8 41 523 224 arba rašyti el. p.: siauliai@chambers.lt

(TŽ)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Petras parašė:

  Klausimas verslo inkubatoriaus direktorei p. Jolantai Norvaišienei:

  gerb. Direktore,
  Ką nuveikėte per pastarųjų ketverių metų kadenciją ir ką manote šiuo klausimu?

 2. Lina Songailienė parašė:

  Atsakymas Petrui
  p.Jolanta Norvaišienė visus 4 metus kopia šūdą, kuris buvo kaupiamas 16 metų. Pradedant skolų už patalpų nuoma išmušinėjimu baigiant ūkine dalimi tai yra elektros, šildymo ir visų kitų galų taisymu ir lopymu.

 3. Juozas parašė:

  Rašoma:“kaip pažymėjo A. Jonuška, rūmų nario mokestis sudaro vos 6,5 proc. visų pajamų.“
  Koks čia vos? Tai koks turi būti pelnas? Gal žurnalistė nesupranta kas yra pelnas ir kas yra pajamos?
  Tai tik dar daugiau biurokratų ir išlaikytinių.

 4. Barsas parašė:

  Nieko sau, amatų rūmai plėšikauja – gauni 100 000 Eur pajamų, 6500 turi atiduoti kažkokiems biurokratams neaišku už ką. Net valstybė neplėšia tik nuo pajamų, jie ima tik nuo pelno.

 5. Lina Songailienė parašė:

  Neteisingai supratote. Narys moka ne nuo pajamų o nuo darbuotojų skaičiaus nustatytą metinį mokestį. Parašyme kad rūmų nario mokestis sudaro vos 6,5 proc visų pajamų, turima omenį kad Šiaulių pramonės prekybos ir amatų rūmų biudžete narių sumokėtas mokestis sudaro vos 6,5 proc. Kiti pinigai yra gaunami iš ES PROJEKTŲ ir valstybės skiriamų lėšų.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt