Tarybos nario sandėris: nepavykus parduoti pigiau – rado, kas nupirko brangiau

Parašė:  2017-04-04

Rašėme, jog praėjusių metų pabaigoje Telšių rajono savivaldybės taryba palaimino sprendimo projektą, kuriuo nuspręsta iš Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Danieliaus Rupšio nupirkti 12-ka butų nebaigtame statyti daugiabutyje Žarėnų g. 16, Ryškėnuose. Šiame daugiabutyje (statinio užbaigtumas – 75,68 proc.) Savivaldybė jau turėjo 5 jai priklausančius butus. Todėl nuspręsta įsigyti dar 12-ka butų iš Tarybos nario ir 1-ą butą iš privataus asmens bei juos pritaikyti socialiniams būstams.
Antanas NEKRAŠIUS
Skaitytojams priminsime, kad D. Rupšys už savo turtą iš Savivaldybės paprašė 95 tūkst. Eur. Bet suraukę antakius Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovai teigė daugiau nei 100 tūkst. Eur (!) už butus neduosiantys – turtas bus vertinamas, dėl kainos deramasi. Praėjus keletui mėnesių, turtas įvertintas, kaina suderėta. Vietoje 95 tūkst. Eur Savivaldybė su Telšių rajono savivaldybės tarybos nariu, Antikorupcinės komisijos pirmininku, opozicijoje esančios partijos Tvarka ir teisingumas nariu
D. Rupšiu butus sukirto pirkti už 91 tūkst. Eur. Kiek ir už kokį butą sumokėta – žiūrėkite pateiktoje lentelėje. Priminsime, jog daugiabutis užbaigtas tik 75,68 proc., langai – mediniai, sienos – „plikos“, namas ilgus metus nebuvo šildomas, o ir kur bus šildomas, jei nėra šildymo sistemos, kai kur langai išdaužyti ir t. t.
Taip pat reikia paminėti, jog pats namas, tiksliau – D. Rupšiui priklausantys butai, buvo pardavinėjami dar praėjusių metų gegužės mėnesį. Tada už butus savininkas prašė 77 tūkst. Eur. Bet niekas už tokią sumą nepirko. 2016 m. rudenį tuos pačius butus aukcione pardavinėjo ir antstoliai. Kaina buvo vos 38 tūkst. Eur. Bet ir tie niekam nepardavė. Tačiau Savivaldybės taryba praėjusių metų gale sutiko pirkti butus už 100 tūkst. Eur!
Kitas dalykas – Savivaldybė, pirkdama butus socialiniams būstams, dažniausiai samdo nepriklausomą turto vertintoją.
Tačiau ne šio pirkinio atveju. Pagal konkurso sąlygas buvo numatyta, jog turto vertinimo pažymas Savivaldybei pateiks butų savininkas, t. y. D. Rupšys. Pagal konkurso sąlygas pagrindiniu kriterijumi numatyta parduodamų butų kaina. Toliau pažymima, jog butai gali būti perkami ne už didesnę negu turto vertintojo nustatytą rinkos vertę eurais. O rinkos vertės nustatymo pažymas kartu su kitais pasiūlymo dokumentais pateikia ne kas kitas, bet pats butų savininkas. Kaip sutarė, taip ir padarė: D. Rupšys pateikė VĮ Registrų centro atlikto turto vertės nustatymo pažymas.
Galutinė pirkimo–pardavimo sutartis dėl butų pirkimo pasirašyta šių metų vasario 13 d.
Kaip ir minėjome, šis Savivaldybės pirkinys politikų grindžiamas ypač jautria socialine sritimi. Daugiabutį ketinama pritaikyti socialiniams būstams. Pagal atliktus preliminarius skaičiavimus – reikės dar 633 548 Eur užbaigti namo statybai bei pritaikyti jį socialiniams būstams. Už daugiau nei 600 tūkst. Eur numatoma apšiltinti sienas, cokolį, stogą, išardyti šlaitinio stogo konstrukciją, paaukštinti pastato sieną 1,7 m ir pakeisti visus langus, duris, atlikti apdailos darbus. Paaukštinus pastato mansardos sienas – mansardoje papildomai įrengti dar 8 butus. O iš esamų 18 daugiabučio butų – padaryti 24 butus. Tad iš viso po visų atliktų darbų būtų įrengti 32 butai.
Taigi, šiuo sandėriu ne tik Telšių rajono savivaldybės tarybos narys „atsikratė“ dešimtmečius riogsančios plytų krūvos Ryškėnuose, bet ir artėjant rinkimams Savivaldybė užsitikrino šimtus tūkstančių eurų kainuosiančių statybos darbų. O juos greičiausiai atliks įmonė, kuri, kaip jau tapo įprasta pas mus, bus parinkta apklausos būdu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telšiškis parašė:

  Nu ar ne šaunuoliai? taip reikia dirbti. Tegul tie durneliai rinkėjai tiki šviesiu rytojumi. Bet keisčiausia kad visuomenės interesą turinti ginti prokuratūra nemato.

 2. Vėjų vėjai parašė:

  Prieš daugiau nei dešimtmetį nusipirkau butą už 20 tūkstančių litų. Nedideliai reikėjo, bet pirkau. Dabar pardaviau daugiau nei už 20 tūkstančių eurų. Ir misliju — gerai, kad Baucevičius nesužinojo — būtų visi rajoniniai laikraščiai ir 15 min portalas parašęs…

 3. d . laivas parašė:

  jau tokios durnos tarybos seniai bebuvo. bet sakoma kad liaudis verta tokios valdžios,kokią turi. arba kitaip: durna liaudis išsirenka durnius savo atstovauti jų durnus interesus. šiuo atveju pardavėjas gudriausias – visus išdūrė. o be to žiūrėk dar isidarbines statybininku koki limona uždirbs šia plytu kruva remontuodamas

 4. Jolanta parašė:

  Nebėra nieko švento,kad galėtų mūsų rajono valdžiažmogiai visiems galvas apšiktų.Bet liaudis tyli,kyla klausimas,ar tikrai taip blogai gyvenam?Būtų malonu padiskutuoti,netylėkit brangūs žmonės,ar visi pasidarė tokie apatiški,kad niekur Telių savivaldybėje teisybės nesurasi.Arba reikia būti giminaičiu valdžios vyrukų,arba gerai užpakalį laižyti jiems.

 5. parašė:

  Nu taryba nėra durna, negi galvojat, kad čia durnumas jei perka už brangiau nei buvo kaina? Čia kaip ir tie auksiniai šaukštai, auksiniai tualetai, auksiniai stogai ir daugiabučiai.

 6. Ne be reikalo sedi parašė:

  Cia vadinasi idirbis

 7. Tundra parašė:

  Jei tai vyktų Vokietijoje ar kokioje kitoje normalioje šalyje su tokiu meru, sav.direktoriu ir pardavėju pastato niekas nesisveikintų ir juos niekintu. O pas mus jie yra elitas…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt