Tautodailininkių jubiliejus vainikavo parodos

Parašė:  2018-04-06

Telšių kultūros centro fojė atidarytos telšiškių tautodailininkių Reginos Balčiūnienės ir Birutės Petrikienės darbų parodos, skirtos šių puikių menininkių asmeniniams jubiliejams paminėti.
R. Balčiūnienė parodoje pristatė tapybos darbus, B. Petrikienė – keramikinius švilpukus ir kitus suvenyrus.
Aurelija SERVIENĖ
Kas įkvėpė R. Balčiūnienę
Regina Balčiūnienė gimė Telšiuose, čia baigė ir vidurinę mokyklą. Būdama 17 metų, išvyko mokytis į Vilniaus universiteto Gamtos fakultetą geografijos specialybės. Tačiau po pirmojo kurso mokslai nutrūko, ištekėjo, susilaukė dukters. Bet Regina visada suprato, kad reikia mokytis, ir to siekė. Todėl kai dukrai buvo vos dveji metukai, įstojo į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Pramonės planavimo specialybę. Baigusi mokslus, dirbo Vilniaus elektros skaitiklių gamyklos Planavimo skyriuje vyresniąja ekonomiste. Kiek vėliau įgijo ir buhalterės specialybę. Po 51 metų gyvenimo Vilniuje moteris grįžo gyventi į gimtąjį miestą Telšius.
Prieš 10 metų, išėjus į pensiją, prasiveržė R. Balčiūnienės pomėgis tapyti. Nors jokių mokslų meno srityje ji nėra baigusi, tačiau menas visada traukė, domėjosi juo, lankė muziejus. Pastarieji metai Reginai yra patys kūrybiškiausi – įkvėpė sugrįžimas į gimtinę.
2017 m. tapytoja buvo priimta į Tautodailininkų sąjungos narius.
B. Petrikienės švilpukai
Birutė Petrikienė gimė Mažeikių rajone, Domėnų kaime. Vėliau gyveno Žemaičių Kalvarijoje. Čia baigusi aštuonias klases, įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumo dailiosios keramikos specialybę. Ją pasirinko neatsitiktinai, mat nuo pat ankstyvos vaikystės mėgo minkyti molį. Pati jo prisikasdavo ir lipdydavo įvairius gyvūnėlius, gėlytes, indelius. Baigusi mokslus, iš pradžių įsidarbino dailininke keramikos gamyklos „Jiesė“ Kuršėnų ceche, vėliau – Kaune.
1971 m. sukūrusi šeimą, išvyko gyventi į Ukmergę. Augino sūnų ir dirbo Kolūkių statybos projektavimo instituto Ukmergės skyriuje. 1976 m. su šeima persikėlė gyventi į Telšius. Dirbo Kolūkių statybos projektavimo instituto Telšių skyriuje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, dirbo Alsėdžių Barzdžiaus individualioje keramikos įmonėje, Telšių trikotažo įmonėje „Mastis“ ir kt.
Tautodailės veikloje B. Petrikienė dalyvauja nuo 2001 m., o 2003 m. priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungą.
Menininkė lipdo ne vien švilpukus, varpelius, bet ir dekoratyvines skulptūrėles, medalius, indus, kitus suvenyrus. Tačiau labiausiai yra vertinami jos sukurti keramikiniai švilpukai. Jie visada yra menotyrininkų atrenkami eksponuoti respublikinėse parodose. Kūrėja noriai savo patirtį perduoda jaunimui, veda seminarus. Jubiliejaus proga Birutė išleido leidinį „Švilpukai“, kuriame pristato savo kūrybą.
Sveikinimai
Parodų atidarymo proga muzikinius kūrinius atliko Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos merginų tercetas, kuriam vadovauja Martynas Miliauskas.
Menininkių darbus, jų veiklą Tautodailininkų sąjungoje gyrė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities pirmininkė Sigita Dacienė.
Už dalyvavimą tautodailės veikloje ir tradicijų puoselėjimą abi tautodailininkės apdovanotos padėkos raštais. Prie sveikinimų prisidėjo būrys Tautodailininkų sąjungos narių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt