Telšių muzikos mokyklos merginų chorą lydi sėkmė

Parašė:  2017-06-02

Telšių muzikos mokyklos merginų choras, kuriam vadovauja Violeta Udelcovienė, buvo pakviestas į VI Tarptautinį vaikų ir jaunimo chorų festivalį „Liepaičių draugai Vilniuje“. Čia koncertavo tarp žymiausių Lietuvos, Ukrainos, Vengrijos chorų. Į Žemaitijos sostinę telšiškiai grįžo su garbingu apdovanojimu – buvo apdovanoti diplomu už lietuviškos muzikos propagavimą.
Aurelija SERVIENĖ
Pasak choro vadovės V. Udelcovienės, praėjusieji mokslo metai chorui buvo be galo darbingi ir rezultatyvūs. Įgyvendintas ne vienas projektas, dalyvauta konkursuose, renginiuose bei Telšių miesto šventėse.
Vadovė ir choristės džiaugiasi turėjusios progą dalyvauti projekte su žymiais Lietuvos popmuzikos atlikėjais: Deiviu Norvilu, Vaida Genyte ir Renata Norvile. Vėliau vyko nuostabus kalėdinis koncertas Telšių katedroje.
Vadovę džiugina, kad, be merginų choro, yra suburtas ir mišrus ansamblis, kurio rezultatai stebina. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos organizuojamame projekte – II vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ I ir II etapuose sėkmingai pasirodė mišrus ansamblis ir duetas Virmina Steckytė ir Ignas Smilgevičius. Minėtos konservatorijos projekte suburtos Žemaitijos krašto muzikos mokyklos. Į projekto III etapą – organizuojamą vasaros stovyklą kviečiamas ir Virminos Steckytės ir Igno Smilgevičiaus duetas. Stovykloje su vaikais dirbs patyrę Lietuvos ir užsienio muzikantai, bus organizuojamos ekskursijos, koncertai įvairiose Klaipėdos miesto vietose. Mokytojos teigimu, duetą būtina išsaugoti: jis – tikrai aukso vertės.
Kovo 29 dieną mišrus ansamblis uždainavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje surengtame VII Žemaitijos krašto vaikų ir moksleivių dainų festivalyje-konkurse „Skambioji daina“ ir buvo įvertintas II vieta. Šiauliuose mišrus ansamblis ir solistė Virmina Steckytė – III respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Dainos sparnais“ dalyviai. Kaip garbės svečiai choras buvo pakviestas į Telšiuose vykusią vokalinių ansamblių šventę-konkursą „Susitikime dainoj“.
Vadovė pastebėjo, jog konkursuose dalyvaujančių kolektyvų labai aukštas lygis, žmonės tikrai dirba smarkiai, neatmestinai: „Labai stengiuosi, kad dainorėliai turėtų kuo daugiau išvykų. Jei dirbi, norisi visa tai parodyti, įsivertinti, kiek tu gali, ar teisinga linkme yra dirbama.“ V. Udelcovienė apgailestavo, jog savo darbe kartais patirianti nusivylimą, ypač kai pamato kitų kolektyvų turimas darbo sąlygas, muzikos klases, net keletą salių, o ji su 60 savo chorisčių repetuoja klasėje, kartais labai prisiderinusi prie kitų kolektyvų repeticijų, patenka į salę. „Visa motyvacija – malonumas dirbti su vaikais“, – tikino pašnekovė.
Na, o pati įsimintiniausia šių mokslo metų išvyka – į VI Tarptautinį vaikų ir jaunimo chorų festivalį „Liepaičių draugai Vilniuje“. Jam kolektyvas ruošėsi jau nuo rudens, intensyviai dirbo 40 mergaičių. Džiugu, jog šis įdirbis nenuėjo perniek, choro pasirodymas viršijo vadovės lūkesčius. Pelnyta garbinga nominacija „Už lietuviškos muzikos propagavimą“.
Telšių muzikos mokyklos merginų choro dalyvėms renginys paliko didelį įspūdį. Džiugu buvo koncertuoti prestižinėse Lietuvos koncertų salėse, išgirsti aukšto lygio chorų pasirodymus. Choro merginos už bendrą dalyvavimą pasirodyme dėkoja solistams Virminai Steckytei ir Ignui Smilgevičiui, mušamaisiais pritarusiems Edvinui Kazlauskui ir Aušriui Radziui, o svarbiausia – choro vadovei V. Udelcovienei ir koncertmeisterei Astai Radzienei.
Choristus ir jų vadovę gyrė Telšių muzikos mokyklos direktorius Antanas Kontautas: „Visi rezultatai – dėl mokytojos ir pačių vaikų įdėto darbo, tikri žemaičiai užsispiria ir pasiekia savo tikslą. Labai gerai choristai reprezentuoja mūsų miestą. Daugiau tokių chorų Telšiuose nebėra. Dirbti su dideliu kolektyvu yra nelengvas darbas. Džiaugiuosi, kad mūsų mokytoja sugeba vaikus surinkti ir juos sudominti dainavimu.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt