Telšių miesto seniūnijoje vienas po kito įsidarbina su teisėsauga rimtų reikalų turėję asmenys

Parašė:  2010-02-26

Darbą Telšių miesto seniūnijoje priverstas palikti Vladas Saniukas – nuspręsta panaikinti jo etatą. Šis seniūno pavaduotojo pareigas einantis valstybės tarnautojas seniūnijoje darbuojasi nuo 1995-ųjų metų.

V. Saniukui atsisveikinus su tarnyba, seniūnijos vairą rankose laikys seniūnas Darius Klemanskas, vyriausiasis specialistas Saulius Staigys ir vyresnysis specialistas Arūnas Šarkauskas. Įtakos tam, ką išspirti iš darbo, o ką palikti, neturėjo tai, kad abu specialistai – susikompromitavę. Telšių r. savivaldybės tarybos narys A. Šarkauskas pagarsėjo, kai prie vairo buvo sučiuptas neblaivus ir dėl to teko ilgokai atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu. Tačiau tai netrukdė jam kartais vairuoti automobilio. S. Staigio nuodėmė kur kas didesnė – penkiasdešimtmetis vyras jaunystėje buvo nuteistas už merginos išprievartavimą.

Naikinti Telšių miesto seniūno pavaduotojo etatą nuspręsta dar praėjusių metų spalio mėnesį Telšių r. savivaldybės tarybos sprendimu.
Žinią, kad neteks darbo, Telšių miesto seniūno pavaduotojas sutiko ligos patale – praėjusių metų rugsėjo mėnesį pasiėmęs nedarbingumo lapelį, jis į darbą grįžo šių metų sausio 25-ąją. Tą pačią dieną vyrui ir buvo įteiktas pranešimas apie atleidimą iš darbo. Remiantis darbo santykius reglamentuojančiais įstatymais, V. Saniukas darbą turi palikti praėjus dviem mėnesiams po tokio pranešimo įteikimo dienos – t. y. kovo 25 d.
Pats V. Saniukas šio įvykio komentuoti nepanoro. „Toks valdžios sprendimas, politika yra politika, nieko čia nepakeisi“, – trumpai nukirto jis.
Mažiausiai reikalingas?
Kodėl etatų mažinimo giltinė palietė būtent tą asmenį, kuris seniūnijoje išdirbęs ilgiausiai? Su teisėsauga reikalų turėję tiek A. Šarkauskas, tiek S. Staigys dirbti Telšių miesto seniūnijoje pradėjo tik pernai spalio mėnesį. Tuomet ir seniūnas, ir Savivaldybės administracijos direktorius jau turėjo žinoti, kad laukia etatų mažinimo banga, tad galėjo naujų žmonių į darbą nebepriimti.
Telšių miesto seniūnas Darius Klemanskas teigė, kad sprendimus, ką atleisti iš darbo, o ką priimti, priėmė tiesioginis jo viršininkas – Savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas.
K. Trečiokas tvirtino, kad, sprendžiant, kokį etatą seniūnijoje naikinti, buvo klausoma tiesioginio seniūnijos vado – D. Klemansko.
„Manau, kad sprendimą, kokį etatą naikinti, labiausiai lėmė paties V. Saniuko asmeninės savybės – kaip darbuotojas, jis gana vangus. Todėl jo etatas ir pasirodė mažiausiai reikalingas“, – neslėpė Savivaldybės administracijos direktorius.
Sušlubavo atmintis
Jeigu atleidžiant darbuotoją buvo paklausyta seniūno nuomonės, gal ir priimant praeityje teistą S. Staigį jo balsas buvo lemiamas?
„Aš žmonių į darbą nepriimu, tai – ne mano kompetencija. Man buvo pasakyta, kad ateina naujas žmogus, aš su juo dirbu, tai – viskas“, – tikino D. Klemanskas.
Paklausus, kaip darbą gavo S. Staigys, Savivaldybės administracijos direktoriui sušlubavo atmintis. „Neatsimenu, bet tikriausiai, kaip ir dauguma darbuotojų, atnešė gyvenimo aprašymą, rekomendacijas, ir jo kandidatūra tiko“, – pokalbio pradžioje sakė K. Trečiokas.
Vėliau jis teigė: „Neatsimenu, ar S. Staigio kandidatūrą pasiūlė seniūnas.“ Galop, baigiant pokalbį, K. Trečiokas patikino, jog S. Staigys į darbą seniūnijoje buvo priimtas seniūno teikimu.
Kaip gavo darbą seniūnijoje, išsprūdo pačiam S. Staigiui: „Su K. Trečioku esame seni pažįstami. Jau seniai ieškojau darbo, tad, kai atsirado laisva vieta, apie ją buvau informuotas.“
Liaudiškai tariant, darbą šis telšiškis gavo per pažintis, be kurių eilinis bedarbis taip ir būtų likęs graužti sausos duonos riekės.
Skaudžios praeities klaidos
S. Staigys, iš pradžių stebinęs puikiomis bendravimo manieromis, pakeitė balso toną išgirdęs klausimą apie savo teistumą. „O kodėl turėčiau apie tai kalbėti“, – pasipiktino jis.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojai turi teisę žinoti apie viešus asmenis, dirbančius savivaldos įstaigose. Šios įstaigos darbuotojai tarnauja žmonėms ir pagrįstai norima juos matyti nepriekaištingos reputacijos.
Atlyžęs S. Staigys prisipažino, jog praeityje buvo teistas, tačiau už kokį nusikaltimą – neatskleidė. „Žinoma, kad už blogą dalyką, todėl ir nesakau, už ką“, – neslėpė jis ir pridūrė, jog, kaip ir kiekvienas žmogus, stengiasi pamiršti praeities klaidas.
Paklaustas, ar praeities klaidos jo gyvenime nesikartoja, S. Staigys patikino, jog ne.
Viduriniosios kartos telšiškiai greičiausiai atsimena maždaug prieš trisdešimt kelerius metus plačiai nuskambėjusią bylą, kurioje nepilnametis S. Staigys buvo kaltinamas nepilnametės mokinės išprievartavimu. Už tai jam ir kitiems bendrininkams buvo skirta kelerių metų laisvės atėmimo bausmė.
„Telšių ŽINIOMS“ S. Staigys teigė, kad kalėjime nėra sėdėjęs.
Kelerius metus Telšių apskrities viršininko administracijoje dirbęs, dabar Telšių miesto seniūnijoje įsidarbinęs S. Staigys neslėpė, kad gyvenimo aprašyme, kurį pateikė Savivaldybei, nenurodė, jog buvo teistas. „Teistumas jau išnykęs, jo niekur nebematyti“, – sakė jis.
Apie buvusį S. Staigio teistumą K. Trečiokas tikino nežinojęs. „O jei ir būčiau žinojęs, tai nieko nelemtų, nes bausmę už nusikaltimą jis jau atlikęs.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt