Telšiškė iš policijos bandė prisiteisti 30 tūkst. eurų

Parašė:  2017-06-06

Kreipiantis į teismą, reikia turėti įrodymų arba išeisi nieko nepešęs. Taip nutiko telšiškei V. S., kuri teismui pateikė skundą dėl Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiksmų, reikalaudama apvalios sumelės – 30 tūkst. eurų. Gaila, kad per tokius pareiškėjus be reikalo gaišta teismo darbuotojai, o rimtų bylų dalyviai laukia eilėje, kol bus išnagrinėta jų byla.
Giedra AKAVICKIENĖ
Telšių rajono apylinkės teismo teisėja Judita Staševičienė, susipažinusi su pareiškėjos V. S. skundu dėl Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiksmų, nustatė, kad pareiškėja privataus kaltinimo skunde nurodo, kad dėl Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnų veiksmų (neveikimo) prarado materialų turtą. Moteris prašo pripažinti ją civiline ieškove, priteisti iš policijos 30 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti.
Privataus kaltinimo bylose skundą paduoda ir kaltinimą teisme palaiko nukentėjusysis. Jis įgyja privataus kaltintojo statusą, todėl jam tenka pareiga pateikti įstatymo reikalavimus atitinkantį skundą ir įrodymus, patvirtinančius skunde dėstomas aplinkybes.
Pareiškėjos skunde nenurodytos konkrečios galimai padarytos nusikalstamos veikos (veikų) padarymo aplinkybės: tikslios veikos, jų padarymo būdas, laikas, vieta, dėl nusikalstamos veikos atsiradę padariniai, nepateikti tai patvirtinantys įrodymai. Pareiškėja jokios konkrečios pareigūnų veikos, galimai atitinkančios kurį nors Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies straipsnį, nenurodo, skundo argumentus dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos grindžia išimtinai savo subjektyvia nuomone ir samprotavimais. Pareiškėjai išaiškinta, kad ji tokius ginčus gali spręsti administracinėmis ir civilinėmis teisinėmis priemonėmis.
Telšiškė prašo pripažinti ją civiline ieškove ir priteisti turtinę žalą, tačiau nepateikia turtinę žalą pagrindžiančių įrodymų.
Teismas privataus kaltinimo bylose neturi pagrindo savo iniciatyva rinkti įrodymus. Priešingu atveju būtų pažeistas teismo nepriklausomumo ir nešališkumo principas bei rungimosi principas.
Kadangi skundas neatitinka reikalavimų, teismas nutarė atsisakyti priimti V. S. skundą ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt