Taryba vis dar nepatvirtina, kokios gatvės bus tvarkomos šiemet

Parašė:  2017-03-10

Vos į kalendorių įropojus pavasariui, „Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė skaitytojų skambučių, komentarų internetinėje svetainėje su klausimu: kokios gatvės bus tvarkomos šiemet? Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vyr. specialisto Adomo Bružo teigimu, jau pradėtas rengti 2017 m. vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašas. Tačiau jis kol kas – tik preliminarus, mat dar nėra aišku, kiek lėšų Telšių rajono savivaldybei skirs Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.
Antanas NEKRAŠIUS
„Esame pradėję dėlioti vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą, tačiau jis – tik preliminarus, mat kol kas nežinome nei skaičiuojamųjų, nei tikslinių, nei rezervo lėšų, kurios bus skirtos šiemet Telšių rajonui, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vyr. specialistas A. Bružas. – Todėl nenorėčiau per daug išsiplėsti kalbėdamas, kokios gatvės bus tvarkomos šiemet, nes iki kol minėtą sąrašą patvirtins Taryba, jis gali keistis. Apie tai galėsime konkrečiau pakalbėti po kelių savaičių.“
Anot A. Bružo, jeigu tikėtume viešoje erdvėje skelbiama informacija, šiemet vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tvarkyti numatoma skirti lėšų mažiau nei pernai. 2016 m. Telšiams Lietuvos automobilių kelių direkcija skyrė 1,690 mln. Eur skaičiuojamųjų lėšų, 239 tūkst. Eur tikslinių lėšų Pasvaigės g., 200 tūkst. Eur tikslinių lėšų Sedos g., 294 tūkst. Eur tikslinių lėšų sankryžos prie autobusų stoties rekonstrukcijai bei 188 tūkst. Eur likusiai skolai už Dariaus ir Girėno g. (Varniuose) rekonstrukciją atiduoti.
Nepaisant to, jog kol kas nėra aišku, kiek Lietuvos automobilių kelių direkcija šiemet skirs lėšų Telšiams, A. Bružo teigimu, greideriavimui numatomos tokios pat lėšos kaip pernai – 140 tūkst. Eur. Keliams žvyruoti planuojama skirti 85 tūkst. Eur (visoms rajono seniūnijoms, išskyrus Telšių miesto), duobėms lopyti – 121 tūkst. Eur (iš jų miestui – 75 tūkst. Eur). „Kadangi kai kurie žvyrkeliai yra tapę loviais, kaip ir pernai, taip pat tęsime užaukštėjusių kelkraščių nukasimą kartu su grunto išvežimu ir kelių „planiravimu“, – informavo Statybos poskyrio vyr. specialistas.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojai mūsų internetinėje svetainėje www.tzinios.lt komentaruose klausė, ar bus šiemet asfaltuojamos miesto žvyruotos gatvės. „Kaip ir kiekvienais metais, po keliuką, – sakė A. Bružas. – Telšiuose dar turime apie 20 km neasfaltuotų gatvių. Per metus vidutiniškai išasfaltuojame po 0,5 km. Taigi, darbo dar turime 40 metų į priekį. Kol kas nenorėčiau tiksliai įvardinti, kokios žvyruotos gatvės 2017 m. bus asfaltuojamos, nes sąrašas gali keistis. Tačiau šiemet esame numatę išasfaltuoti Žarėnų gatvę – nuo P. Genio g. iki Muziejaus g.“ Paklaustas, kaip pasirenkama, kokią gatvę asfaltuoti, o kurios gyventojai dar turės kentėti žvyrkelio dulkes, Statybos poskyrio vyr. specialistas atsakė, jog tai sprendžia sudaryta komisija, kuri atsižvelgia į daugelį aplinkybių bei gyventojų prašymus. Bet galutinį sprendimą priima Telšių rajono savivaldybės taryba.
Taip pat, anot A. Bružo, galioja dar 2007 m. Telšių rajono savivaldybės tarybos patvirtinta Gatvių asfaltavimo bei vandentvarkos tinklų įrengimo eigos ir apmokėjimo už atliekamus darbus, kai dalį jų vertės savanorišku indėliu apmoka gyventojai, tvarka. Ji numato gatvių asfaltavimo darbus, kai dalį darbų vertės savanorišku indėliu apmoka gyventojai. Kitaip tariant, trūkus kantrybei, gyventojai gali kreiptis į Savivaldybę su prašymu išasfaltuoti vieną ar kitą gatvę bei įsipareigoti, jog prie šių darbų prisidės ir jie patys. Gyventojų indėlis asfaltuojant gatves Telšių mieste ir priemiestiniuose kaimuose (Degaičiuose, Ryškėnuose, Rainiuose) turi būti ne mažesnis kaip 25 proc. darbų vertės abipusio užstatymo gatvėse ir ne mažesnis kaip 15 proc. vienpusio užstatymo gatvėse. Likusiuose kaimuose ir miesteliuose bei Varnių mieste turi būti ne mažesnis kaip 10 proc. abipusio užstatymo gatvėse ir ne mažesnis kaip 5 proc. vienpusio užstatymo gatvėse.
Pasak Statybos poskyrio vyr. specialisto, šiandien Savivaldybė yra sulaukusi dviejų gatvių – Vytenio (Telšiuose) ir Dvaro g. (Berkinėnuose) – gyventojų prašymų. Dvaro g. gyventojai ryžosi prisidėti prie asfaltavimo darbų 10 proc. nuo darbų vertės, o Vytenio g. – 25 proc. Abiejų gatvių asfaltavimo darbai įtraukti į preliminarų 2017 m. vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojus informuosime, kada bus parengtas galutinis Vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašas.
Parengus publikaciją, „Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė skambučio iš Varnių miesto gyventojų. Varniškiai domėjosi, ar šiemet numatyta asfaltuoti Kalno gatvę. Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vyr. specialisto A. Bružo teigimu, Kalno g. Varniuose nėra įrašyta į preliminarų Vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Misku ukio gyventojai parašė:

  Tai Ausros gatve nebus asfaltuojama, nes nei vienas Tarybos narys, nei vienas ponas negyvena, vieni pensininkai. Boze boze !

 2. Benas parašė:

  Kai nutars , kur kas savo namą statysis, va tada ir pasakys.

 3. robo parašė:

  gal kas galetu pasakyti ar yra Telsiuose pamirsta S.Daukanto gatve su asfaltuotais saligatviais

 4. :( parašė:

  Kiek šaligatvių ištrupėjusių mieste, kiek nėra iš vis jų ar paprasčiausių takelių įrengta net miesto centre, tenka klampoti palijus per purvynus…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Filmas BURBULAI (0)

Burbuliai. Dežavu (dubliuotas) Žanras: Animacija, animacinėkomedija, šeimos Trukmė: 84 min Pasiruoškite nuotaikingiausiai kelionei laike – „Burbuliai“ atskuba […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt