Tautos negalima sunaikinti, jeigu ši meldžiasi ir dainuoja

Parašė:  2019-04-05

Kovo 29-ąją Telšių geležinkelio stotyje vyko gyva istorijos pamoka „Dainuoju istoriją“, skirta prisiminti Lietuvos gyventojams, nukentėjusiems nuo sovietų okupacijų, paminėti 70-osioms masinio trėmimo metinėms, kartu norėta padainuoti dainas, kurias žmonės dainavo tremtyje, lageriuose.
Renginio iniciatorė Telšių Žemaitės gimnazijos istorijos mokytoja Vilija Vaičiulienė kalbėjo: „Per daug metų susitikimuose su Telšiuose gyvenančiais politiniais kaliniais ir tremtiniais girdėdavau, kad jie Sibiro platybėse išliko tik todėl, kad daug meldėsi ir dainavo. Todėl idėja, kad 70-mečio sukaktį galime paminėti dainuodami tremties dainas, pasidalijau su Telšių kultūros centro darbuotojais. Pasirinkome simbolinę vietą – geležinkelio stotį, nes tremtinių iniciatyva pastatytas paminklas aikštėje priešais stotį stovi, o stotis tiko dėl autentiškos aplinkos, nė dekoracijų nereikėjo, kai dainuojant ar kalbant pro šalį vis dundėjo traukinys – lyg gyvas liudininkas.“
Renginį prie simbolinio stalo skulptūros pradėjo Kunigų seminarijos rektorius kun., eduk. m. dr. Saulius Stumbra, primindamas visiems krikščioniškąsias vertybes. Telšių rajono savivaldybės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremties aidai“ (vad. Milda Ulkštinaitė) sudainavo „Leiskit į Tėvynę…“ Atminimo gėlėmis, žvakės liepsna ir tylos minute pagerbti tie, kurie taip ir negrįžo į savo gimtuosius namus.
Vėliau renginys tęsėsi geležinkelio stotyje. Istorikė Janina Bucevičė, pateikdama ištraukas iš rašytinių šaltinių, priminė susirinkusiesiems to meto SSRS NKVD darbuotojų tikslus. Skaičiai apie išvežtus žmones, anot pranešėjos, ir liktų tik faktu, jei nesistengtume suvokti žmonių kančios. Kraupiausiai skambėjo faktai apie išvežamų vaikų likimus.
Skausmą, viltį išdainavo, eilėmis išsakė Vincento Borisevičiaus gimnazijos gimnazistai su mokytoju Piercarlo Manzo, Jūratės, Kęstučio, Kotrynos ir Jokūbo Beržinių šeima, vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), TAU vokalinio ansamblio moterys ir tremtinė Regina Chmieliauskienė, jaunimo vokalinis ansamblis (vad. Ernesta Dargužienė), Telšių Žemaitės gimnazijos antrų klasių mokiniai su mokytojomis Aina Šiaulyte ir Vilija Vaičiuliene. Kartu su visais dainavo tremtiniai, „Ateities“ ir „Kranto“ progimnazijų mokiniai su mokytojomis Irena Kunšteiniene, Lilija Avyžiene, Telšių rajono ateitininkai su vadovėmis Jurgita ir Loreta Raudytėmis, istorikė Gitana Piktužytė, kultūros darbuotojai, žiniasklaidos atstovai, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, net išvykstantys keleiviai stabtelėjo. Renginį savo dainomis pabaigė Tremtinių choras.
„Išdainavus skausmą, jis bent trumpam sumažėjo. Jaunimo dainuojamos dainos tremtiniams suteikė viltį, kad jų dainuotas dainas dainuos jaunimas, kad primirštos senos dainos skambės kaip liudininkai apie mūsų tautos stiprybę, taikų, bet tvirtą ryžtą net pačiomis žiauriausiomis sąlygomis išlikti. Tautos negali sunaikinti, jeigu ši meldžiasi ir dainuoja“, – mintimis po renginio dalijosi mokytoja V. Vaičiulienė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt