Tarybos nariai pinigų sau nesusimažino

Parašė:  2019-02-12

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriuo siūlyta sumažinti kas mėnesį skiriamas lėšas su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti. Iki 2019 m. sausio 1 d. kiekvienas mūsų rajono išrinktasis kas mėnesį gaudavo po 0,5 minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio (200 Eur) išmoką kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti. Kaip žinia, šiemet MMA didėjo iki 555 Eur. Taigi, ir politikų „pieštukams“ skiriama suma mėnesiui ūgtelėjo iki 277,5 Eur. Tai reiškia, jog planuojant šių metų rajono biudžetą, lėšoms su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti tektų numatyti papildomai 20 tūkst. Eur.
Antanas NEKRAŠIUS
Sprendimo projekte Tarybos nariams buvo siūloma mėnesinę išmoką kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti sumažinti iki 100 Eur arba bent jau fiksuoti 2018 m. buvusį jos dydį – 200 Eur per mėnesį. Pirmuoju atveju biudžete būtų sutaupyta iki 40 tūkst. Eur per metus, antruoju – iki 20 tūkst. Eur.
Toks siūlymas netruko sulaukti dalies Tarybos narių pasipriešinimo. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Benediktas Šniaukas apkaltino sprendimo projekto autorių Almantą Lukavičių politikavimu bei pabrėžė, jog kanceliarinėms išlaidoms apmokėti skiriamų lėšų dydžio iki rinkimų judinti nereikėtų.
Esą ateis nauja Taryba – galės peržiūrėti.
Savo ruožtu A. Lukavičius atsakė, jog siūlymus sumažinti kanceliarinėms išlaidoms kompensuoti skiriamas lėšas teikia jau ne pirmus metus. Tačiau valdančioji dauguma juos nuolat atmeta. „Noriu Tarybos nariams priminti, kad tos lėšos nėra atlyginimas, o darbui skirti pinigai, – kalbėjo A. Lukavičius. – Popieriaus pakelis, kuriame telpa 500 lapų, kainuoja iki 4 Eur. Kiek reikia prirašyti raštų per mėnesį, kad jis būtų išnaudotas? Biudžetas yra deficitinis. Šiemet MMA didėjo iki 555 Eur. Taigi, jeigu nieko nekeisime, papildomai su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti reikės numatyti 20 tūkst. Eur. Tad atsakykite, ar tai yra ta suma, kurią mes galime sutaupyti, ar ne?“
Reaguodamas į A. Lukavičiaus žodžius, B. Šniaukas atrėžė, jog jis savo darbe naudojantis ne tik popierių, bet yra ir Saugaus eismo komisijos narys, tad tenka dažnai važinėtis po seniūnijas. Todėl minėtas lėšas naudoja kurui įsigyti.
Kolegai pritarė kiti Tarybos nariai. Algirdas Bacevičius teigė, jog jam lėšos reikalingos kompensacijai už kurą, kurį jis sudegina važiuodamas ir tikrindamas Savivaldybės administracijos ir valdančiųjų darbą. Kajetonas Šliogeris sakė, jog „ne apie popieriaus pakelius reikia kalbėti“. O Remigijus Juška siūlė visiems pagalvoti, kaip reikėtų pagerinti materialinę Tarybos narių padėtį ir numatyti atlygį už darbą.
„Tai – ne atlyginimas, socialinė išmoka ar pensija! – A. Lukavičiaus pusėn stojo Tarybos narė Jolanta Rupeikienė. – Tai yra lėšos, skirtos darbo priemonėms. Ir tų 200 Eur per mėnesį, o nuo sausio 1 d. dar daugiau – nereikia jų tiek!“
Įsisiūbavusias diskusijas nutraukė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, kviesdamas balsuoti už pateiktą sprendimo projektą. Balsų dauguma – už 10, prieš 1, susilaikė 12-ka – siūlymas susimažinti politikams apetitą atmestas. Nuo sausio 1 d. kiekvienas Tarybos narys kas mėnesį gaus 277,5 Eur išmoką kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Bladis parašė:

  Dar mažai p.Šniaukas prisiplėšė pinigų.Bacevičiui taipat trūksta „verslui“,o pensininkas atidirbęs virš 40 metų gauna pensijos 260Eurų.Kur TEISYBĖ???

 2. Anika parašė:

  Visi tarybos nariai deklaruoja savo sažinę,paprastos liaudies supratimą,geranoriškumą tarnavimą tik liaudžiai.Tai va ir pasimato visų „tikrieji“ veidai.Leiskt paklausti iš kokios „tarybos“reiktų man gauti darbui reikalingas priemones?Būkit malonūs tarybos nariai atsakykit.

 3. Telšietė parašė:

  Reikėtų tarybos nariams pėstute pavaikščioti Telšių miesto gatvėmis, kad, pamatytų kokiomis sąlygomis(čiuožyklomis) tenka vaikščioti miestiečiams ir miesto svečiams, o tada ir išlaidas kurui galėtų susimažinti.

 4. Jurgis parašė:

  Kam Lukavičiui kanceliarinės išlaidos, vis tiek nieko neveikia, gali jų laisvai atsisakyti. Bet nori, kad visi likusieji nieko negautų, nepriklausomai nuo veiklos mąsto. Kiek žinom Bacevičius darbuojasi daugiau už visą Administraciją, jam galėtų jau ir atlyginimą mokėti. O likusieji miegokite toliau, ką iki šiolei sėkmingai darėte.

 5. rinkimai parašė:

  Politikai kadencijos pabaigoje gviešiasi daugiau pinigų (iš meilės žmonėms)

 6. Benis parašė:

  Tarybos nariams-jeigu jau nepatenkinti, eikit lauk. Labai abejoju ar bent 30 proc. beliksit? Ir taip daug. Senus komunistus iš viso nebeleisčiau gėdinti Lietuvos.

 7. Beniau parašė:

  Komunistai neišeina. Juos išneša su grabu arba išveža STT.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt