Telšiškiai apsinuodijo vaistais ir žibalu

Parašė:  2017-03-07

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos skyrius 2016 m. pagal iš sveikatos priežiūros įstaigų gautus pranešimus ištyrė 8 žmonių apsinuodijimo atvejus. Tokių apsinuodijimų 2012 m. buvo ištirta 52, 2013 m. – 39, 2014 m. – 37, 2015 m. – 20 atvejų.
2016 metais apsinuodijo 3 mažamečiai vaikai, 2 paaugliai ir 3 suaugusieji. Paaugliai vartojo medikamentus bandydami nusižudyti. Trijų mažamečių apsinuodijimų priežastis – vaikams prieinamoje vietoje palikti vaistai. Suaugusieji apsinuodijo medikamentais, atsitiktinai išgertu žibalu, vienam asmeniui įkando gyvatė.
Laiku nepasirūpinus apsinuodijusiuoju ir jam nesuteikus medicininės pagalbos, galimi ir mirties atvejai. 2016 metais Telšių rajone mirties atvejų nebuvo užfiksuota.
Apsinuodijimas – tai nuodingų, žmogaus organizmui kenkiančių ar net gyvybiškai pavojingų medžiagų poveikis, joms patenkant į organizmą per burną, gleivinę, įkvepiamą orą, odą. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, grybais ir uogomis, augalais, cheminėmis medžiagomis, vaistais, alkoholiu, narkotikais ir kt.
Vaikai ir paaugliai dažniausiai apsinuodija namų aplinkoje vaistais ir alkoholiu. Dažna nelaimių priežastis – tėvų, senelių ar kitų suaugusiųjų nedėmesingumas, vaikams prieinamoje vietoje palikti vaistai ir alkoholis, valikliai, plovikliai, dezinfekcinės medžiagos. Minėtų medžiagų pavartojimas gali turėti labai nemalonių pasekmių jautriam vaiko organizmui. Suaugusieji ne tik privalo pasirūpinti, kad šios medžiagos atsitiktinai nepakliūtų į pačių mažiausiųjų rankas, bet ir vyresniems vaikams nuolat priminti, kaip gali baigtis eksperimentai su alkoholiu, medikamentais, narkotikais ar kitomis toksiškomis medžiagomis.
Pirmoji pagalba įtarus apsinuodijimą – kuo skubiau kviesti greitąją medicinos pagalbą. Kol atvyks greitosios medicinos pagalbos specialistai, vykdyti visas medikų telefonu duotas rekomendacijas. Vežant į gydymo įstaigą, būtina kartu turėti ir medžiagą, kuria (įtariama) apsinuodijo nukentėjusysis.
Norint išvengti apsinuodijimų, reikia nepamiršti paprastų dalykų: visi vaistai turi būti laikomi mažiems vaikams nepasiekiamoje vietoje; jokių cheminių medžiagų, rūgščių, šarmų, tirpiklių, ploviklių, antifrizo, kosmetikos priemonių nelaikyti vaikams prieinamose vietose ir specialiomis etiketėmis nepažymėtose tarose; neragauti, nekramtyti nežinomo augalo uogų, lapų, šaknų, neleisti to daryti vaikams; nerinkti ir neatsinešti iš miško į namus nė vieno nežinomo grybo; nebandyti ragauti nežinomo skysčio ar cheminės medžiagos; nelaikyti cheminių medžiagų specialia etikete nepažymėtoje taroje (sulčių, vaisvandenių, mineralinio vandens buteliuose).
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt