Telšiškiai sunerimo: kur žiemą laikyti valtis?

Parašė:  2018-11-23

Artėjant šalčiams, dauguma žvejų skuba pasirūpinti savo medinėmis valtelėmis, plūduriuojančiomis Masčio ežero vandenyse. Kaip jau įprasta, tempia jas ant kranto žiemoti. Tačiau nuo šiol Masčio ežero pakrantėje medinių valtelių guldyti nebegalės – sugriežtinta jų laikymo tvarka.
Viešosios tvarkos užtikrinimo skyrius šiemet nusprendė laikytis prieš porą metų priimto Tarybos sprendimo ir prašo plaukiojimo priemonių savininkus laikytis drausmės: žiemos sezonui valtys turi būti pašalintos nuo žaliųjų plotų. Kur – turėtų nuspręsti pats savininkas.
Aurelija SERVIENĖ

Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyrius informuoja, kad nuo šiol, kaip buvo įprasta, žaliuosiuose plotuose Masčio ežero pakrantėje nebus galima laikyti plaukiojimo priemonių. Taip valties savininkas pažeidžia Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimą 2016 m. gruodžio 28 d. Nr. T1-438, 29.8 punktą: važinėti po želdynus (išskyrus aptarnaujantį transportą, mechanizmus), statyti bei laikyti transporto priemones, plaukiojimo priemones žaliuosiuose plotuose.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas Artūras Stirbys pažymėjo, kad valčių savininkai, kaip ir kito turto savininkai, yra atsakingi už savo turto apsaugą, laikymą ir kitus susijusius dalykus. Žiemos sezonui valtys turi būti pašalintos nuo žaliųjų plotų, kur – turėtų nuspręsti pats savininkas (garažai, nuomojamos aikštelės, nuosavi kiemai ar kt). Savivaldybė negali užtikrinti privataus turto apsaugos.
Valtims nuleisti ar ištraukti įrengtos dvi vietos: Naujojoje g. šalia buvusios pirties ir Kauno g. buvusio jachtklubo vietoje.
Savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki vieno šimto keturiasdešimties eurų. Numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimties iki šešių šimtų eurų.
Pirmą kartą nustačius pažeidimą, ant paliktų valčių bus priklijuoti įspėjamieji lipdukai, praėjus nustatytam laikui ir neatsiradus savininkui – valtys samdyto vežėjo bus išvežtos į lipduke nurodytą laikymo vietą ir laikomos, iki atsiras savininkas. Jam neatsiradus per nustatytą laikotarpį – bus sprendžiamas klausimas dėl tolimesnių veiksmų (vienas iš jų – utilizavimas kaip bešeimininkių atliekų).
Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas tikino, kad žmonės nėra pripratę laikytis tokios valčių laikymo tvarkos, o derėtų pasirūpinti savo turtu: „Ypač svarbu, kad miesto pusėje būtų tvarkingos pakrantės. Kitoje Masčio ežero pusėje, jei privačios žemės sklypo savininkas neprieštarauja, kad jūsų valtis žiemos jo teritorijoje, galite ją ten ir laikyti. O miesto pusėje turime laikytis tvarkos. Praėjusiais metais buvo toks atvejis, kada žmonės valtį žiemai užvertė net ant suoliuko. Taip negalima, turime laikytis tvarkos.“
Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, jog jau penkeri metai niekas Savivaldybėje niekaip neišsprendžia valčių laikymo per žiemą problemos. Seniūnas sakė radęs išeitį: žvejai medines valtis galės laikyti prie Zakso kalno esančiame pliaže. Ten tuoj bus paruošta vieta – sukalti stovai valtims. Teritorija saugi, filmuojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt