Telšiškis nuteistas už ginklo ir kito turto pagrobimą

Parašė:  2020-07-17

Birželį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 23-ejų Telšių miesto gyventojas A. J. buvo kaltinamas vagyste, šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimu. Jau septintą kartą teisiamas telšiškis savo kaltės neneigė.
Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas pranešė, kad byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.
Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų lapkritį Telšių mieste. Rambyno gatvėje iš vieno gyvenamojo namo buvo pagrobtas šaunamasis ginklas – mažos galios revolveris ME 38COMPACT G, 16 šovinių, auksinė grandinėlė, peilių rinkinys, 50 eurų grynaisiais.
Kaip prisipažino pats kaltinamasis, į gyvenamojo namo kiemą jis pateko pro atvirus vartelius. Kadangi languose nedegė šviesa, pamanė, jog name nieko nėra. Į jį taip pat pateko be problemų – visos durys buvusios neužrakintos. Atsidūręs miegamajame kambaryje A. J. pamatė stovinčią medinę spintą, o atidaręs jos viršutinę lentyną rado mėlyną dėžutę su užrašu užsienio kalba. Dėžutė buvo sunki, todėl pamanęs, kad joje gali būti kas nors vertingo, net nepradaręs ją pasiėmė su savimi. Kitoje spintoje vyras aptiko 50 eurų kupiūrą, o šalia lovos stovinčioje spintelėje – 200 eurų vertės aukso grandinėlę. Išeidamas iš svetimo namo dar prigriebė rinkinį peilių.
Jaunas vyras sakė tik namuose pamatęs, kad mėlynoje dėžutėje yra ginklas ir šoviniai. Po poros dienų šį grobį jis išmetęs į šulinį. Tačiau tokia A. J. versija teismas nepatikėjo. Teismas konstatavo, jog šis kaltinamojo teiginys prieštarauja jo paties parodymams. Telšiškis nurodė, kad įsibrovė į namą turėdamas tikslą pavogti pinigų, papuošalų, tai yra vertingų daiktų, kuriuos būtų galima parduoti, todėl akivaizdu, jog jis patikrino, ar dėžutėje yra vertingų daiktų, tuo labiau kad pats pripažino, jog spintoje buvo ir daugiau dėžučių, tačiau kitų jis nepaėmė.
Apklausiamas kaip kaltinamasis A. J. teigė nežinąs, kodėl paėmė būtent tą sunkią dėžutę. Beje, per pirmą apklausą jis prisipažino, kad dėžutę atidarė, matė, kad joje yra šaunamasis ginklas, ir ginklą su dėžute pavogė, per papildomą apklausą patvirtino pirminius savo parodymus. Paminėtų aplinkybių visuma sudarė pagrindą spręsti, kad būtent pirminiai A. J. parodymai dėl ginklo vagystės aplinkybių yra teisingi, o jo teiginys, kad vogdamas nesidomėjo, ką vagia, ir dėl to nežinojo, jog vagia šaunamąjį ginklą, yra nelogiškas ir prieštarauja kitiems įrodymams.
Kaltinamojo prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe, todėl jam už padarytą nusikaltimą paskirtą bausmę vienu trečdaliu sumažino, sunkinančia – kad jau buvo teistas dėl tokio paties ir panašaus pobūdžio nusikaltimų. A. J. skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose. Nukentėjusiajam vyras turės atlyginti 400 eurų turtinę žalą.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt